cookie78  Dołączył: 12 Maj 2008
[ cookie78 ] moje pierwsze zdjęcia na forum :]
Witam.
Nazywam się Piotr i jestem nowym użytkownikiem forum. Tak szczerze to po raz pierwszy chyba piszę forum :] Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Pentaxa K10D. Moje pierwsze kroki stawiałem na sentymentalnym już aparacie Konica Minolta DYNAX 500si.
Powoli opanowuję tego "potwora" :] i chciałbym usłyszeć kilka słów krytyki odnośnie moich "wypocin" (czyt. zdjęć) ale jest jeden szkopuł nie mam pojęcia jak zamieścić zdjęcia na forum (teraz jest czas na śmiech ...).
Bardzo proszę o pomoc.
 

Romi  Dołączył: 17 Sty 2008
Witaj. Tutaj masz wątek o wstawianiu. http://manufactura.home.p...opic.php?t=7149
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tu piszemy wyłącznie czarnym kolorem
 
cookie78  Dołączył: 12 Maj 2008
Dziękuję za szybką odpowiedź.
A zarazem przepraszam za zmianę koloru treści.
 
cookie78  Dołączył: 12 Maj 2008
kilka zdjęć początkującego.
1.


...pozostałości po fabryce

2


to jest ostatnie zdjęcie zrobione Minoltą na klisze

 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
Obawiam się, że przeostrzone. Pierwsze najbardziej mi się podoba.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cookie78, po co Ci dwa wątki z własnymi fotkami?
Wątki łączę.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Informacja #2:
W wątku » Fotografia » Foto do oceny » Fotografie do oceny » Zasady wstawiania foto do oceny http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=122407#122407 możesz poczytać jak przygotować zdjęcia przed publikacją, aby mechanizm forum nie powodował pogorszenia jakości przekazu.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cookie78, witam Łodziaka! Fotki całkiem ok, technicznie za poprzednikami - coś przy wstawianiu się nieco popsuło. Przeskaluj przed wstawieniem do 700 pikseli.
 
cookie78  Dołączył: 12 Maj 2008
moje obrazy
Coś mi się czuje że moderatorzy będą mieli ze mną utrapienie bo ja na razie poruszam się tu po omacku :(
Ale obiecuję poprawę. Na razie chciałbym zamieścić swoje dokonania.

3


Pentax K10D + obiektyw kitowy 18-55 f/3,5

4


...mój aniołek (Pentax K10D + obiektyw kitowy 18-55 f/3,5)

5


Konica Minolta dynax500si + obiektyw 24-80 f/3,5

6


Pentax K10D + obiektyw kitowy 18-55 f/3,5

7


Konica Minolta dynax500si + obiektyw 24-80 f/3,5

Proszę o konstruktywną krytykę :]

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cookie78, na początek zmień tytuł posta na
[cookie78] moje obrazy
:)
 
maVen  Dołączył: 14 Sty 2008
druga fota podoba sie
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cookie78 napisał/a:
Coś mi się czuje że moderatorzy będą mieli ze mną utrapienie

No, przynajmniej widzę konstruktywną samokrytykę :evilsmile:

Słuchaj, masz już swój wątek zdjęciowy: on się znajduje:
w dziale Fotografia
poddział Fotografie do oceny (najwyższa nazwa wątku w tabelce Forum) ;-)

i znajduje się dokładnie tu http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=12471
a ma nazwę [ cookie78 ] Zakłopotany jestem :] , co akurat tłumaczy cytat na początku niniejszego postu :lol:

Ten wątek, z Twoimi nowymi zdjęciami znowu połączę z wątkiem wskazanym powyżej przeze mnie - ale trzeciego łączenia wątków nie będzie!

Pozdrawiam bardzo :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cookie78, mam nadzieję, że zanim założysz kolejny wątek ze swoimi zdjeciami, to przeczytasz niniejszy ;-)
 
cookie78  Dołączył: 12 Maj 2008
zorzyk napisał/a:
cookie78, mam nadzieję, że zanim założysz kolejny wątek ze swoimi zdjeciami, to przeczytasz niniejszy ;-)


Na pewno nie będzie trzeciego wątku :] i dziękuję za wyrozumiałość.

[ Dodano: 2008-05-24, 19:48 ]
bEEf napisał/a:
cookie78, witam Łodziaka! Fotki całkiem ok, technicznie za poprzednikami - coś przy wstawianiu się nieco popsuło. Przeskaluj przed wstawieniem do 700 pikseli.


Mnie również miło jest "spotkać" miłośnika z Łodzi. Dzięki za przychylne recenzje. Ale czy mógłbyś powiedzieć co masz na myśli że coś się przy w stawianiu popsuło ??
Długo zajmujesz się fotografiką?? Ja załapałem bakcyla z jakieś 1,5 roku temu jak dostałem od znajomego Konice Dynax 500si
Dzięki niemu pojąłem że robienie zdjęć to nie tylko "uśmiech proszę :)" ale cały ciąg zależności. Trochę namarnowałem klatek ale teraz mogę trenować z moją nową "cyfrówką". Jakiego sprzętu używasz??
Pozdrowienia.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cookie78, mój sprzęt w stopce poniżej :-) Focę z przerwami od 13-go roku życia, to będzie jakieś, ekhm, 17 lat. Ale tak na poważnie wróciłem do nałogu 1.5 roku temu, jak kupiłem kasetkę i znalazłem to forum.

A co nie poszło? Ano warto przed wrzuceniem fotek zmienić ich rozmiar w jakimś programie, coby miały w poziomie 700 pikseli. Inaczej forum je "wciska" na siłę w ten rozmiar i powstają "schodki" na krawędziach.
 
cookie78  Dołączył: 12 Maj 2008
bEEF ja mam nadzieję że to forum również zmobilizuje mnie to większego wysiłku pod okiem doświadczonych kolegów :]
ja jeszcze nie mam takiego sprzętu jak Ty ale mam nadzieję w przyszłości się wzbogacić :]
Wiesz jakieś Lotto może inna zdrapka :D
 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
2 bardzo ładna.

PZDR
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Tak od razu widać, że zdjęcia z analoga są "na kliszy" robione. A te z cyfry wyglądają jak z cyfry. Te z filmu mają jakieś takie coś, że mi się przyjemniej ogląda ;-)
 
cookie78  Dołączył: 12 Maj 2008
matb napisał/a:
Tak od razu widać, że zdjęcia z analoga są "na kliszy" robione. A te z cyfry wyglądają jak z cyfry. Te z filmu mają jakieś takie coś, że mi się przyjemniej ogląda ;-)


Powiem Ci matb że kupiłem cyfrę ze względów finansowych gdyż wywołanie kliszy i skan na płytę jednak trochę kosztuje. i to mnie trochę skłoniło do zamiany kliszy na matrycę.
Ale też robiąc zdjęcia przy pomocy cyfry nie mam takiej frajdy jak Pentaxem. Tamte zdjęcia mają dusze a te jak nie wyjdą to się po prostu kasuje.
Tak ja to odbieram.
Pozdrowienia. [/b]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach