grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Jak na moj gust to wypas.
Z twoich prac wlasnie tego typu najbardziej mi sie podobaja ( ciemniejsze, bez jaskrawych akcentow).
Ostatnio nie numerujesz zdjec.

Pozdrawiam
 

fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
grabber, z kolorowymi akcentami też ma niezłe. Ale dzieła faktycznie mógłby numerować.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
fosgen napisał/a:
grabber, z kolorowymi akcentami też ma niezłe. Ale dzieła faktycznie mógłby numerować.


Dzięki Ci Darku. No właśnie stwierdziłem, że nie ma sensu numerować. Frekwencja wypowiedzi jest dość mizerna :) .
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
kulten napisał/a:
Frekwencja wypowiedzi jest dość mizerna :) .


Ja tam regularnie pisze co myśle ;-)
Ostatnie zdjęcie fantastiko.....i z ciekawości się spytam czy efekt przykrycia wodą kamieni na brzegu jest naturalny czy to efekt uzyskany w PS'ie ?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ostatnie miażdży, bardzo dobre, brakuje mi tylko odpowiedniego tytułu ;-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
BartekKw napisał/a:
kulten napisał/a:
Frekwencja wypowiedzi jest dość mizerna :) .


Ja tam regularnie pisze co myśle ;-)
Ostatnie zdjęcie fantastiko.....i z ciekawości się spytam czy efekt przykrycia wodą kamieni na brzegu jest naturalny czy to efekt uzyskany w PS'ie ?


Dzięki Bartku.
Efekt, o który pytasz to sama matka natura i moje szczęście, że udało mi się to ustrzelić. Na forum nikona pisałem jak to zdjęcie mniej więcej powstało, w sumie tutaj też mogę zacytować ten fragment:

Model: NIKON D200
Shutter Speed: 5 second
F Number: F/8.0
Focal Length: 10 mm (Sigma 10-20)
ISO Speed: 100
Date Picture Taken: Dec 28, 2008, 4:15:35

Zamontowanego miałem tylko polara. Jedna ekspozycja. 1 RAW. Obróbka zaczęła się od przebudowy do kwadratu i wyprostowania. Następnie Zdjąłem kolor blue i cyans na -50 i znacznie odjąłem im światła. Pozostałe kolory też zredukowałem ale nie do końca. Tak by uniknąć czystego bw. Dokonałem tego w Hue/Saturation. Następnie chyba z 2x jeśli pamięć mnie nie myli dałem czarny gradient na 20% krycia i na overlay. Potem o tej samych atrybutach dałem jeszcze 2x gradient ale o innej tonacji lekko żółtawej i delikatnym granacie. Potem dopieszczenie Dodgem i Burnem i czasami Spongem jeśli gdzieś kolor zbyt mocno się przebił. To w sumie zajmuje najwięcej czasu bowiem na podglądzie 100% dokładnie przeglądam całe zdjęcie by nic mi nie umknęło. Na koniec ostrzenie metodą polecaną przez kolegę Światło czyli 2x sharpen na 1.6 docelowego rozmiaru i na zduplikowanej warstwie by móc odjąć w razie gdzieniegdzie siłę efektu. Możliwe jeszcze, ze dałem linear contrast .

I to wszytko. :-B

[ Dodano: 2009-06-03, 15:13 ]
White napisał/a:
Ostatnie miażdży, bardzo dobre, brakuje mi tylko odpowiedniego tytułu ;-)


A oficjalny tytuł to "Ghost army" :mrgreen: .
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Jeśli tytuł nawiązuje do tego, o czym myślę w trzeciej części to to jest to mz :mrgreen:
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
kulten napisał/a:
Zero filtrów, nawet polara nie było

kulten napisał/a:
Zamontowanego miałem tylko polara


? :-P
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Hakro napisał/a:
kulten napisał/a:
Zero filtrów, nawet polara nie było

kulten napisał/a:
Zamontowanego miałem tylko polara


? :-P


Słusznie, niestety jednak polar był. Dopiero później uświadomiłem sobie kiedy polara dostałem w prezencie od mamuśki :mrgreen: .

[ Dodano: 2009-06-04, 00:37 ]
Panorama z 5 fotek:

 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
hmmm za malo nieba i chmury sa za malo klebiaste hehe ;)
W weekend bede na mazurach i moze na chwile nad morzem to sprobuje cos
pstryknac. Tylko nie moge szarej polowki cokina kupic.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Panorama miażdży, mocno posępny klimat, świetna przestrzeń.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
a panorama czym skladana? Photoshop czy jakies inne cudo techniki?
pytam, bo wlasnie sam probuje od kilku godzin zlozyc ekstra widoczek zrobiony dzis wieczorem, ale za cholere mi nie idzie...
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
tatsuo_ki napisał/a:
a panorama czym skladana? Photoshop czy jakies inne cudo techniki?
pytam, bo wlasnie sam probuje od kilku godzin zlozyc ekstra widoczek zrobiony dzis wieczorem, ale za cholere mi nie idzie...


Składałem w CS4.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Ostatnio same "mordory" ale fajnie zrobione choć "kadrowo" zastanawiam się nad odcięciem tej górki z prawej strony.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
U, widzę, że poszedł foszek.

W każdym razie zajrzałem tu, bo zainteresowałem się systemem cokin. I tak sobie oglądam sobie broszurę Lee. Strona 26 mnie tutaj przywiodła. Kiedyś, przed foszkiem, w tym wątku była chyba wersja kolorowa.

Nie mniej szkoda, że kulten postanowił się skasować. Powodzenia w szukaniu kadrów.
*puf*

 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
ktos zna bezposrednia przyczyne odejscia Kultena? oczywiscie pytam z ciekawosci i jesli wtykam nos w nie swoje sprawy, prosze mnie przywolac do pionu! :)
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
eh szkoda...
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
szkoda szkoda :-(
Kolega stanowil spora sile napedowa tego dzialu nie mowiac juz o dydaktycznych walorach.... Trzeba bedzie zajzec na forum nikona...
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
BartekKw napisał/a:
Trzeba bedzie zajzec na forum nikona...

rzeklbym raczej - zagladac
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Cytat
Poprosiłem o usunięcie mojego konta ale mi odmówiono zatem zrobię to sam się już nie logując i gdyby ktoś chciał się ze mną skomunikować można mnie znaleźć na forum nikonowskim. Pozdrawiam nielicznych.
Wielka,niepowetowana strata,jeden z motorów napędowych tego forum,bardzo chętnie przeglądałem jego wątek.Często korzystałem z jego wskazówek(kolega bardzo życzliwy,potrafił w jasny i precyzyjny sposób wyjaśnić co i jak).No cóż tak się stało,sam jestem też ciekaw powodów dla których podjął taką decyzję. :cry:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach