gregos  Dołączył: 03 Wrz 2007
Wg mnie funkcja zdjęć seryjnych "Burst" to jakaś dziwna niedoróba :)
Fajnie, że aż tyle klatek, szkoda że tylko ok 5 sek :) a potem czekanie aż przetrawi body.

stestowałem zdjęcia seryjne szybkie


a tu krótkie dwie seri...tnij.org/ttestt
(trochę z ostrością na muche nie trafiłem :D)
 
miroo  Dołączył: 09 Lis 2009
Posiadam, ale czekam na wymianę K20D
Niestety moje pierwsze wrażenia są umiarkowane, a dokładnie chodzi mi o jakość wykonania body. Część tworzywa odkleja się od body (tył aparatu z prawej strony), a najlepsze jest to że jak pojechałem do sklepu żeby wymienić aparat to wszystkie modele (6 szt.) miały tą samą wadę (chyba że wszystkie nie były nowe !?). Czy coś takiego u was występuje ? Wiem że to drobnostka i nie przeszkadza w robieniu zdjęć, (ale chyba sprzęt warty kilka tys. zł powinien być wykonany solidnie ! Sprawdzę jeszcze ilość zdjęć która została wykonana aparatem bo może sprzedawca chciał nabić mnie w butelkę !!!!

początkowy użytkownik
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
miroo napisał/a:
wszystkie modele (6 szt.) miały tą samą wadę


Może to był komis? W jednym sklepie na raz było 6 sztuk?
Jak tworzysz plotkę, to rób tak aby było wiarygodnie.

Na przykład tak możesz zacząć:

"sprzedawca powiedział, że słyszał o kimś komu też odkleiła się guma. To chyba nie był nikon d200. Może to był pentax?"

;-)

gregos napisał/a:
Wg mnie funkcja zdjęć seryjnych "Burst" to jakaś dziwna niedoróba :)


Nigdy tego nie użyłem samodzielnie ale widziałem kiedyś coś takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=wNzW_KfCEDo

Nawet mi się podobało ;-)
 
miroo  Dołączył: 09 Lis 2009
Reklamują się jako sklep, może to komis !!! NIEWIEM. Nie mieli ani jednego dobrego modelu!
Jacek S napisał/a:
Jak tworzysz plotkę, to rób tak aby było wiarygodnie.

Jestem tu nowy, nie mam powodów by siać plotki szanowny Panie. Kupujący powninni zwrócić na to uwagę, chyba po to jest forum. Chyba że to kółko wzajemnej adoracji ?!
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
miroo napisał/a:
Chyba że to kółko wzajemnej adoracji ?!


Coś Ty! My tu wszyscy mamy canony. Wprawdzie do tej pory nie było przypadku (chyba) aby odkleiła się komuś guma, a model k20d już jest nawet nieprodukowany. Nigdy chyba tez nikt nie widział na raz w sklepie sześciu pentaxów. Nagle pojawiasz się Ty i widziałeś sześć na raz i to z odklejoną gumą. Mogłeś w drugim poście zacząć od dwóch.

To znaczy - osobiście Ci wierzę ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jacek S napisał/a:
Nigdy chyba tez nikt nie widział na raz w sklepie sześciu pentaxów.

widziałem kiedyś w MM cały kosz kadwudziestek

ale to było 1.5 roku temu i nigdy więcej tylu Pentaxów na raz nie widziałem

teraz mają 2 sztuki k-7 :-P


chyba największy wybór Pentaxa w Poznaniu :roll:
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
opiszon napisał/a:
widziałem kiedyś w MM cały kosz kadwudziestek



Zazdroszczę. I jak było? ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
opiszon, kosz na śmieci?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Kosz K20-stek z odklejonymi gumami? ;-)
Jeszcze nigdy, nawet na zdjęciu nie widziałem naraz tylu cyfrowych Pentaksów. Chociaż znam koszyki do których wejdą nie więcej niż dwa a nawet jeden Pentax, więc jest to jak najbardziej wiarygodne.
Co do odklejania gumy, to u mnie po ponad trzech latach użytkowania jakoś nie chce odejść, ale czytałem o dwóch przypadkach (na ileś tam dziesiątek, czy setek tysięcy sprzedanych *ist D, DS-ów, DL-i, DS2-ójek, DL2-ójek, K100D, K110D, K100D Super-ów, K10D, K20D, K-m-ów, K-x-ów, GX-1S, GX-1L, GX-10, GX-20) gdzie po około dwóch latach używania trochę odkleiła się guma na gripie (co dało się naprawić odrobiną kleju we własnym zakresie).
Uważam, że to niedopuszczalna niedoróbka ze strony Pentaksa i jest to wystarczający powód do zmiany systemu! :mrgreen: :lol: :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Zazdroszczę. I jak było?

:oops: po 23 powiem ;-)

matth napisał/a:
opiszon, kosz na śmieci?

gebi napisał/a:
Kosz K20-stek z odklejonymi gumami?
gebi napisał/a:
znam koszyki do których wejdą nie więcej niż dwa a nawet jeden Pentax


wiecie jakie w MM stoją w przejściach głębokie kosze na różne rzeczy (takie 1m * 1m * 1m oceniam), no więc o taki kosz mi chodzi, pełen i wypakowany trochę ponad "burtę")

czyli ponad 1m3 (sześcienny) Pentaxów k20d :-P
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Jacek S napisał/a:
Wprawdzie do tej pory nie było przypadku (chyba) aby odkleiła się komuś guma

Był. Niejeden.
http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0

Aczkolwiek w nowych, sklepowych egzemplarzach to nieprawdopodobne.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Samp napisał/a:
Aczkolwiek w nowych, sklepowych egzemplarzach to nieprawdopodobne.


Tylko w Nikonie :-P
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Tydzień temu w Piotrkowie było otwarcie MM, więc w tygodniu zajrzałem tam z ciekawości czy zobaczę K-x-a. No cóż, kosze o których mówił opiszon były i owszem, ale Pentaksa (lustrzanki, za kompaktami nie patrzyłem) nie widziałem tam ani jednego :-?
Może powiniennem napisać inaczej:
Byłem w MM i nie widziałem ani jednego Pentaksa w którym odklejała się okleina z korpusu :lol:
 
miroo  Dołączył: 09 Lis 2009
Samp napisał/a:
Był. Niejeden.
http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0


dokładnie taka wada !

a sklep znajduje się w Warszawie :)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
miroo napisał/a:
dokładnie taka wada !


czyżby?

Samp napisał/a:
No to po roku i 2 miesiącach w sumie intensywnej eksploatacji K10D zaczęła mi się odklejać guma na uchwycie z tyłu aparatu.


To zabrzmiało trochę bardziej wiarygodnie niż to:

miroo napisał/a:
Część tworzywa odkleja się od body (tył aparatu z prawej strony), a najlepsze jest to że jak pojechałem do sklepu żeby wymienić aparat to wszystkie modele (6 szt.) miały tą samą wadę


Trolować też trzeba umieć ;-)
 
miroo  Dołączył: 09 Lis 2009
Ok,
Jacek S napisał/a:
Trolować też trzeba umieć ;-)


Dobrze byłem wkurzony, chciałem nadać sprawie dramatyzmu, w sklepie znajdowało się 3 sztuki K20. WSZYSTKIE MIAŁY ODKLEJONE tworzywo (plus moja, razem 4)

czy teraz to brzmi wiarygodnie ?!
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
miroo napisał/a:
czy teraz to brzmi wiarygodnie ?!


Nieco lepiej.
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
a czemu nie zdradzisz co to za sklep?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
miroo napisał/a:
Ok,
Jacek S napisał/a:
Trolować też trzeba umieć ;-)


Dobrze byłem wkurzony, chciałem nadać sprawie dramatyzmu, w sklepie znajdowało się 3 sztuki K20. WSZYSTKIE MIAŁY ODKLEJONE tworzywo (plus moja, razem 4)

czy teraz to brzmi wiarygodnie ?!

Jeszcze raz się wtrącę i już nie będę więcej komentował.
Mogę zrozumieć, że zdenerwowałeś się, że dostałeś korpus z wadą, ale to nie znaczy, że masz zafałszowywać fakty. Najpierw piszesz, że było 6 korpusów, teraz że 4. Dopiero teraz to przestaje wyglądać wiarygodnie ;-)
Mimo to, wierzę Ci, tylko dziwię się, że taka prosta zewnętrzna usterka przeszła przez kontrolę jakości.
 
miroo  Dołączył: 09 Lis 2009
Wymieniłem, w środę :). Działa bez zastrzeżeń i nic się nie odkleja.
Tak swoją drogą, ciekawi mnie co się robi z takimi wadliwymi egzemplarzeami ?

gebi napisał/a:
Mimo to, wierzę Ci, tylko dziwię się, że taka prosta zewnętrzna usterka przeszła przez kontrolę jakości.

Usterka która jest prawie niezauważalna !, Cyba nikt nie drapie całego korpusu w poszukiwaniu czy gdzieś tam coś się nie kleji ? Raczej patrzysz chyba na szkło czy jest nieporysowane, ile zdjęć aparat zrobił ? itp....
Czyż nie ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach