tobiasz  Dołączył: 03 Maj 2011
pool80, http://www.cambridgeincol...acro-lenses.htm

Z tego tutorialu wynika, że GO zależy tylko od skali odwzorowania oraz przysłony (oraz rozmiaru matrycy). Co do światła to efektywna przysłona zmienia się przy dużych skalach i nie powinno być różnicy czy domykasz z pozycji obiektywu czy poprzez dokładanie pierścieni.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
No tak. gdyby nie forum to bym sobie nie poradził :-D . A panowie, i panie tez, co się lepiej sprawi pierścienie manualne czy kit na rewersie? Światło GO odl. ostrzenia itd..?

[ Dodano: 2012-05-22, 14:03 ]
tobiasz, no teorie to coś tam wiem, ale chciałem zapytać praktycznie, tych co juz przeszli etapy rewersów pierścionków odwr mocowania czy pierscieni macro.. Czym lepiej wygodniej z tych szkieł co w mojej stopce. Bez wydatków. Bo wiadomo że tamka 90 nic nie zastąpi. Kiedyś myślałem nad raynoxem 250, ale zaskoczyło mnie ostatnio przyłożenie kita na rewersie, dość spora GO na 35mm
 

tobiasz  Dołączył: 03 Maj 2011
Z mojego doświadczenia wynika, że jednak dokładanie pierścieni mocno zaciemnia obraz i nie daje tyle GO co domykanie przysłony. Z Twojej stopki wypróbowałbym do małych skal 50mm + pierścienie (~30mm) a do większych skal 50mm na odwrotkę. To powinno być coś w okolicach skali 1:1-1:2 i jeszcze może się uda unikać doświetlania lampą.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Chyba zacznę od adaptera odwr. mocowania. Płynnie kitem wyreguluję powiększenie. Na 50mm stałka jest lepsza optycznie... No dobrze, dzięki :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach