kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
incogutto napisał/a:
być może ktoś ci to pytanie zadał
nie wiem
co robisz z tymi zdjęciami?lądują w szufladzie czy krążą po innych forach
czy może zarabiasz nimi bo przecież nadają się do tego znakomicie
wiesz jak nie lubię twoich ortodoksyjnych czasem poglądów
ale naoglądałem się ostatnio fotografii które kompletnie mi się nie podobały a wisiały w różnych londyńskich galeriach
za twoje foty ludzie powinni płacić
nieważne czy za wstęp na wystawę czy za możliwość kupna i powieszenia w domu odbitki
noooo dawno tak nikomu nie pokadziłem
zaraz jeszcze się przeniosę do mila-wozaczyńskiego


Ale mnie teraz ująłeś za co się należy ogromne :-B
Póki co kompletuję kolekcję, poprawiam co się da aktualnie, czyli tak by ktokolwiek zerknął na 100% powiększonej odbitce nie mógł się nic złego dopatrzeć. Poza tym rezyduję jeszcze na polskim forum nikona ale tylko w dziale "krajobraz" (z braku czasu niestety) oraz siedzę na deviantart. Moja kolekcja ciągle jest zbyt skromnych rozmiarów by móc w ogóle myśleć o czymś więcej. Skupiam się na przygotowywaniu fotogr. konkursów i dalej staram się rozwijać umiejętności.

Swoją drogą konkurencja jest ogromna pośród dobrych fotografów i by wśród kiedykolwiek zaistnieć czeka mnie jeszcze długa droga. Ale powolutku sobie dłubię.

pozdrawiam każdego kto zajrzy do mojego wątku :evilsmile:

f16, 8s ISO 100 i tylko polar

 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
He he dobre - w pierwszej chwili myślałem, że to jakaś boja, a to pewnie poczta od rozbitka...
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Świetna kreacja w krajobrazie, podoba się.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Ale żeś te kamyczki dopracował :shock: :shock: - miód malina. Jak zwykle zdjęcie super tylko zastanawiam się co by było jakby kadr nie był w kwadracie a butelka przesunięta w jedną ze stron ??
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
kulten, Świetna fotka!

Wiesz czego mi brakuje w niej (ale to tylko taki mój sentymentalny wymysł) :mrgreen:

Wystającej z szyjki butelki starej zwiniętej karteczki lub coś na rodzaj pergaminu :-B

Ale i tak dla mnie BOMBA :-)
 

Omen  Dołączył: 02 Lip 2008
Gratuluję, co raz bardziej obraz zbliża się do perfekcji.Ostatni ujął mnie szczególnie i chętnie widział bym go w powiększeniu u siebie na ścianie. z mojej strony to chyba tyle ... co kiedykolwiek mailem ci powiedzieć, poza słowami wstępu.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Świetnie by się prezentował u mnie na ścianie w pokoju.Tak z ręką na sercu powiedz ile czasu zajmuje Ci obróbka takiej fotografii.A propo tej butelki to szkoda,że pusta. ;-)
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
zdjęcie rewelacyjne; bardzo podoba mi się kolorystyka;
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dziękuję za komenty i :-B .
Co do pytania ile zajmuje mi obróbka takiego zdjęcia to zależy gdyż czasem są to 2 dni, tzn z braku czasu, a ostatnio go mam niezwykle mało nie mogę solidnie dosiąść do zdjęcia by finalnie je dopracować. Ale na ogół jedno średnio zdjęcie obróbka jednego zdjęcia zajmuje minimum 1-2h do czasem 6-8h.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Rozumiem, że piórkiem dłubiesz. Do 8 godzin? Musisz być totalnym perfekcjonistą :shock:
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
White napisał/a:
Rozumiem, że piórkiem dłubiesz. Do 8 godzin? Musisz być totalnym perfekcjonistą :shock:


Wszystko musi być na tyle dopracowane by na podglądzie 100% nie móc się czegokolwiek złego dopatrzeć. A w stosunku do swoich prac jestem dużo bardziej krytyczny niż do cudzych :lol: .
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
kulten napisał/a:
Ale na ogół jedno średnio zdjęcie obróbka jednego zdjęcia zajmuje minimum 1-2h do czasem 6-8h.

Po jakims czasie dojdziesz do jeszcze lepszej wprawy to czas powinien sie troche skrocic :)
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
podobają mi się. ale ciągle szeroko pojęty brzeg morza. a masz coś z innej bajki?
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Graf_Zeppelin napisał/a:
podobają mi się. ale ciągle szeroko pojęty brzeg morza. a masz coś z innej bajki?


http://kulten.deviantart.com/gallery/ cos sie znajdzie :->
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
kulten napisał/a:


http://kulten.deviantart.com/gallery/ cos sie znajdzie :->


nie to miałem na myśli, obejrzałem 104 zdjęcia, 88 z nich wyraża wodę, brzeg, chmury. są super, fantastyczne na kalendarz czy plakat. ale będę drążył - coś poza szerokim kątem?
a może jednak sukces to wąska specjalizacja?
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Zależy jak na to spojrzeć. Na ogół najznakomitsi fotografowie jeszcze silniej szufladkują się ze swoimi pracami. Ponadto jeśli spojrzysz nie tylko poprzez pryzmat ogniskowej powinieneś zauważyć, że od kilku fotografii wstecz począłem iść w odmiennym kierunku. Zdjęcia nabrały bardziej ponurego charakteru, a z nasyconych kolorów przeszedłem do bichromii lub jej okolic. Wiele zależy od tego jaki wyznacznik oceny sobie narzucisz, jeśli będzie to szkło i ogniskowa to owszem, nie zmieniło się nic, jeśli zaś będzie to cała reszta nie dotycząca "mm" to zmieniło się nie mało.

pozdrawiam
 

vincent198  Dołączył: 30 Gru 2008
kulten ostatnie dwie fotki są rewelacyjne.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dzięki :-B

Z szuflady. Zero filtrów. 30s, f8, 16mm (więc prawie jak kit :lol: ) ISO 100. Zapraszam i zdecydowanie polecam czarne tło. Wszelkie krytyczne uwagi mile widziane w zakresie technicznym.

 

fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
kulten, fajnie to wygląda. Jak kawałki węgla drzewnego. I nie przejmuj się, jak Ci ktoś powie, że znów morze
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
kulten napisał/a:
Wszelkie krytyczne uwagi mile widziane w zakresie technicznym.

no to nie bedzie Ci milo...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach