Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Ciekawostka - Canon 9D nowe FF
To teraz napiszę w skrócie bo wcięło mi to co pracowicie wklepałem grr.(nie wciskajcie nawet przypadkiem 2 przycisków myszy naraz w operze)

Pojawiła się dziś i bardzo szybko znikła informacja z listu osoby którą autor określił ze sam by nie uwierzył gdyby nie to od kogo dostał. Informacja bardzo szybko znikła. w pierwszej części były opisane informacje o finansach i planach odnośnie wprowadzenia nowego modelu, mającego być pozycjonowanym cenowo w zakresie od 1300 do ceny d300s. Sumarycznie stanęło na pozycjonowaniu o 100 dolców niżej niz d300s. Warto przypomnieć ze Canon zapowiadziła premiery duzych rzeczy na 9 lutego tego roku i na 5 stycznia (nowe 70-200 2.8 II is już się pojawiło :) )

Z analizy wnikało także ze głównym problemem jest cena i ilość wyprodukowanych z wafla matryc których może być albo 22 sztuki typu 135 albo 200 APSC. Jednak da się zmieścić w 1000 dolców za matryce 135! Pozostałe koszta bebechów i takich tam określono jako mniejszy problem w zasadzie nie mający znaczenia. Aparat został określony jako Rebel z matrycą 135 który ma to samo zrobić z rynkiem co jego poprzednik swego czasu.

Parametry jakie zapamiętałem to:
-12Mpix matryca z 5D
-brak video
-w wizjerze układ pentamirror zamiast pryzmatu z tym ze zastrzeżono ze będzie znacznie większy niż współczesne wizjery na pryzmatach w lustrach APSC.
-9 polowy AF
-3 fps
-lampa (sterowanie bezprzewodowe zapewne)
-obudowa jak w K10 - stalowa rama nośna i poliwęglanowe elementy zewnętrzne

Jako drugi aparat zapowiedziano także następce 500D pozycjonowany na poziomie N D90.

Obok tej informacji - była garść info o nowych szkłach.(info te pojawiły się już wcześniej na temat odświeżenia linii starych stałek i nowych szkieł pod EF-S

i tak na horyzoncie:
10-22 ze stałym światłem f4
50/1.4 II z silnikiem USM
30/1.8 EF-S (35?? choć kołacze mi sie bardziej 30)

Ciekawie zapowiada się nowy rok, wygląda na to ze Canon po wypuszczeniu przez sony taniego FF postanowił mocno dokopać na tym polu. Ten rok może być rokiem w którym Rynek zostanie wywrócony do góry nogami jak wtedy gdy wyszedł trabant i ostro namieszał z cenami (Hihi gdzie te czasy gdzie D70 można było kupić nowego za 7500zł :) )
Wydaje się ze Canon mocno się spiął z ofensywą, szczególnie ze następca d700 ma wg źródeł nie pojawić się w tym roku nawet ..

Acha i jeszcze wklejka z CR z komentarzy w innym wątku gdzie użytkownicy zauważyli znikniecie postu.


Cytat
The 9D was the FF DSLR with a 5D sensor in a 300D film body. The Rebel XF was a Nikon D90 rival and was described as a “beefed up” 500D with a very thin hinged screen. The 2000D was going to disappear and leave the 450D. Plus a load of lens info, like EF-S 35mm 1.8 and 50mm 1.4 mkii with ring USM.


Zapowiada się ciekawy rok.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Oczywiście byłoby fajnie, bo C 7d to dla mnie kompletny niewypał....
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
Thadeus napisał/a:
30/1.8 EF-S (35?? choć kołacze mi sie bardziej 30)

byłoby miło
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
rbucz napisał/a:
Zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Oczywiście byłoby fajnie, bo C 7d to dla mnie kompletny niewypał....

A to niby dlaczego?
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Dlaczego zbyt piękne?
bo nie będą sobie strzelać w nogę tuż po wypuszczeniu 7d. Zbyt duże jest ciśnienie na tanie FF, posiadacze 40d, 50d raczej przesiedliby sie na teoretyczne 9d niż 7d (choć ja specem od marketingu nie jestem...)
Dlaczego niewypał?
Jakby miał 12Mpix byłby i szybszy, i miał dużo lepszą dynamikę. A tak... płaci sie za wodotryski i zamulanie kart pamięci.
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
rbucz, lidera rynku apsc nazywać niewypałem to dosyć ryzykowne stwierdzenie- nie uważasz? Masz oczywiście na to dobra teorię? Bo jesli chodzi o cenę- jest wysoka, ale trzeba wziać pod uwage, że jest to korpus na dzisiejsze czasy kompletny. Z czasem stanieje do odpowiedniego pułapu



ten 9d jeśli okazałby się prawdą- to pewnie stałby się prawdziwym hitem. tzw cyfrowa pełna klatka pod strzechy :lol: Canon dzięki temu na pewno zyskałby wielu nowych klientów, którzy boją się kupić używanego 5d, a nie stać ich na nowego 5d 2. No i matryca ze starej piątki- jeśli ją dopracują to jakość obrazu powinna być porównywalna do d3

[ Dodano: 2010-01-12, 22:58 ]
rbucz, co do tego cisnienia to każdy będzie miał produkt dla siebie. Jak komuś sie zamarzy pucha do krajobrazów czy portretów to weźmie sobie ff, a jak do przyrody to weźmie apsc (ze wzgledu na "wydłużenie" szkieł). Także moim zdaniem od nadmiaru oferowanych produktów- nie zubożeją i nie straca.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Gringo, dlatego cytuje - (mniej wiecej z pamieci) - ze ten nowy korpus został określony "the same rebel" który zmienił rynek, czyżby powtórka? (mniej więcej takie to było znaczenie. Czyli puszka tak dopasowana by skopać dupska na rynku jak kiedyś zrobił to trabant :)

Poza tym chyba chęć odpowiedzi na tania puszkę sony i przysłowiowy kop w jaja dla Nowego FF producenta telewizorów.

rbucz, no nie wiem - zauważ ze 7D był pozycjonowany jako puszka reporterska dla tych których nie stać na Marka. I wypuszczony 9D w zupełności nie kolidował by z nim -zupełnie iny target mało FPS, Brak Video, Starszy AF z 40D.

Inna sprawą jest to ze są plotki z różnych żródeł o 3D stargetowanym w cenie koło 3k-4k z przeznaczeniem na rynek foto ślubnego :) i wyżej niż 5D2. Jak by nie było linia się układa 1D > 3D > 5D > 7D > 9D :)


Acha - zapomniałem ze było podane także info o nowym lampionie i LP70

OKI znalazłem tego newsa :)
Cytat
Disclaimer

Usually when I get emails like this, I don’t post them. There’s just way too much detail to actually be true. The best sources are usually one sentence communications.

I showed this to a few readers and they at least found it entertaining and said go ahead and post it. It’s CR1, and it’s thorough.

Have the salt shaker ready.

Direct Quote (Copy & Paste from Email)

Since the release of the D300 back in 2007, Canon learned the hard way that the market at the $1300 price point was price elastic up to ~$1800, which was the original MSRP of the D300. In other words, those who can and are willing to pay $1300 for a 40D/50D are willing to pay an extra $500 for all the additional bells&whistles the D300 had over the Canon xxD line. Hence, the 50D successor needed to have what the marketing folks call “parametric superiority”, thus we got what is now the 7D, priced at ~$100 MSRP less than the D300s is now.

Now here comes the interesting part, feel free to assign this a CR1 rating. The beancounters at Canon have calculated that the now-vacant $1300 price point is currently about the lowest they can manufacture a DSLR with a full-frame sensor. (N.B.: An 8-inch silicon wafer can produce only 20 full-frame sensors, while the same wafer area can yield 46 APS-H-sized or 200 APS-C-sized sensors. Research, development, manufacturing and distribution costs are all independent of camera size, so a smaller camera will not cost appreciably less than a larger one for any of these reasons. The end cost difference between small mirrors, mirror boxes, chassis and so forth, and larger ones is not that great. The difference is the sensor.) Using literally off-the-shelf parts, the FF sensor manufacturing costs ~$1000 (Canon’s profit margin included), the rest of the price being made up of the rest of the camera. Canon sees the Sony A850 as just the start of the downward trend in pricing for FF DSLRs. This means the EOS 9D/Rebel XF would have the ff. specs:

exact same 5D sensor (12.8MP), ISO 100-3200 (full stop increments), 3FPS, DiGIC4- Rebel T2/300X/Kiss7 film body (stainless steel chassis + polycarbonate/engineering plastic shell)

Rebel T2/300X/Kiss7 FF-sized roof pentamirror VF (90% horizontal & vertical coverage, 0.7x magnification; still significantly larger than crop VFs)

pop-up flash (GN 13 at ISO 100)

same 9-pt AF module from the 400D/450D/500D/20D/30D

no EOS Movie mode (separate HD video encoding chip adds $$$ to the production cost)

Live View w/ all 3 existing AF modes

3″, 922K pixel LCD

all the standard image processing features enabled by DiGIC4

In short, it would be a 5D in a film Rebel body.

Also, the 500D successor would also be “beefed-up” to compete more directly with the D90 since there would be no xxD above it anymore.

the price would also increase to ~$1000, but it would finally get:

a solid glass pentaprism

better build & ergonomics, and

slightly higher FPS (4-4.5FPS)

revised 15.1MP sensor (possibly with no physical AA filter, see below)

24FPS full HD video

DiGICV testbed (in-cam lateral CA correction, distortion correction, and, if it gets finished on time, 3 levels of software AA filtering – mild, standard, high)

The big news is that this would be the first EOS to get an AMOLED screen, and since that display tech doesn’t need backlighting like a conventional LCD, it would enable a side-hinged swiveling LCD that is significantly thinner than the ones used on the competitor products, thus the cavity depth at the camera’s rear would also be significantly lessened (a problem with the competitors w/ swiveling LCDs).

The 2000D on the other hand would be a rebadged 12MP 450D with the 9-pt AF of the xxxD bodies and a conventional, non-swiveling 3″ LCD, and 30FPS 720p HD video.As to lenses, here are the ones I’m told would come out this year:

EF-S: 30mm f/1.8, a new macro with hybrid IS, 10-22mm constant f/4.0

EF: 14-24 f/2.8L, 24-70 f/2.8L IS, 35-70 f/2.0L IS, 50mm f/1.4 Mk.II (ring USM w/ FTM), all big white tele primes would get Mk.II revisions (better IQ).

External Flash: new Speedlite 700EX (GN 231ft.70m at ISO 100, zoom coverage 14-200mm w built-in wide panel).

CR’s Take

This would definately shake the DSLR world up I think. However, the one thing that jumps out at me which I think lessens its likelyhood is reusing the original 5D Sensor. I honestly cannot see Canon reusing an out of production sensor. Nikon has reused sensors for a long time (10mp & 6mp CCD’s), but they’ve never left production.


Jak będzie zobaczymy :)

 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Gringo, ja tam rynkiem nie jestem ;-) to moje prywatne zdanie. Tak to już jest, że dobra reklama to ludziska nawet Sony kupią :-P Żartuję.
7d to oczywiście dobry sprzęt, ale mógłby być tanim kosztem (ba!... zerowym kosztem) o wiele lepszy.
A sam popatrz, co się dzieje na forum CB - użytkownicy dzielą się na tych co już przeszli na FF i tych co jeszcze nie... :-) Ja wiem, że do różnych dziedzin fotografii lepiej nadaje się crop, do innych FF i sam owego ciśnienia FF specjalnie nie odczuwam (choć przez 80% czasu mojej przygody z fotografią używałem analoga - FF ;-) ), ale mając do wyboru 7d i 9d w porównywalnej cenie, na 7d nawet bym nie spojrzał i twierdzę, że duża część tych, co 7d w najbliższym czasie kupi - również.
Tak czy inaczej - gdyby 9d się pojawił - wszyscy na tym zyskają - to na pewno.

[ Dodano: 2010-01-12, 23:31 ]
Thadeus napisał/a:

rbucz, no nie wiem - zauważ ze 7D był pozycjonowany jako puszka reporterska dla tych których nie stać na Marka. I wypuszczony 9D w zupełności nie kolidował by z nim -zupełnie iny target mało FPS, Brak Video, Starszy AF z 40D.

A może Ty masz i rację... W sumie to obyś miał rację ;-)
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Pozostaje jeszcze pytanie: ile osób potrzebuje FF i czy ich zdjęcia dzięki pełnej klatce w jakikolwiek sposób są lepsze? :-P
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
MMM napisał/a:
Pozostaje jeszcze pytanie: ile osób potrzebuje FF i czy ich zdjęcia dzięki pełnej klatce w jakikolwiek sposób są lepsze? :-P

Ba... Czy potrzebuje i czy zrobi lepsze zdjęcia to jedno, a że chce mieć bo mu się wydaje, że zrobi i inni mają to drugie.... :-P Ważne że kupi....
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Trzeba piątkę sprzedawać bo za pod koniec lutego za bezcen pójdzie :-?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
sunshine, hmm myślisz że warto sprzedać piątkę i czekać parę miesięcy aż w polskich sklepach pojawi się 9d i będzie w sensownej cenie?
Osobiście jakoś nie widzę potrzeby zmieniania puszki dla lepszego ekranu i nowocześniejszej elektroniki.
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Eldred, jeśli będzie lepszy AF? Jakoś jak ty mówisz że nie potrzebujesz zmieniać to brzmi dziwnie ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A po co mi lepszy af? :roll:
Psów w biegu na 1.4 nie fotografuję.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Cytat
Psów w biegu na 1.4 nie fotografuję.

Ja też nie. Ale sesje w przyciemnionym lokalu miałem i bywało różnie :-|
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
Kurcze jakby wyszedl 9D to byl by hicior na 100% :-) I zgadzam sie z tym co Thadeus, napisal w sprawie konkurencji dla 7d. W koncu 7d czy 5dII sprzedaja sie rowniez bardzo dobrze na polu nietylko fotograficznym, ale tez filmowym, poniewaz niskim kosztem mozna miec swietna "kamere" Full HD.
Oby spekulacje okazaly sie prawda, za 1000 zielonych nabyc nowa puszke z FF to by bylo cos ;-) I napewno doszlo by do wspomnianej juz rewolucji na rynku, puszki z APS-C musialyby w tedy solidnie staniec to samo by sie tyczylo puszek z FF, a inni producenci mieli by rowniez problem, zeby szybko wydac jakiegos konkurenta. Do tego jeszcze, jezeli wyjda szkielka, o ktorych rowniez jest mowa to Canon stalby sie bezkonkurencyjnym liderem na rynku...

W tedy to juz tylko Pentax moglby mu zaszkodzic gdyby wydal FF jakosciowo podobnym do Markow (w jakosci wykonania), z bebechami 7D (AF, ilosc klatek na sekunde, filmy, etc), z obsluga wszystkich manualnych szkielek, i cena 1000 dolcow :mrgreen:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Hasek napisał/a:
Pentax moglby mu zaszkodzic

nie wydaje mi się, aby Pentax chciał jakoś mocno zdobywać rynek - jest zadowolony ze swojego kawałka tortu i wszelkie działania prowadzą raczej do utrzymania użytkowników i się na powierzchni ;-)
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
Cytat
W tedy to juz tylko Pentax moglby mu zaszkodzic gdyby wydal FF

Jeszcze szkła by musiał do tego FF robić.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
A kto powiedział, że ich nie ma... żeby to tylko było jedno ;-)
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Crow napisał/a:
A kto powiedział, że ich nie ma... żeby to tylko było jedno ;-)


W produkcji?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach