pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
gadżet Lumix DMC-GF1 mikro4/3
właśnie panasonik pokazał swój nowy gadżet . Wzasadzie nie ma o czym mówić , bo napewno jak to ma w zwyczaju panasonik wyceni go sobie niebotycznie , no i ta matryca , taka trochę mała .

http://www.dpreview.com/previews/PanasonicGF1/ < tu są sample też
http://fotopolis.pl/index.php?n=9497
http://fotopolis.pl/index.php?n=9498 sample
http://optyczne.pl/2185-n...ix_DMC-GF1.html
http://www.imaging-resour...1251864005.html
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dlaczego "gadzet"?
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
to złącze pod sankami to by mogli zatkać
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Panasonic Lumix DMC-GF1 + Lumix 20/1.7 pycha zestaw. Bardzo ładnie ten aparat wygląda z tyl wizjerem jeszcze lepiej. Oj ciekawe ma Panasonic pomysły ciekaw.
No niech no tylko euro potanieje :mrgreen:

[ Dodano: 2009-09-02, 12:49 ]
Panasonic Lumix DMC-GF1 chyba nawet bardziej mi się podoba niz Olek Pen E-P1

[ Dodano: 2009-09-02, 12:50 ]
doczytałem na opacznych "opcjonalny zewnętrzny, odchylany wizjer elektroniczny (DMW-LVF1) może być stosowany ze wszystkimi obiektywami, a nie, tak jak to miało miejsce w przypadku optycznego wizjera do E-P1, tylko z obiektywem 17 mm." bardzo jestem ciekaw jakiej jakości będzie obraz w tym wizjerku.

[ Dodano: 2009-09-02, 12:54 ]
o chyba będzie też nowe szkło macro Leica 45/2.8 wygląda zacnie, ale jako, że leica to pewnie cena będzie straszna, ale i tak fajnie.

[ Dodano: 2009-09-02, 13:00 ]
http://www.1001noisycamer...y-revealed.html
Prices
+ GF1 kit: $900 with either the new 20mm f1.7 pancake or the 14-45mm f3.5-5.6
+ Panasonic 20mm f1.7 pancake for $400 on its own (preorder)
+ Panasonic 45mm f2.8 MegaOIS for mega-$ouch$ - $900 (pre-order)
+ Optional Viewfinder (DMW-LVF1): $200 (Amazon confused this with a marine case?)
+ released in early October


European prices
It is interesting that the European prices are structured differently - check them out at Focus Numerique - the body-only is 600 euro, 800 with the 14-45mm, and 900 with the 20mm f1.7 pancake/crepe
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Byłby to super korpusik, ale... nie ma wizjera optycznego i nie dali mu stabilizacji w korpusie :roll:
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
wszystko ładnie pięknie
ale dlaczego miałbym wybrać ten aparat zamiast lustrzanki lub tradycyjnego kompaktu?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
MMM nie musisz. A jakie są zalety? Chyba dość oczywiste w przeciwieństwie do kompaktu masz kontrole na GO, do tego wymienne szkła i szybki AF, a w przeciwieństwie do dSLR małe rozmiary i lekką konstrukcje, czego chcieć więcej?
jednemu pasuje drugiemu nie. IMHO zapowiada się świetna konstrukcja, jedyne czego mi w niej brak to dobrego szerokiego kąta, ale to też się pewnie pojawi. Mam lustrzanki i mam kompakt z przyjemnością kupiłbym tego panasonica i zastąpił bym nim kompakcik
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dobry szeroki kat juz jest - 7-14/4 (odpowiednik 14-28) ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
sylwiusz wiem że takowy jest ale czy to szkiełko nie do 4/3? do mikro 4/3 to chyba z jakąś przejściówką?

[ Dodano: 2009-09-02, 21:47 ]
doczytałem :oops: Lumix G Vario 7-14 mm f/4 ASPH jest właśnie do micro 4/3

[ Dodano: 2009-09-02, 21:55 ]
Waga tego szkiełka 300 g kurcze to jest coś aparat aparat plus szkła w wadze piórkowej
Panasonic Lumix DMC-GF1 - 285 g
Panasonic Lumix G 20mm f/1,7 ASPH - 100g
Leica DG Macro-Elmarit 45mm f/2,8 ASPH. MEGA O.I.S. - 225 g
Lumix G Vario 7-14 mm f/4 ASPH - 300g
i mamy fajny zestaw, a torba waży sporo poniżej 1 kg. Na wycieczki w góry i długie spacer jak znalazł.

a w 2010 mają się pojawić ciekawe stałeczki Lumix G 8 mm f/3,5 Fisheye i Lumix G 14mm f/2,8

Coraz ciekawiej ten micro4/3 się prezentuje
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No wlasnie, robi sie coraz ciekawiej i jakie to przenosne wszystko! A jak ktos nie rozumie sensu tego wszystkiego, to znaczy, ze nie zrozumie tez sensu istnienia kompaktow i dalmierzy w analogach :-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Żaba policz jeszcze ile to by kosztowało ;-) Ale na pewno taniej z Panasem niż Olkiem :roll:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
andrusz coś mi mówi, że nie specjalnie więcej niż mniej więcej analogiczny zestaw w Pentaxie. Gdzieś na sieci znalazłem wstępny cennik aparat z 20/1,7 900$, 45/2.8 900$ nie wiem ile za szeroki kąt.
Jak dla mnie system prezentuje się coraz ciekawiej i kto wie..? Na pewno jest to dla mnie bardziej interesujące niż FF. Jak to mówią dla każdego coś miłego.
sylwiusz chyba mamy podobne opinie w temacie micro 4/3.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Żaba napisał/a:
andrusz coś mi mówi, że nie specjalnie więcej niż mniej więcej analogiczny zestaw w Pentaxie. Gdzieś na sieci znalazłem wstępny cennik aparat z 20/1,7 900$, 45/2.8 900$ nie wiem ile za szeroki kąt.
Jak dla mnie system prezentuje się coraz ciekawiej i kto wie..? Na pewno jest to dla mnie bardziej interesujące niż FF.

Żaba no własnie, ceny nie zachęcają :-/ Ale ja bym chciał mieć takiego, jako drugi korpusik, który nosiłbym zawsze ze sobą (APS-C często za duże jest). I kibicuję tym maleństwom i mam nadzieję, że ceny kiedyś spadną, do bardziej osiągalnego dla nas poziomu :-)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
też mi się te wynalazki micro 4/3 podobaja, jako 2-gi (czy nawet zapasowy) aparat właśnie. Małe toto, a o wielkich możliwościach... To co w lustraznkach było jednak niewypałem, tu może znaleźć swoją niszę...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ceny nie sa za duze - w koncu to MSRP, czyli w sklepach bedzie taniej, zwlaszcza po paru miesiacach ;-) Do tego EP1 bedzie musial staniec, skoro korpus GF1 - w sumie sporo lepszy technicznie - ma kosztowac 600 Euro - czyli nieco ponad 2000 zl. A tu w kolejce czeka jeszcze Samsung ze swoim NXem. Mysle, ze to zaledwie poczatek nowego trendu, te aparaty maja duzo zalet, ktorych brak cyfrankom :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
sylwiusz myślę, że Samsung może mieć pod górkę no chyba, że naprawdę wystartuje mocno (aparat i kilka szkieł). Za micro 4/3 stoją 2 firmy już jest kilka korpusów i szkieł, a kolejne szkła już pokazano. Jestem ciekawy czy pomysł Samsunga wypali. W każdym razie w mojej opinii oferta Panasonica jest ciekawsza niz Olympusa
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Musza zrobic przejsciowke na K, najlepiej z AF w przypadku szkiel z SDM ;-) W ten sposob poczatkowy glod szkiel bylby czesciowo zaspokojony. Generalnie systemy jak µ 4/3 sa na samym poczatku drogi rozwoju, wiec wszystko sie moze zdazyc. Samsung jako firma to potentat, bardziej porownywalny do Panasonica niz Olympusa czy Pentaxa, wiec jak sie upra i dobrze to rozegraja, to maja szanse, tak jak kiedys mial i wykorzystal Pentax wprowadzajac bagnet m42 a potem K ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Innymi słowy ty coś wiesz, ale nie powiesz :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na razie wiem nic na temat NX, ale za to cos innego, malego wkrotce sie pojawi zapewne ;-)
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach