odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Problem znany, mam takie wzorki na zdjęciach pod słońce. Dp2 też zresztą ma chociaż w mniejszym stopniu.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
odyseusz napisał/a:
resztą, mija prawie dwa lata od debiutu dp1 i niespecjalnie widzę następcę.


Leica X1 - przebija ją chyba we wszystkim - ale to nie ta półka cenowa o-(
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Generic napisał/a:
odyseusz napisał/a:
resztą, mija prawie dwa lata od debiutu dp1 i niespecjalnie widzę następcę.


Leica X1 - przebija ją chyba we wszystkim - ale to nie ta półka cenowa o-(


Fakty Leica jest fajna - ciut większa matryca, mniejsze szumy, jaśniejszy obiektyw, prestiż :-P

Ale jest 6x droższa, obiektyw mimo że Leicy wcale nie jest ostrzejszy niż ten Sigmowski i jednak Sigma nadal kasuje zakresem tonalnym... Mimo różnicy w cenie zestarzeją się tak samo szybko...

Prawdę mówiąc mając wybór, wolałbym sobie kupić sigmę dp1+dp2 i mieć dwa aparaty za 3000zł niż jedną Leicę...
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Morg - rozejrzyj się od razu za dodatkowymi akumulatorami. Ja swoje upiłem na angielskim ebayu, chyba 2 za 70 zł z wysyłką. Oryginał wystarczał na zrobienie ok 150 rawów więc potrzeba zapasu wydaje się oczywista. Jasne, jest to osobista kwestia kto ile czego robi ale jak jechałem na tydzień wakacji z rodziną to celowo nie wziąłem ładowarki mając 3 akumulatory. Fajna była zabawa i oszczędne fotografowanie :)
pozdrawiam
Sławek

p.s. będę teraz czekał na Twoją opinię i może się skuszę na 1s. W tej cenie nie wypada nie brać.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
odyseusz napisał/a:
p.s. będę teraz czekał na Twoją opinię i może się skuszę na 1s. W tej cenie nie wypada nie brać.


No niestety ostatecznie kupiłem w DP1, używkę ale z gwarancją i znikomym przebiegiem, zestaw z 3 akumulatorami, osłoną przeciwsłoneczną, UV Hoya HMC, wizjer optyczny, karta SD 4Gb za 950zł. Biorąc pod uwagę cenę wizjera, myślę że się opłacało.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach