::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
plwk - dziekuje za wyjasnienia.
Pozdrawiam
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
to ja chyba żle zrozumiałem -że obraz w w wizjerze robi się ciemniejszy jak przy optycznym podglądzie głebi
Optical Preview w Preview method co przy kicie chyba nie powinno mieć miejsca przy m42 możliwe nie posiadam to i nie powiem.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
gezeb, przymykasz obiektyw (jakikolwiek) to się ściemnia, bo wtedy jest przysłona robocza....


A wracajać do tematu fajnych matówek. Dostałem właśnie niedziałającego MV i myślę, czy by nie przeszczepić matówki do mojego deela. Ktoś już robił takie kombinacje? Bo nie mam pojęcia w jaki sposób to zrobić.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
superkomornik zgoda ale przy ustawieniu głównego włącznika na pozycję podglądu ,w pozycji ON nic się nie ściemnia przynajmniej w mojej kasetce ,no z m42 to może tak wygłądać
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Jak jest na ON to oczywiście, że nie będzie się ściemniać, gdyż z obiektywami bagnetowymi pracujesz zawsze na maksymalnie otwartej dziurze. Z M42 pracujesz na roboczej, gdyż nie ma możliwości aby domknąć przysłone z poziomu korpusu.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
no i właśłnie ja tak to zrozumiałem że ART cały czas ma tak jak na roboczej-dobrze jak by sam to wyjaśnił
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
gezeb - nie pracuje z obiektywami caly czas na przesłonie roboczej. To na jakiej pracuje to zależy od sytuacji i obiektywu.

Przyznaje ze moje pytanie moglo nie byc jasne i klarowne bo nie wiedzialem jak je sformulowac i mogles mnie zle zrozumiec. W kazdym badz razie dziekuje wszystkim za pomoc bo dzieki Wam sprawa dla mnie sie rozwiazla.

Pozdrawiam
 
struna  Dołączył: 22 Mar 2007
macie może jakieś namiary do tego kolesia który handlował tymi matówkami na allegro??
jakoś nie mam zaufania/czasu do kupowania zagranicą
nabyłbym w końcu takie cudo
a no i pytanie, czy ktoś już to przetestował, jakie doznania, podzielcie się w końcu :)
pozdroofki
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
struna, jest równoległy wątek w którym ludzie opisują jak się facet od matówek nie wywiązał.
 
struna  Dołączył: 22 Mar 2007
z racji, iż chyba wszystkich koleś wystarczająco zniechęcił, zastanawiam sie nad kupnem matówki wprost z chin.
http://cgi.ebay.pl/grid-4...VQQcmdZViewItem
lub
http://cgi.ebay.pl/Split-...VQQcmdZViewItem

jeżeli ktoś już to nabył i ew. używa proszę o komentarz, a jeżeli ktoś byłby chętny, to można zamówić tego za jednym razem więcej :)
pozdroofki
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Witam.
Jestem nie tylko zainteresowany ale na 100% zdecydowany na zakup tej matówki z Chin. Kwota nie jest duża i chyba można zaryzykować. Niestety sam nie mogę dokonać zakupu. Założyłem konto na eBay'u ale nie mam karty, która byłaby akceptowana w syst. PayPal. Gdybyś struna kupował to chętnie bym się przyłączył. Oczywiście wczesniej przeleje Ci kasę na dokonanie transakcji i przesyłke do mnie.

Pozdrawiam, Kristofo
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
struna, przed zakupem załóż temat kto by się dołączył. Na pewno znajdziesz kilku chętnych.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
ja do k100d tez chetnie dołacze sie tylko dajcie znać jak, co, ile, kiedy?
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
I ja, i ja! :mrgreen:

Znajdzie się ktoś, kto mógłby zająć się importem? :-)
 

Flagoon  Dołączył: 28 Lut 2007
To ja z innej beczki. Kolega ma Pentaksa DS i nie do końca wiem, jaką matówkę na jego sprzęt kupić. Wnioskując z tego wątku, wychodzi, że K10 i DS mają takie same matówki, ale chciałbym mieć pewność. Chińczyk nic o DS nie pisze.

[ Dodano: 2007-07-17, 16:01 ]
Chińczyk puścił farbę (z akumulatorem na jajach nikt nie kłamie). DS = K10... Może moja ślepota wreszcie przestanie być problemem.
 
struna  Dołączył: 22 Mar 2007
w dziale giełda wrzuciłem posta o możliwości ściągnięcia przeze mnie matówek w większej ilości, ja i tak będę kupował, więc jak coś to mogę wziąć więcej, przynajmniej taniej mnie/was wyjdzie :) link

a co ważne, nie chcę na tym zarabiać i będę to robił "społecznie" wiec proszę pamiętać, że to nie ja to sprzedaje

no i oczywiście jak ktoś by czuł nieodparta potrzebę zakupienia jeszcze czegoś od tego chińczyka, to można to zrobić za jedną przesyłką :)
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
struna napisał/a:
w dziale giełda wrzuciłem posta o możliwości ściągnięcia przeze mnie matówek w większej ilości, ja i tak będę kupował, więc jak coś to mogę wziąć więcej, przynajmniej taniej mnie/was wyjdzie :) link


Pytanie (chyba retoryczne :-P ), czy ta matówka spasuje do GX-1S'a?
Pytanie drugie, już nie tak oczywiste: no to jak w końcu jest z pomiarem światła przy tychże matówkach? Będzie OK, czy trzeba będzie korygować, ktoś na forum juz pisał że założył i klin i raster suupeer (to jakby jasne), a le o pomiarze światła ciszaaa ...
 
arrow01  Dołączył: 28 Cze 2007
Witam.
Z tego co wyczytałem zmiana matówki zawsze wpływa na pomiar światła.
W jaki sposób to się okazuje jak się ją założy :)
Jest jeszcze jedna firma, która robi ponoć dobre matówki:
http://www.katzeyeoptics....cat_pentax.html
cena nieco wysoka ale może warto.
Są z mikrorastrem i klinem.
Jedną zamówiłem. Jak dojdzie dam znać jak się sprawuje.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
arrow01 napisał/a:
Jedną zamówiłem. Jak dojdzie dam znać jak się sprawuje.

O! Jak już dojdzie i potestujesz to obowiązkowo zdaj relację :mrgreen: :-B

Ja na razie się wstrzymam (zresztą mam inne wydatki), poczekam aż chłopaki zamówią i się wypowiedzą co nieco na ich temat.

P.S. Swoją drogą czekam z dużą niecierpliwością na wszelkie wieści ... klin i raster to faktycznie bajka (pamiętam jeszcze z zenita), a przy moim astygmatyzmie to już nie ma o czym gadać ...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
arrow01, oooooo, raster!! Ja chcę :mrgreen: Daj koniecznie znać, jak się sprawuje!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach