argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Nie wiem czy bawiłeś sie kiedyś Minoltą D7D, którą uważam za jedno z najdoskonalszych gałkologii jakie powstały
Widziałem, bawiłem się. Świetne rozwiązanie. Ale nie myślisz chyba, że w tym segmencie DSLR, którakolwiek z firm zastosuje to. Minolta nie zrobiła tego nawet w D5D. A przecież mogła.
 
Hombre  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak dla mnie bajka - z gripem - jeszcze lepiej.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Prawdopodobnie mało wedrujesz z puszką na piersi.

to się zgadza, w 99% mam ją w garści gotową do strzału z owiniętym paskiem wokół ręki. Jednakowoż od czasu do czasu nosze ją również na piersi ii jakoś nie potrafie sobie wyobrazić, aby w takiej pozycji główne pokrętło samoczynnie się przestawiło .. tyle, że jaj ma DLa, może są jakieś w tym przypadku różnice :roll: Oczywiście nie chce przez to napisać, że Ci nie wierze - napewno masz podsawy, żeby tak pisać i to rozumiem, tylko, że jakoś nie wydaje mi się, aby to było problemem globalnym :roll:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Mam k100d i GX10 i nigdy mi ani żonie nie zdarzyło się przypadkowo przestawić głównego pokrętła. espresso, jak na razie w tym względzie stanowisz odosobniony przypadek ;-) Jakoś nigdy nie spotkałem się na żadnym forum przy dyskusji o jakiejkolwiek puszce, że komuś brakuje blokady głównego pokrętła :mrgreen:
Swoją drogą ciekawe czym Pentax w nowej puszcze będzie chciał podbić klientów? Słyszałem ploty o uszczelnieniu co jeszcze? Jaka matryca?

[ Dodano: 2007-12-29, 22:01 ]
a jeszcze jedno. Szkoda że grip będzie inny niż w k10d mogli by zrobić jeden standardowy pasujący do wielu modeli :-(
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Żaba napisał/a:
Mam k100d i GX10 i nigdy mi ani żonie nie zdarzyło się przypadkowo przestawić głównego pokrętła. espresso, jak na razie w tym względzie stanowisz odosobniony przypadek ;-) Jakoś nigdy nie spotkałem się na żadnym forum przy dyskusji o jakiejkolwiek puszce, że komuś brakuje blokady głównego pokrętła :mrgreen:

A ja spotkałem się z dyskusjami na ten temat kilkakrotnie i samemu też często zdarza mi się przestawić pokrętło, wyciągając aparat z plecaka, ale nie uważam, żeby to był szczególny problem...
Cytat
Swoją drogą ciekawe czym Pentax w nowej puszcze będzie chciał podbić klientów? Słyszałem ploty o uszczelnieniu co jeszcze? Jaka matryca?

W K200D 10MP CCD Sony, taka sama jak w K10D.
W K20D 14MP CMOS produkowany przez Samsunga.
Cytat
...Szkoda że grip będzie inny niż w k10d mogli by zrobić jeden standardowy pasujący do wielu modeli :-(

Przecież K200D jest rozmiarów K100D, jak sobie wyobrażasz żeby grip pasował???
K20D będzie mógł używać gripa z K10D.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a jak wy przestawiacie to pokretlo.... ?!?!?! bo jakos niebardzo to moge sobie wyobrazic.....
Jakby dolozyli blokadke to chyba bylbym pierwszym ktory by ja zepsul :evil:
I tak do szewskiej pasji doprowadza mnie ten kur...ski przelacznik AF-a...niemal jakby mial jakas blokadke :evil:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
jaad75 napisał/a:
Przecież K200D jest rozmiarów K100D, jak sobie wyobrażasz żeby grip pasował???
K20D będzie mógł używać gripa z K10D.
no więc liczyłem na to że szerokość body będzie standardowa. Nie jest więc szkoda- proste :?: ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jedyne pokrętło, które czasem mi się "samo" przestawia to to od wyboru punktów AF.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
jaad75 napisał/a:
W K20D 14MP CMOS produkowany przez Samsunga.


Ile w tym prawdy ile plotki :?:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
siwyyy77 napisał/a:
jaad75 napisał/a:
W K20D 14MP CMOS produkowany przez Samsunga.


Ile w tym prawdy ile plotki :?:

100%... ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
jaad75 napisał/a:
W K20D 14MP CMOS produkowany przez Samsunga.
to jest o tyle ciekawa informacja, że Samsung do tej pory nie produkował tak dużych fizycznie matryc. Jestem bardzo ciekawy czy to prawda, jeżeli tak to może to oznaczać spore zmiany w interesie bo wyrósłby Sony konkurent.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Samsung już wspominał o nowym GX-20 z 14MP matrycą. Dzisiaj okazało się, że robią go w filipińskiej fabryce Pentaxa, co trochę przeczy wzmiankom o modelu autorskim Samsunga... Według pierwotnych doniesień, GX-20 miał być pozycjonowany niżej niż K20D - ciekawe...

[ Dodano: 2007-12-30, 04:54 ]
Najbardziej interesują mnie plotki o innym niż bayerowski schemacie sensora i trybie ultraszybkim, który ma być porównywalny z najlepszymi w branży, ale pracować w niższej jakości/rozdzielczości... Interesująca jest też kwestia czegoś w rodzaju LV w wizjerze, jako że Pentax ma faktycznie taki patent zarejestrowany... Zobaczymy...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
jaad75, rzuć proszę jakieś linki. Sporo odkopałeś różniastych ciekawych plotek.
Co do Samsunga info o GX-20 ciekawe zwłaszcza że tak jak Ty słyszałem że następny korpus ma być już ich własny. Choć gx-10 różni się od k10d ale nieznacznie. 2008 rok zapowiada się nader ciekawie. Kiedy jakieś infor4macje o szkłach? Od nowej puszki wolałbym nowe szkła :-D
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Tu masz patent z LV w wizjerze:
http://appft1.uspto.gov/n...&RS=20070019945
http://www.rickster.org/images/newpentax.png

A co do szkieł, to też mniej więcej wiadomo - oprócz trzech, które są w roadmapie od dawna (60-250/4, 300/4, 200/2.8) i wejdą do sprzedaży niebawem (czyli przypuszczalnie wiosną), mają pokazać 17-70/4, 55/1.4 i 35/?. Ucichło coś ostatnio o 35/2.8 Macro Limited, ale nie sądzę, żeby porzucili ten projekt. Osobiście mocno wierzę w 11-16/2.8, przynajmniej w wersji wystawowej.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
11-16/2.8 to by było coś ekstra tylko boje się spytać o cenę :-(
17-70/4 o już wiadomo, że f4 trochę szkoda liczyłem że chociaż f2.8-4, będzie musiało być naprawdę dobre żeby powalczyć z Sigmą 17-70 no i by stanowić alternatywę dla 16-45/4
jaad75 dzięki za info.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Nie wiem na ile pewne jest to światło w 17-70. Podobno ma mieć SDM. Generalnie informacje o najnowszych szkłach (oprócz trzech pierwszych) są mniej pewne, niż informacje o nowych body. 35 ma być ponoć f/1.4, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
jaad75 napisał/a:
35 ma być ponoć f/1.4
byłoby miło taka konkurencja dla Sigmy 30/1.4 no i na reszcie coś nowego bo 35/2 dość słabo dostępnym szkłem jest. Jak zwykle ciekawa będzie kwestia ceny. :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Przeczytaj patent. Równoczesne wyświetlanie obrazu optycznego i elektronicznego w wizjerze. Coś jak HUD. Potencjalne możliwości ogromne - od prostego wyświetlania informacji, po podgląd zrobionego zdjęcia. Plotki mówią, że coś takiego ma być zastosowane w K20D - ale to te mniej pewne plotki... ;-)
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Widzę, że patent porusza 2 różne rozwiązania Live view na LCD i wyświetlacz przezierny na EL.
To live view brzmi ciekawie, ale wymagałoby dodatkowej mechaniki odpowiedzialnej za wstawianie wewnętrznego LCD przed matówkę co prowadziłoby do skomplikowania i podrożenia konstrukcji body. Po za tym przydatność tego ficzera nie jest zbyt duża. Stabilizacja w wizjerze to chyba cała korzyść, bo rozdzielczość ekranika byłaby zapewne marna. Taki wodotrysk nie pasuje mi jakoś do filozofii Pentaxa i prawdziwy diehard go nie potrzebuje ;-)
HUD - fajna sprawa. Gdyby można było tworzyć swoje własne schematy wyświetlanych informacji, definiować linie pomocnicze itp. Ale nie wiem czy to wszystko umieszczone na matówce nie rozpraszałoby tylko... Za to zmiana wyświetlacza w wizjerze na jakiś hi-res dot matrix byłoby miłe :-)

jaad75, usunąłem poprzedni post po znalezieniu Twoich linków i napisałem ten, ale byłeś szybszy :-)
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
A tak pomyślałem, może ten grip będzie pasował jakoś do k100d ? po modyfikacjach ?:P "znaj polską pomysłowość :D"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach