Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Viridian, dokładnie! Jest to świetny aparat i nie żałuję ani jednej złotówki którą na niego wydałem (zwłaszcza że udało mi się kupić w prawie nówkę w bardzo dobrej cenie :-) ).
Mam styczność z podobnymi cenowo modelami N i C i bym się nie zamienił.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Viridian napisał/a:
Czuję, że tym razem będziemy razem żyli długo i szczęśliwie...


Tylko nie szczędź mu całusków na dobranoc ... :evilsmile:
ON to bardzo lubi ...
Mój, zresztą (i bez reszty) też ... 8-)

Tak już poważnie - dobra pucha.
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
Viridian napisał/a:
Tak się akurat złożyło, że wpadło mi w ręce mało używane K20D w świetnym stanie i na gwarancji za niewielkie pieniądze.


Czyżby to było ode mnie? Opis mi pasuje i Twoje miejsce zamieszkania też ;)

Jeśli tak to mam nadzieję, że nie urwiesz mi głowy że jeszcze nie dosłałem instrukcji.
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
4d3 napisał/a:
Viridian napisał/a:
Tak się akurat złożyło, że wpadło mi w ręce mało używane K20D w świetnym stanie i na gwarancji za niewielkie pieniądze.


Czyżby to było ode mnie? Opis mi pasuje i Twoje miejsce zamieszkania też ;)

Jeśli tak to mam nadzieję, że nie urwiesz mi głowy że jeszcze nie dosłałem instrukcji.

Raczej nie od Ciebie, bo do swojego instrukcję mam :-)
Sprzedający nigdy nie słyszał o naszym forum ;-)
 
bchrubas  Dołączył: 10 Cze 2010
zbuj napisał/a:
Witajcie!23 marca kupiłem nową K20(chyba jedną z ostatnich). Przymierzałem się do pierwsego cyfrowego lustra dość długo, wczytywałem w przeróżne opinie i nie mogłem się zdecydować. Zależało mi przede wszystkim na dobrej jakości zdjęć i na ergonomii.


Miło poczytać że wszyscy się zachwycają ale ja bym nie przesadzał :evilsmile:
Zgodzę się że K20 to mistrzostwo jeżeli chodzi o wykonanie i ergonomię. Trzymałem w rękach takiego np. Canona 5d i 5dMkII i szczerze mówiąc są to plastikowe zabaweczki w porównaniu z body Pentaxa. Niestety matryca w K20 nie wydala :(
IMHO użyteczne ISO to "tylko" 400 (to nie tylko moje zdanie ale również innego pentaksiarza). Wiem że ISO to nie wszystko ale czasami naprawdę się przydaje jeżeli nie chce się walić po oczach lampą. Pod tym względem zwykły Canon 450D bije K20 na głowę.
Do całej reszty: ostrość, odwzorowanie, dynamika - raczej przyczepić się nie można, ale tylko jeżeli nie robi się zdjęć w np. ciemnym kościele ;-) Ten aparat naprawdę w takich warunkach wymaga jasnego szkła.
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
bchrubas napisał/a:
Canon 450D bije K20 na głowę


na ktora glowe? te tematy o rekwizytach sa tak nudne, ze wlasciwie uczestnicze w nich tylko dlatgo ze irytuje mnie stanowczosc stwierdzen jakie ludzie sa w stanie napisac. Roznicy bys nie zauwazyl po wywolaniu na papier zdjecia, pojdz kiedys na wystawe i sproboj zgadywac czym co bylo robione. ....a zreszta :roll:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Cytat
IMHO użyteczne ISO to "tylko" 400 (to nie tylko moje zdanie ale również innego pentaksiarza).

Nie obrażaj K20D a pośrednio mojego kochanego Gixa :evilsmile: Po tym co piszesz można wyciągnąć tylko jeden wniosek-nie opanowałeś jeszcze puszki :-/
bchrubas napisał/a:
Wiem że ISO to nie wszystko ale czasami naprawdę się przydaje jeżeli nie chce się walić po oczach lampą.

Tutaj masz moje gnioty na ISO 3200 a wcale mistrzem nie jestem.Dalej podtrzymujesz tę bujdę o ISO400? Mogę ci podlinkować ślub który zrobiłem siostrzenicy po 2-miesięcznym stażu z Samem zaznaczam bez lampy.
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
Podzielam zdanie kolegi andybond, ja ze swojego GXa też jestem bardzo zadowolony. Dobrze naświetlone zdjęcie z ISO 3200 wygląda bardzo ładnie i ma niskie szumy.
Pozdrawiam
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
bchrubas napisał/a:
Canon 450D bije K20 na głowę
A nie wiesz jak jest z Canonem 400D, bo mam takiego i chętnie zamienię na coś innego.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
pepek napisał/a:
A nie wiesz jak jest z Canonem 400D,

Pewnie K20 bije przynajmniej na pół głowy ;-)
pepek napisał/a:
bo mam takiego i chętnie zamienię na coś innego.

Weź od bchrubas-a jego dwudziestkę.Ty będziesz miał dwa to może jakieś ISO 800 w sumie załapiesz :lol: a bchrubas będzie miał C400D który bije po głowie :mrgreen:
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Przestańcie Pentalibowie!
Przecież każdy wie, że absolutnie każdy Canon, począwszy od 300d bije na głowę, ręce, nogi i wszystkie inne członki K20D, K7 i wszystkie inne wytwory Pentaxa. Matryce Pentaxa strasznie szumią, tzn. mniej niż Nikonowskie i Canonowskie, ale w sumie bardziej bo P. grzebie w RAWach i za karę zostaje zdyskwalifikowany ;-) To, że foty z Waszych puszek robione przy ISO3200 są dobre to wynik wadliwego softu lub ewentualnie niedokładnej kontroli jakości, która wypuszcza z fabryki puszki, które nie szumią za bardzo.
Taka jest prawda i trzeba ją wreszcie przyjąć ;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Viridian, No to mnie zmartwiłeś :cry: Po twoim poście strach wyjść z puszka na ulicę bo jak C i N zaczną bić na głowę P czy S to i operatorowi może się przydarzyć nie licha kontuzja.
Ale tak ogólnie masz :-B Za całą prawdę tylko prawdę i jedyną prawdę.
 
bchrubas  Dołączył: 10 Cze 2010
@andybond
Pokaż mi RAW z tego ISO3200 bo te z linków to wyglądają na ładnie odszumione :-)

Panowie, proszę bez wojenek systemowych. Ja jestem od tego daleki. Zgodzę się z Pawelzqx że dobrze naświetlone zdjęcie z 3200 wygląda ładnie i ma małe szumy ale tylko w jaśniejszych partiach. W cieniach wychodzi kiepsko.
W wydruku i owszem, wygląda lepiej (jak to zwykle bywa) ale jeżeli zaczniecie je kadrować ciaśniej, bardziej powiększać to niestety już tak różowo nie jest.

Oczywiście cytując za Viridian: może ta moja pucha jest wadliwa a Wasze są takie wspaniałe :mrgreen:



P.S
Żeby nie było, moją K20'stkę mam od dwóch latek i zrobiłem sporo zdjęć w różnych warunkach
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
czy posiadasze K20D zamieniliby swoje puszki na k7 (tzn czy byscie sprzedali dotychczasowe i doplacali do K7) ? bo po tym co mi Viridian, napisal na PM to teraz mam problem z wyborem nowej puszki (obecnie K200d)....myslalem ze warto brac najnowsze rozwiazania techniczne, tylko tak jak napisal Viridian, czy warto wydawac ta kase za rzeczy ktorych nie bedzie sie uzywac (pare klatek wiecej na sekunde np). w portretach to raczej malo potrzebne, moze troszke bardziej przy fotografowaniu brzdąców...chyba zamowie sobie k20d i k7 do salonu euro rtv agd i sprawdze obie jak leza w lapie (szkoda ze nie maja mozliwosci sprawdzenia odrazu zestawow z gripem)..
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak to jest gdy się nie jeździ na imprezy forumowe. Na PPD bez problemów byś oba zestawy pomacał i przetestował.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
plwk, cenna uwaga, pozostaje czekac kolejny rok na impreze albo na premiere nowego pentaxa
 

janpa  Dołączył: 23 Lis 2009
paradziqs napisał/a:
chyba zamowie sobie k20d i k7 do salonu euro rtv agd i sprawdze obie jak leza w lapie ..


Obawiam się, że już za późno... K20 już zniknęła z Euro.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Skok z k100 na k20 to rozumiem, ale z k200 na k20 to chyba nie ma sensu, chyba że chcesz zaoszczędzić na szkła lub masz dobrą okazję cenową. Lepiej zastanów się nad K-7, bo podobno AF wyraźnie lepszy (a to dla mnie główny argument, bo reszta w k20 mi nie przeszkadza). Poza tym we wrześniu podobno ma być premiera nowych puszek, więc może K7 jeszcze stanieje pod koniec roku.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no jesli sie pokaze cos na wzor k7 z matryca od kx to nie bedzie chwili na zastanowienie sie...
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Zależy z jaką ceną i kiedy będzie realnie dostępnie ta puszka ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach