micreg  Dołączył: 02 Sty 2009
Super te mroczne klimaty! Zawodowe obrazki Gratuluję
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
aaaj właśnie wróciłem z Bieszczad, trochę pogoda nie dopisała bo przez pierwszy dzień na szczytach miałem śnieżycę i w niektórych miejscach śnieg po kolana ale drugiego dnia udało mi się uchwycić kilka miejsc bo stopniał śnieg, zajrzyj proszę na mój wątek bo właśnie wrzuciłem swój debiutancki landshaft ;p
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Bardzo mroczne foto, ciężki klimat. Koncepcja mi pasuje i się podoba
Kadrowanie mz jest ok, zastanawiałem się tylko, czy nie przydał by się jakiś element równoważący po lewej stronie, ale chyba jednak tak jest dobrze.

Moje krytyczne uwagi :mrgreen:
Minimalnie miejscami widzę szczególnie po lewej stronie na niebie i wodzie plamy o zabarwieniu wpadającym w bardziej magentowe w stosunku do reszty. Jeszcze mam wrażenie drobniutkich śladów obróbki na niebie też lewa strona. Ale zaznaczam, że są to tylko przypuszczenia bo oglądam na zwykłym budżetowym laptopie, a foto jest skompresowane i niewielkie, i to co mi się wydaje śladami na niebie równie dobrze może być kompresją.
Gdybym się nie wgapiał szukając dziury w całym nic by nie zwróciło uwagi :-B
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
I to się nazywa krytyka!!
Z magentą muszę się zgodzić i poprawić. Widziałem jej ślady wcześniej ale na tyle delikatne, że postanowiłem zostawić. Zresztą nie jest to bw więc tym bardziej się tym nie przejmowałem. Ale widać błędnie. Jutro poprawię.

Dziękuję.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Sprawdzając pipetą to są dosłownie niuanse z tą magentą, jutro sobie zobaczę na porządnym telewizorze :mrgreen: .
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
:mrgreen:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
White napisał/a:
Moje krytyczne uwagi :mrgreen:

wot :shock: ! a jednak...

perfekcje kultena zbyt latwo przyjmuje za oczywistosc...
no ale wez tu po takich zdjeciach miej inne podejscie... wez tu kwestionuj...

White, szacun...
kulten, chyba rzeczywiscie masz racje i nawet na moim lapku nie moge ufac temu, co widze...
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dzięki Tatsuo-ki .
Niestety i bez urazy ale ekrany laptopowe to przekleństw. I nie ma w nich tragedii ale nie można też na nich polegać. Dużo lepsze są stare CRT :) .

A w ogóle to bardzo nie chcę lecieć na opinii. Ciągle sam się uczę i sobie eksperymentuję więc kucha zawsze gdzieś może się pojawić :lol: .

A dzięki koledze Fosgenowi za tak dobre słowo, że tyle morza Mu się jeszcze nie opatrzyło. Ech Ci Wrocławianie :mrgreen: :-B .
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja muszę być przynajmniej raz w roku nad morzem, szczególnie Bałtyk lubię. :mrgreen:
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
White napisał/a:
Ja muszę być przynajmniej raz w roku nad morzem, szczególnie Bałtyk lubię. :mrgreen:


Bałtyk to też duży potencjał i ludzie często nie zdają sobie sprawy jak bardzo :) .
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
kulten napisał/a:
Dużo lepsze są stare CRT :)

myslisz ze taki 10-letni 15" Philipsa (model 105MB) bedzie lepszy niz ekran w takim potworku:
http://www.notebookcheck....61p.4415.0.html ??

pytam, bo gdzies stoi i sie kurzy ten CRT, to moze sobie zorganizuje stanowisko do obrobki zdjec :mrgreen:

[ Dodano: 2009-06-01, 01:22 ]
kulten napisał/a:
Bałtyk to też duży potencjał

no wlasnie chcialem to pokazac na poczatku mojego tematu w foto do oceny, tylko chyba nie za bardzo mi wyszlo ... :oops:
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Bałtyk ma megapotencjał mz, bardzo zróżnicowane wybrzeże i dużo różnych ciekawych fotograficznie dla mnie konstrukcji
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
tatsuo_ki napisał/a:
kulten napisał/a:
Dużo lepsze są stare CRT :)

myslisz ze taki 10-letni 15" Philipsa (model 105MB) bedzie lepszy niz ekran w takim potworku:
http://www.notebookcheck....61p.4415.0.html ??

pytam, bo gdzies stoi i sie kurzy ten CRT, to moze sobie zorganizuje stanowisko do obrobki zdjec :mrgreen:


Być może istnieją super laptopy choć jestem dość sceptyczny, w tym teście nawet nie napisali jaki to rodzaj matrycy. Porównaj jak wyświetla obraz Twój CRT, jak sobie radzi z wyświetlaniem czerni i bieli, czy przesyca kolory, czy wpada w żółć lub magentę.

tatsuo_ki napisał/a:

[ Dodano: 2009-06-01, 01:22 ]
kulten napisał/a:
Bałtyk to też duży potencjał

no wlasnie chcialem to pokazac na poczatku mojego tematu w foto do oceny, tylko chyba nie za bardzo mi wyszlo ... :oops:


Nie poddawaj się tylko walcz dalej i rozwijaj umiejętności :lol: . Każdy od czegoś zaczynał. Na pociechę spójrz od jakich ja gniotów zaczynałem - czysta porażka.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
kulten napisał/a:
Być może istnieją super laptopy choć jestem dość sceptyczny, w tym teście nawet nie napisali jaki to rodzaj matrycy.

TFT :), we wszelkich testach on-line (i nie tylko) na kalibracje i kolory wypada perfekcyjnie. niestety nie mam dostepu do kalibratora, zeby w 100% byc pewnym.
ale starczy OT.
czekamy na nastepne zdjecia!

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
tatsuo_ki napisał/a:
kulten napisał/a:
Być może istnieją super laptopy choć jestem dość sceptyczny, w tym teście nawet nie napisali jaki to rodzaj matrycy.

TFT,


TFT jest nazwa ogolną dla zasady działania obecnych LCD i to dopiero w niej się wyróżnia dopiero matryce MVA TN TN+ czego w tym teście w ogólnie nie napisali. Ten test jest do d. :) .

To mała odmiana na moment, nic szczególnego ale podaję jako przykład, że w słoneczny dzień mając po lewej stronie słońce, tylko polara założonego na szkło, z użyciem kiepskiej wbudowanej lampy (choć tu nieźle zadziałała). Gdybym pisał sobie recenzję tego zdjęcia to stwierdziłbym, że jest deczko za ciepłe i minimalnie przesaturowana czerwień na zabawce :mrgreen:


 

fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
kulten napisał/a:
się jeszcze nie opatrzyło. Ech Ci Wrocławianie


bo niektórzy Wrocławianie są "napływowi". Znad morza właśnie :-B
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
fosgen napisał/a:
kulten napisał/a:
się jeszcze nie opatrzyło. Ech Ci Wrocławianie


bo niektórzy Wrocławianie są "napływowi". Znad morza właśnie :-B


Fakt, nie każdy jest rdzennym brytyjczykiem :mrgreen: :-B .
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
kulten napisał/a:
Ten test jest do d. :)

bo komputerowcom nie robi roznicy, patrza tylko na czas reakcji i kontrast dla czerni-bieli :D . ewentualnie katy widzenia. a TFT napisalem, bo to jedyna informacja jaka da sie znalezc w sieci (przez godzine szukania) :/ .
kulten napisał/a:
To mała odmiana na moment

czemu wiecej takich zdjec nie wrzucasz? zaloze sie, ze dzieciaka to masz obfotografowanego z gory do dolu! :mrgreen:
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Bo to nie moja działka. Wrzuciłem tylko dla małej odmiany :mrgreen: .

Z szuflady. Zero filtrów, nawet polara nie było :lol: . Łączone z dwóch ekspozycji czyli HDR :-P :. Czarne tło to dodatkowy atrybut:

 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
 
kulten napisał/a:
White napisał/a:
Ja muszę być przynajmniej raz w roku nad morzem, szczególnie Bałtyk lubię. :mrgreen:


Bałtyk to też duży potencjał i ludzie często nie zdają sobie sprawy jak bardzo :) .


Widze, że do mnie pijecie :mrgreen:

Ostatnie bardzo dobre choć myślę o pozostawieniu "śladowej" saturacji

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach