MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
W dawniejszych czasach dżentelmen posiadał aparat mieszkowy na błony zwojowe formatu 6x9cm. Mieszek rozkładał się, z dyskretnym szelestem prostującej się skóry, po otwarciu klapki z przodu rzeczonego aparatu.
Taka tradycja, rozumiesz.
:-D
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
alkos napisał/a:
Generic napisał/a:
Te Ricohy GR Digital i GX100 są świetne... tylko dlaczego zdjęcia takie słabe robią


Bo procesor decyzyjny umieszczony za wizjerem szwankuje...


Oj przecież wiadomo że nie o tą "słabość" zdjęć mi chodziło o-)

I jeszcze strasznie długo zapisują RAW'y...
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Ja noszę okulary i odkąd ktoś tu pokazał zdjęcie "Piraci XXI wieku" nie chowam już dekielków po kieszeniach :-P (z wyjątkiem tego od Sigmy - fi 82mm ;-) ). Bardzo fajny pomysł i oka nie trzeba mrużyć.
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
piotrecius napisał/a:
A jak się Wam widzi Ricoh GX100?


Mnie się widzi. Kupiłem go do street foto. Świetny aparacik, szybki af, fajny obiektyw. Po dwóch miesiącach użytkowania dostrzegam tylko jedną dużą wadę, z którą da się jednak żyć. Długo mieli rawa - 5 sek. Tak więc na ulicy ma się jeden strzał.

Mnie to jakoś bardzo nie przeszkadza, bo mam nawyk z analoga oszczędzania klatek.

Większość ostatnich zdjęć z mojej galerii w dziale ludzie (w podpisie) zrobiona jest tym Rikosiem na szerokim kącie. Właśnie po to go kupiłem, żeby podchodzić do ludzi ekstremalne blisko.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
5 sekund dla rawa to i tak nie najgorzej - mój fuji s9500 mieli rawa 11 sekund :-/ . W tym Ricohu podobają mi się rozmiary i jasny, szeroki obiektyw (w moim cyfraku ekwiwalent od około 135 w górę jest praktycznie nieużywany, a czasem przydałoby się ciut szerzej, no i straszną kubaturę zajmuje w plecaku). Czy mógłbyś powiedzieć coś o zakresie przysłon Ricoha - są standardowe skoki co 0.5 (lub nawet 0.33) EV czy jakoś inaczej jest to rozwiązane?

 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Rafał Czarny napisał/a:
Większość ostatnich zdjęć z mojej galerii w dziale ludzie (w podpisie) zrobiona jest tym Rikosiem na szerokim kącie.

Doszedłem do setnego. 26 i 99 bardzo fajne, 24 - rewelacja (lubię gołębie :mrgreen: ).
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Rafał Czarny, bardzo fajny aparacik jak widzę.. może powinienem sprzedac nowonabytą sigmę i takiego kompakta zakupić.. ot rozterka :roll:
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
piotrecius napisał/a:
Czy mógłbyś powiedzieć coś o zakresie przysłon Ricoha - są standardowe skoki co 0.5 (lub nawet 0.33) EV czy jakoś inaczej jest to rozwiązane?


Skoki są co 1/3 EV. Czyli normalnie. Dwa kółka nastawcze jak w lustrzance.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
piotrecius napisał/a:
5 sekund dla rawa to i tak nie najgorzej - mój fuji s9500 mieli rawa 11 sekund :-/ . W tym Ricohu podobają mi się rozmiary i jasny, szeroki obiektyw (w moim cyfraku ekwiwalent od około 135 w górę jest praktycznie nieużywany, a czasem przydałoby się ciut szerzej, no i straszną kubaturę zajmuje w plecaku). Czy mógłbyś powiedzieć coś o zakresie przysłon Ricoha - są standardowe skoki co 0.5 (lub nawet 0.33) EV czy jakoś inaczej jest to rozwiązane?


RAW w S9500 to jakby 18 MP a Ricoh ma 10 dlatego czas zapisu różny.
Co do szerokiego kąta to możesz dopiąć konwerter.

Test Ricoha GX100 jest na dpreview znajdziesz tam dużo informacji o tym sprzęciku.
Ma bardzo dobrą ocenę.
Ciekawy patent z dopinanym EVF choć wówczas nie można używać zewnętrznej lampy.
Matryca wielkości zbliżonej do Fuji szybki AF i dobra rozdzielczość to niewątpliwe zalety tego aparatu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kfan napisał/a:
RAW w S9500 to jakby 18 MP


?
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Kfan, nie wiem jak inni ale jestem ciekaw... Skąd i jak Ty te 18 MP wyliczyłeś ?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Kfan dobrze policzył :-P . Jak wywołam Rawa z Fuji w RawTherapee lub S7Raw to w oryginalnym rozmiarze ma on 18MP. Ale na matrycy nie ma tylu pikseli - liczba taka bierze się z demozaikowania inaczej zbudowanych matryc SCCD Fuji. Poszczególne komórki światłoczółe mają kształt 8-kąta - są nieco większe niż kwadraty i gęściej upakowane co wiąże się z tym, że są niejako ułożone na siatce pod kątem 45st.
Źródło
Przy wołaniu Rawa soft przekształca to na właściwy obraz z pikselami ułożonymi w siatce pion/poziom. 18MP jest produktem ubocznym takich przekształceń. Standardowa wołajka Fuji automatycznie robi resize do 9MP co jest zgodne z liczbą pikseli na matrycy ale jak komuś bardzo zależy - w alternatywnych programach można sobie zostawić 18MP.

[ Dodano: 2008-03-16, 15:16 ]
Rafał Czarny, dzięki za wyjaśnienie w sprawie przysłony. Bardzo interesujący aparat.
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
PrzemoWu napisał/a:
Ja chciałbym się zapytać czy istnieje kompakt analogowy który posiada:
- ręczny naciąg migawki
- w miarę jasny obiektyw(od 2.8 do 4)
- cicha, lub troszke glosniejsza migawka
- tryb manual
- dalmierz lub bez niego
- obiektyw najlepiej 35mm lub 40mm

- i w miarę tani

Petri Color 35
http://www.photoethnograp....html~mainFrame

http://www.cameraquest.com/petri35.htm

http://35mm-compact.com/m...etricolor35.htm

Według mnie cudo. Mam go od miesiąca. Prawie z nim śpię :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
oyo555, proszę usunąć animowany awatar. na tym forum takich nie używamy.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
A mnie urzekl ostatnio Ricoh GR-1s... Zgrabny, kompaktowy, lekki, pokazuje gdzie ustawil ostrosc, ma AV, szybki AF, kiedys sobie kupie :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
A mnie urzekl ostatnio Ricoh GR-1s... Zgrabny, kompaktowy, lekki, pokazuje gdzie ustawil ostrosc, ma AV, szybki AF, kiedys sobie kupie


:-> ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
a moze Contax T3? :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
A mnie urzekl ostatnio Ricoh GR-1s... Zgrabny, kompaktowy, lekki, pokazuje gdzie ustawil ostrosc, ma AV, szybki AF, kiedys sobie kupie :-P


Moj poszedl za 60Ł. Pamietasz zakup? Mial jeszcze kilka wad ukrytych... :-/ :-/ :-/ :-| :-| :-| :evil: :evil: :evil:

[ Dodano: 2008-05-07, 12:43 ]
dan napisał/a:
a moze Contax T3?


Drooogooo... a poza tym czemu nie? :-D Tylko nie mialem okazji pomacać...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Pamietasz zakup? Mial jeszcze kilka wad ukrytych...

:shock: :-/

alkos napisał/a:
Drooogooo... a poza tym czemu nie?

Ciekawe jak wizjer :?:

PS
Sprawdz maila na tlenie :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Ciekawe jak wizjer


W G2 jest jaki jest i okazalo sie ze wystarcza :-P

dan napisał/a:
Sprawdz maila na tlenie


W domu :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach