Zgredd  Dołączył: 17 Mar 2014
Panowie dziękuję za każdą opinię. 16-45 odpada - to nie jest zakres dla uniwersalnego konia roboczego na każdą okazję. Niestety o mitycznej awaryjności 17-70 nigdzie nie czytałem - proszę o naświetlenie krótko tematu, ew. wskazanie źródła informacji. Na moment obecny jestem prawie przekonany do zakupu 18-135, jednak prosiłbym o konstruktywne porównanie jakości zdjęć 17-70 i 18-135, jeśli ktoś miał do czynienia z obydwoma. Zaznaczam jeszcze raz pod jakim kątem - chcę konia roboczego na każdą okazję z przyzwoitą jakością, a nie limiteda do portretów. Zakres ogniskowych i WR przemawia za 18-135. Jakie realne argumenty wg Was skłonić powinny mnie do wybory 17-70?

ps. ale marudzę :mrgreen:
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Zgredd napisał/a:
Niestety o mitycznej awaryjności 17-70 nigdzie nie czytałem - proszę o naświetlenie krótko tematu, ew. wskazanie źródła informacji.


http://www.pentaxforums.c...-Zoom-Lens.html
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Naprawdę przyzwoity obiektyw. Im dłużej go używam, tym bardziej jestem zadowolony!
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
espresso napisał/a:
unikaj obiektywów z napędem SDM

No to odpadają wszystkie gwiazdki i 17-70, więc zostają śrubokrętowe kity i... 18-135 8-)
Ewentualnie poszukiwania używki S 18-125, różnych wersji S 17-70, albo absurdzoomy :evil:
 
Zgredd  Dołączył: 17 Mar 2014
espresso napisał/a:
Wszystkie SDMy które mam (obecnie szt 3) i miałem (szt 5) doświadczyły już naprawy napędu SDM (w tym 50-135, dwukrotnie.

Trochę to posępne. A biorąc jeszcze pod uwagę ceny obiektywów...
W każdym razie zdecydowałem się na 18-135, a wypłata tuż tuż :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
18-135 to nie SDM lecz DC.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Szybki, cichy i celny... jedyna wada to większy apetyt na prąd.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
espresso napisał/a:
*60-250/4, zbyt krótko miałem to niezbyt udane szkło
oceniasz na podstawie posiadanego egzemplarza całość czy tylko posiadany?
 
Zgredd  Dołączył: 17 Mar 2014
A 18-135 radzi sobie dobrze pod światło? To też ważne w przypadku wszystko-roba ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zgredd napisał/a:
A 18-135 radzi sobie dobrze pod światło?

Bardzo dobrze.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Potwierdzam. To jego bardzo mocna strona.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Bardzo ostre słońce w rogu kadru daje minimalne tylko flary
 
pawel12345  Dołączył: 20 Sty 2013
Apetyt na prąd ? na akumulatorach AA można strzelić ponad 1000 fot na jednym zestawie aku :)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Może - w każdym razie w K-5 na firmowym aku wskaźnik naładowania spada sporo szybciej niż przy śrubokrętach
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Potwierdzam, gdy aparat wułaczy się z powodu rozładowanej baterii z 18-135, na obiektywach ze śrubokrętem można jeszcze zrobić wiele zdjęć.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Rozwiązaniem tego problemu po zrobieniu 1.000 i więcej zdjęć jest zapasowa bateryjka :-D

Nawet taka za €7.50, daje radę już kilka lat ...

Tak więc nie ma czym się przejmować specjalnie, szkło jest dobre, foćmy więc ;)

S.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
A mnie się kiedyś zdarzyło na wyścigach samochodowych zrobić w jeden dzień ponad 1.300...

Choć oczywiście jest potem z tym trochę pracy ...

S.
 
Zgredd  Dołączył: 17 Mar 2014
Panowie proszę o pomoc!
Dotarł do mnie dziś 18-135. Niestety pierwsze zdjęcie wykazało sporą plamę (jakby ciecz), ale wraz z rozogniskowywaniem plama na kolejnych 3 zdjęciach zaczęła się przesuwać od środka na zewnątrz, aby już od kolejnego zdjęcia całkiem zniknąć. Teraz jest OK, niemniej niepokoją mnie mieniące się w świetle drobinki na obszarze który zaznaczyłem na tym zdjęciu:
http://fsfiles.org/flight...07/04/tZXJj.jpg
Zastanawia mnie czy jest to faktura plastiku, czy osiadły kurz.
Czu możecie napisać czy też takie drobinki macie w swoich?
I czy normalnym jest, aby obiektyw od nowości miał małe drobinki kurzu pomiędzy szkłami, bo takie też zaobserwowałem, ale nie tylko w tym obiektywie, ale w dwóch innych jakie posiadam od marca.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Zgredd najlepiej wysłać takie zapytane do sklepu oraz dowiedzieć się, czy możliwe jest wymienienie modelu na inny.
 
Zgredd  Dołączył: 17 Mar 2014
Problem w tym, że obecnie nie mają więcej tych obiektywów w magazynie, ja potrzebuję go pilnie na okoliczności w przyszłym tygodniu, a być może jest to faktura plastiku, którą mógłby potwierdzić ktoś z forum, kto także posiada 18-135. Będę wdzięczny za info.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach