sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fujifilm FinePix X-E1
Az dziwne, ze nikt jeszcze nie wrzucil, a tu ladne Fuji w dobrej cenie sie szykuje:
http://www.dpreview.com/n...-Mirrorless-CSC
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A gdzie ta cena?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Dobra - to znaczy 200 złotych. :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
za dekielek
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Podobno 1200$ w kicie z nowym zoomem, czyli podobnie jak X100 po premierze. Tylko trochę nie chce mi się wierzyć, że tak tanio, jak na X oczywiście ;-) .
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Samo body w B&H na starcie ma byc za 999$ + tax oczywiście ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Niby fajny pomysł żeby zrobić tańsze body ale jak ktoś oszczędza na body to kupi szkiełka po ~2300zł za jedno? Z taką premierą przydały by się ze dwie tańsze stałki nawet jakieś 24/2.8 i 50/1.8 np.: bez mf (który i tak jest skopany w fujikach, jakoś olympus mógł zrobić elektroniczne pierścienie ostrości które działają jak należy..).
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
A gdzie ta cena?

999$ netto za body.
Matryca z X-Pro1
Tylko EVF
Poprawiony AF

Jeżeli będzie wszystko ok i nasz kochany Pentax nie wypuści czegoś na ten kształt, to chyba zmigruję właśnie na EX-1.
Na Dpreview są już pierwsze wrażenia
http://www.dpreview.com/previews/fujifilm-x-e1

Fuji Guys już chwalą się wrażeniami - http://www.youtube.com/user/fujiguys

Niech tylko dodadzą focus peaking do EX-1 i będzie dobrze. X100 i tak jest zbyt ciekawym dla mnie aparatem by się go pozbywać :)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Tylko jak dali tańszą puszkę to mogliby też dać jakieś tańsze szkiełka do niej, ja bym się na pewno zastanowił nad takim X-E1 z jakąś 50'tką.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
"Tansza puszka" za 4000 zl. Zaiste ciekawe. Limitedy tez nie sa tanie, ale kazdy by chcial. Do kompletu z "tanim" K-5 za "jedyne" 3200 jak znalazl ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Tylko jak dali tańszą puszkę to mogliby też dać jakieś tańsze szkiełka do niej, ja bym się na pewno zastanowił nad takim X-E1 z jakąś 50'tką.

Nyny, nie zgodzę się. 50-tka wyjdzie w następnym roku (56/1.4). Myślę, że tej firmie nie zależy wcale na tanich stałkach etc. Chyba inne podejście zrobili do produktu - może nie najtaniej, ale w miarę solidnie.
W sumie, gdy do bagnetu X nabędzie się 14/2.8, 23/2.0, 35/1.4, 56/1.4 lub 60/2.4macro, to można złożyć całkiem sensowny zestaw. Pytanie - czy to jest drogo czy nie - przerabialiśmy chyba już na forum.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Hmm nie wiem do kogo jest skierowana ta puszka w takim razie, bo jak ktoś jest bogaty to kupi X pro, a jak ktoś nie jest i będzie chciał kupić tańszą puszkę taką za około 3200 (tak wychodzi po kursie dolara x-E1) chciałby też do tego jakieś szkła a szkła są tylko drogie, Fuji nie ma chyba żadnego szkiełka w cenei poniżej 2200zł więc co np. ja miałbym do tego aparatu podpiąć? jakieś m42 przez przejściówkę? W sumie to też jakaś opcja ;-) (szczególnie do video)
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Mi się podoba, puszka mniejsza i być może cena z kitem będzie dobra. Do kompletu dokupiłbym jeszcze 14 i 35 oraz w przyszlosci 56 i zestaw super. I ciekawe jak af... Ale czekam co pokaze samsung - jak na razie kupili mnie ceną 85/1.4
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No właśnie ten kit ma 2.8 na krótkim końcu, stabilizację optyczną i jakiś nowy system af (liniowy?) więc raczej będzie to drogi obiektyw a nie typowy kit.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
O ja... Jak zobaczyłem wczoraj na fotopolis, to pożałowałem, że kupiłem Olka. Na szczęście jak zobaczyłem cenę to mi przeszło, ale jeśli kiedyś nie potrzebowałbym już lustrzanki to czemu nie. Aparacik dokładnie taki jak ponad rok temu pisałem, że by mi wystarczył: mały, zgrabny pseudo-dalmierz, z wizjerem elektronicznym w rogu! Ech, może któryś z producentów jeszcze podchwyci temat :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
WuWu84, spokojnie on przecież stanieje po jakimś czasie, tylko żeby jakieś szkiełka były w mniej zaporowych cenach.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
W ju-es-end-ej szkiełka są po 500-600$, niestety mieszkając w eurolandzie trzeba 30% dorzucić. Muszę też poprzeć tezę MacRayersa, że system X od początku był lokowany w segmencie premium. Szkiełka też wyglądają solidniej i z reguły są jaśniejsze od konkurencyjnych.
Chociaż patrząc na nowy kompakcik, który po za srebrnym lakierem, niby-skórką i pierścieniem ogniskowych niczym się nie wyróżnia od milionów podobnych pstrykadełek, można by pomyśleć, że z czasem Fuji wypuści coś dla oszczędnych. ;-)
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Eldred aparat z tym kitem 1399$ w usa
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Morg, no to całkiem fajnie :-) (chociaz to wychodzi ~1300zł za kita)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Morg, no to całkiem fajnie (chociaz to wychodzi ~1300zł za kita)

Nie można tak liczyć. Fuji zrobiło taki "myk", że kupując X-Pro1 lub X-EF z kitem (lub innym obiektywem) oszczędza się 300$. Taka promocja czy coś... Może chodziło o to, by ludzie nie kupowali X-Pro1 + przejściówka na bagnet M + tona obiektywów z szafy...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach