gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
W takim razie już nic nie rozumiem. Najpierw piszesz, że wkurzyłeś się, że tworzywo jest odklejone, później że to właściwie niezauważalne. Może mam inne usposobienie, ale zdenerwowałbym się, gdyby np. w dwóch egzemplarzach aparatu miał rysę na obiektywie, albo poziomą linię na zdjęciu, albo luźno latający guzik, który potrafi mi sam przełączyć jakąś funkcję, chociaż pewnie, złe spasowanie i trzeszczące elementy też by mnie wkurzyły, ale dlatego wybrałem Pentaksa, że nie spodziewałem się takich problemów, aparat kupiłem przez Internet i był taki jak w folderze reklamowym :-) Aha, nie patrzyłem też ile zdjęć zrobił mój korpus :-)
Ważne, że teraz jesteś zadowolony z wyglądu aparatu i będziesz mógł pstrykać fotki.

Ps. Miałem się już nie odzywać :->

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
gebi napisał/a:
W takim razie już nic nie rozumiem.

Pomarudzić zawsze można...
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Jak tak dalej pójdzie to miroo zrazi się do naszego forum. :-P
Dobrze, że już po wszystkim. :-)
miroo, rób zdjęcia i dziel się wrażeniami. :-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
gebi napisał/a:
Najpierw piszesz, że wkurzyłeś się, że tworzywo jest odklejone, później że to właściwie niezauważalne.


I to w sześciu korpusach niezauważalnie odklejone.
 
miroo  Dołączył: 09 Lis 2009
No proszę Was, miałem ochotę podzielić się pierwszym wrażeniem, więc się podzieliłem. Kupiłem Pentaxa po przeczytałem na tym forum wieleu rzeczowych (nie pochwalnych) informacji !!! I niech tak pozostanie :-) .
Usterka jest niezauważalna, tworzywo przylega idealnie do korpusu, ale jak zahaczysz dłonią to tworzywo odchodzi od body, przepraszam Was ale w sprzęcie za 3200 zł nie chce takich "drobiazgów" . Jak popracuje na nim rok czy dwa to wtedy takie drobiazgi są do przyjęcia
pozdrawiam :-) .
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ok. Zatem życzę Ci, aby teraz korpus dostarczał Ci już samych pozytywnych wrażeń! :-) :-B
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jasiek Matacz, 1.03 jest najnowsza. O lepszości starszych nic nie wiadomo.
Podświetlenie górnego włącza się przyciskiem korekcji ekspozycji. Instrukcja się kłania :-P
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jasiek Matacz, to se ne da.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Tak w kwestii pierwszych wrażeń to odgrzebałem zdjęcie testowe, które zrobiłem zaraz po zakupie k20. PPL i Noiseware na domyślnych ustawieniach bez żadnego cudowania. Zgadnijcie jakie iso :-D

crop 1:1


Swoją drogą Tamron 17-50 na 2.8 nawet w rogu daje niezłą jakość :mrgreen:
 

davidxxx  Dołączył: 24 Mar 2008
ja obstawiam 3200
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Blisko. 6400 - sam byłem zdziwiony..

[ Dodano: 2009-12-27, 16:16 ]
Przepis na niaskie szumy - dobre naświetlenie, dobre szkło, dobre odszumianie. Jak trochę AF przestrzeli, niedoświetli się jedną działkę i szkło słabsze to z iso800 kaszana wyjdzie, czego zresztą ostatnio doświadczyłem..
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
mcgyver napisał/a:
dobre naświetlenie

ok
mcgyver napisał/a:
dobre szkło

ok
mcgyver napisał/a:
dobre odszumianie

ok
mcgyver napisał/a:
Jak trochę AF przestrzeli

Welcome to the real world... pentax world ;-)
Ostatnio testowałem AF w ciemym pokoju, gdzie tylko twarz była oświetlona światłem i AF oczywiście nie trafiał (mniej lub bardziej)... chyba ani razu mu się nie udało (K20d i fa 50/1.4).
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
Witajcież, wpisuję się jako nowy entuzjasta fotografii pentaksalnej w wymiarze kadwudyszki kitowej, ze dwa tygodnie temu kupionej.
Moje pierwsze wrażenia: To musiało być to, skoro zamiast zaplanowanej na postanowioną K20 z kitem 18-55II kwoty 3.400 zł, nagle wydałem za 2.600 zł. Z natury jestem stara konserwa (tzn. leń do niepotrzebnych nowości) i wymyśliwszy sobie docelowy aparat - od lat popatrywałem na kadyszkę, aż doczekałem kadwudyszki. Dwudyszne są lepsze i basta. Niech żyje kadwudyszka! Canona A-620 (moja pierwszą i dotychpor jedyną cyfrówkę), bardzo z resztą przyzwoitego, oddałem Młodemu, niech zajeżdża. A na starość i do końca mych dni - będę sobie miał kadwudyszkę. Z dodatkowych szkieł mam doń zaledwie postsowieckie: Heliosa 44M4, i soczewkę nasadkową AŁ-4 a także adekwatne poenerdowskie pierścienie pośrednie, ale zamierzam zawojować świat fotografii. ;-) Jestem pewien, że z dotychczasową (już odebraną poprzez czytanie forozapisów) i z przyszłą pomocą odebrana od Szanownych Klubowiczów w następnych dyskusjach, mój zamiar właśnie zaczął się intensywnie realizować. Pierwej pragnę wszystkim Pentaksowcom (a teraz już także i sobie) pogratulować optymalizacji wyboru systemu. Przede wszystkim dowodzi on (ten wybór) wielkiego rozsądku w doborze narzędzi (cena sprzętu foto) do osiągania celów (piękne fotografie), nie bez wysiłku intelektualnego i nie bez sporej dozy cywilnej odwagi, potrzebnej do odparcia presji otoczenia spod znaków C i N. Pozdrawiam i zycze wszystkim Fotowariatom samych pieknych fotoemocji ;-) . Wasz Fotus Tuus.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
witam tego który przychodzi nocą.
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
Powodzenia i cierpliwości w odkrywaniu możliwości k-dwudziestki. ;-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Fotus Tuus, Twój entuzjazm nie jest bezpodstawny. :-) Pofoć troszkę, a jeszcze bardziej będziesz zadowolony. :-B
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
"witam tego który przychodzi nocą"

Tak wyszło, że było po balu. W nocy wszystkie obiektywy są ciemne, myśli jasne a kity (koty) szare. Wszystkim dzięki za powitanie i :-B .
Pozdro.

[ Dodano: 2010-02-15, 20:37 ]
Meggido napisał/a:
Twój entuzjazm nie jest bezpodstawny. Pofoć troszkę, a jeszcze bardziej będziesz zadowolony.

Dzięki, Meggido, juz jestem nasycony zadowoleniem ;-)
 

zbuj  Dołączył: 31 Mar 2010
Witajcie!23 marca kupiłem nową K20(chyba jedną z ostatnich). Przymierzałem się do pierwsego cyfrowego lustra dość długo, wczytywałem w przeróżne opinie i nie mogłem się zdecydować. Zależało mi przede wszystkim na dobrej jakości zdjęć i na ergonomii. A napisać muszę że w wieku 7 lat(czyli 39lat temu) na jakichś rozbitych słoikach rozciąłem prawą dłoń wraz ze ścięgnem palca wskazującego. Scięgno zeszyto , ale od tej pory palec nie funkcjonuje jak należy, tzn nie zgina się do końca i czasem na zimnie brakuje czucia. Zastąpiłem go prawie całkowicie placem serdecznym. Aż pewnego razu wszedłem do slepu, stała dwudyszka, wziąłem do ręki i... szczęka opadła mi do ziemi, to jest aparat zrobiony specjalnie dla mnie! Siadło idealnie wskazujący na spuście, kciuk i serdeczny na pokrętłach, no po prostu jakby ktoś zdjął formę z mojej dłoni. Próbowałem C i N i O i F i zawsze cos było nie tak. Przeczytałem recenzje o k20 i tu mnie trochą zastopowało(szcególnie "Optyczna"), ale po wnikliwych analizach opinii użytkowników decyzja: ryzyk fizyk, kupuję. No i cena dość atrakcyjna- 2790 na 20 rat z wpłatą ponad 35% i odebraniu kosztów ubezpieczenia(558zł). Przywizłem do domu i tu kolejny zaskok, oczywiście in + , jakość zdjęć. Wszystko to co wypisuje się o słabej rozdzielczości szumach na dużym ISO to o kant tyłka potłuc. Wczoraj fociłem na 3200 i owszem szumy widać ale przy powiększenu do wydruku o boku (dłuższym) 60 cm. Wspaniałe, naturalne odwzorowanie kolerów(przy ustawieniach na 0), szczegółów( z odległości ok 5m, kit na 50 mm iso 100 F7,1, plener, liczysz modelce rzęsy za okularami i stwierdzasz że od lat znana ci kobieta ma plamy na tęczówce). Faktycznie AF czasem nie trafia, ale ideałów na tym świecie brak, ai być może to kwestia praktyki. Dodam jeszcze że po dwóch dniach obsługuję w aparacie wszystko co możliwe do przestawienia bez odrywania oka od okularu.(musiałem się nauczyć bo LV w tym aparacie to porażka, ale od tego i od filmowania mam Panasa fz38). Dziś rano podłączyłem starego Pentaxa A 50mm F1,7 wysępionego od kolegi i już wiem że Święta będą udane! jakość zdjęć rewelacyjna! Reasumując jak na razie zadowolony jestem bardzo, (rzadko mi się zdarza abym tak dobrze wydał pieniądze), świetny aparat, solidna masa, wykonanie no i ta ergonomia - mój palec wskazujący dostał nowe życie - i b. dobra jakość zdjęć. Jakiś minus to też to, że oprogramowanie nie do końca działa z windows 7 , ale raw DNG swobodnie wywołuję w PS . Zyczę wszystkim, sobie tyż, udanych fot i pogodnych świąt Wielkanocnych.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
zbuj
:-B
Bardzo dobry wybór.
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Jako że straciłem cały sprzęt foto wrogiego systemu na N, do którego przeszedłem niecały rok temu musiałem na szybko kupić jakieś body. Tak się akurat złożyło, że wpadło mi w ręce mało używane K20D w świetnym stanie i na gwarancji za niewielkie pieniądze. Powiem Wam jedno - byłem głupi szukając cudów w innych systemach - to jest po prostu prze-aparat :mrgreen:
Czuję, że tym razem będziemy razem żyli długo i szczęśliwie...


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach