Roba66  Dołączył: 29 Lis 2009
Z tymi goglami to wykrakałem :mrgreen:
http://optyczne.pl/2539-n...m_cyfrowym.html
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Musi mieć tulejkę koli-moli...
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
i najważniejsze ... żeby nie był za drogi :mrgreen:
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Podobno ma kosztować 6500 a ten drugi ma być droższy :-P
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
w B&H-u napewno będzie taniej ;-)
 

KristoVeeR  Dołączył: 01 Lip 2009
Powinien mieć stabilizację taką żeby zdjęcia 30 sek na szkle 200mm robić z ręki. I żeby miał w zestawie przejściówkę na m42, i w body popychacz przysłony dla tych szkiełek, taki zaadaptowany z zenita :D
 
yoghurt  Dołączył: 07 Sty 2009
i jeszcze podgrzewanego gripa za zimową porę :)
 
tracer  Dołączył: 03 Lut 2009
Magiczny przycisk na obudowie (ostatecznie może to być w menu), który umożliwiałby w pewnych sytuacjach zmianę napisu na korpusie z "Pentax" na "Nikon" lub "Canon" :-)

Ile razy można odpowiadać na pytanie: Pentaks? To jakaś nowa firma?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tracer napisał/a:
Ile razy można odpowiadać na pytanie: Pentaks? To jakaś nowa firma?

To jest problemem pytającego.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Ten topic już dawno w HydeParku powinien wylądować.

A mi się by spodobała taka funkcja żeby można było sobie zrobić "cyfrową szarą połówkę". To znaczy żeby można było górną część matrycy ustawić na ISO np. 100 a dolną na ISO 400.
Albo jeszcze lepiej - żeby można było sobie dodawać strefy do matrycy i przesuwać je strzałeczkami w menu.
Np. mamy wydruk zdjęcia A4 i motyw od góry - niebo 8 cm (iso 100), las i dobicie lasu w jeziorze 5 cm (iso 400), jezioro z odbitym niebem 5 cm (iso 200) i przedni plan - piasek 3 cm (iso 400). Przy stałym czasie naświetlania dało by to różne naświetlenia kadru w każdej strefie. Dzięki możliwości szybkiego predefiniowania ustawień i przywoływania ich za pomocą jakiegoś szybkiego guzika - funkcja ta miała by nawet swoje zastosowanie w bardziej profesjonalnej fotografii.
Taki fajny bajer i myślę że nie tak trudny do zrealizowania.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po kilku apelach nadeszła pora na przeprowadzkę.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
sunshine napisał/a:
..."cyfrową szarą połówkę"...


Nawet gdzieś czytałem kiedyś o takim projekcie zrealizowanym na zasadzie LCD. Można by było nawet stopniować szarość. Przy dzisiejszych algorytmach to pewnie by można stosować automat do przyciemniania nieba o zadaną wartość lub innych jasnych kształtów.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
No, tak - tyle że mi nie do końca chodzi o algorytmy tylko o to żeby taka funkcja była dostępna z poziomu matrycy -> czyt. taka szara połówka dostępna w RAW'ach a nie jakieś cyfrowe filtry w aparacie.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Mi też nie chodziło o cyfrowe filtry a o wykrywanie przepaleń czy jaśniejszych partii obrazu przez algorytm a przyciemnienie byłoby realizowane przez filtr LCD. Tak jak w monitorze LCD gdzie kolory inne niż biały uzyskujemy przez zaciemnienie (stopniowane, płynne) odpowiednich pixeli.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Makler napisał/a:
a przyciemnienie byłoby realizowane przez filtr LCD.

ale co to da, jak będę chciał zrobić odbitkę :?:

jedynym rozsądnym na dzień dzisiejszy rozwiązaniem, jest IMO albo matryca taka jak w Fuji, albo to co zaproponował sunshine
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
opiszon napisał/a:
albo to co zaproponował sunshine


A kto to sunshine?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Dobra :oops: nie wiem jak to zrobiłem, ale przepraszam bardzo :oops: :roll:
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
i radio z tylko jedną zaprogramowan stacją ( ojca dyrektora) , żeby tylko natchnione prace robić :/ (wspominał już ktoś ?)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Ciekawe kto będzie za to płacił abonament.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach