maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
No i FF jest już passé :lol:
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Cytat
To się nazywa guzikologia, a raczej jej brak


I to jest najpiękniejsze...

Muszę przyznać, że podoba mi się ten aparat. Szkoda że pewnie nigdy mnie nie będzie na niego stać, ani też nigdy nie będę na tyle dobry, żeby uzasadnić taką inwestycję :-) .
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
szczypiorrr napisał/a:
To się nazywa guzikologia

na pewno ma dotykowy ekran 8-)

Sylwiusz, Hoya na pewno nie pusci teraz 645. Ja wlasnie oplulem fusami sciane i widze to tak:
Leica oglasza wprowadzenie S2 -> Nikon pokazuje swoj standard MX na przelomie styczen/luty -> przed wakacjami Canon wchodzi w maly-sredni-format -> Mamiya pokazuje budzetowa wersje ZD co by konkurowac z N/C -> Leica wprowadza budzetowe modele bagnetu S -> jest rok 2015 -> Hoya przypomina sobie, ze kiedys byl taki fantastyczny projekt 645D i fajnie by bylo miec taki aparat w ofercie, niestety rynek juz jest podzielony, wiec mozna liczyc na maks 5% udzial w rynku, a to przeciez sie nie oplaca :roll:
Na pohybel :-B
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Haha, kto wie czy nie czeka nas taka przyszlosc? ;-) Matryce CMOS wielkosci 48x36 mm Hoya mglaby miec od Samsunga duzo taniej niz inne firmy CCD, ktore kupuja pewnie od Dalsy badz Kodaka. W dodatku pewnie taki CMOS mialby uzyteczne wysokie czulosci nawet przy tych 30 MP. Taki korpus kosztowalby pewnie z 1/2 ceny Hassela czy takiej Leici, szkla sa bdb jakosci... Od wielu lat Pntax mial swoj segment pro wlasnie w MF i spore udzialy na tym rynku. Teraz nie ma nic w tym segmencie jesli chodzi o korpusy. Ech ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A Pentax w ogóle coś do średniego jeszcze produkuje?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Stachu napisał/a:
A Pentax w ogóle coś do średniego jeszcze produkuje?

zdaje sie ze niedawno zamkneli ostatnie fabryki w tym temacie :evilsmile:
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Wszystko już w historical products: http://www.pentaximaging....rical_products/
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Teoretycznie 67II są chyba jeszcze w produkcji. Przynajmniej taka informacja była przy okazji newsa o rezygnacji z projektu cyfrowego 645.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
rzeczywiście krew zalewa czasem jak człowiek patrzy na to co ten Pentax wyprawia, niech no spotkam hoya na ulicy...
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
sylwiusz napisał/a:
Leica zrobila to, czego bal sie Pentax - maly, zgrabny sredni w wersji cyfrowej :-/ Mysle, ze 645D kosztowalby 1/2 ceny Leici i sporo zawodowcow kupiloby go, dostepnosc niedrogich szkiel olbrzymia i nieporownywalna do Leici (ilosciowo i cenowo) matrycka tez bylaby w nim wieksza od tej Leici o tyle co w S2 wieksza jest od 135. Nie mowiac, ze pewnie niezle parametry mialaby matryca CMOS w technologii jak w K20D... Ech, nie poraz pierwszy wizjonerstwo nie jest mocna strona naszej firmy :-> Chyba, ze nas teraz zaskocza i wprowadza 645D do sprzedazy, zeby udupic finansowo Leice i ja wykupic :mrgreen:


Fajną opinie w weekend słyszałem od całkiem niezłego profi (w mojej ocenie). Brzmiało to mniej wiecej tak: "Pentax sam strzelił sobie w stopę. Rezygnacja ze średniego formatu sporo osób odstręczyłą od tej marki. Ten kawałek tortu przypadnie komuś innego. Teraz próbują gonić, ale nie dogonią." Cytuję z pamięci. Dodam, że średni Pentaxa był naprawde popularny, teraz zas ci ludzie zmieniają system bo nie mają innego wyboru. Po prostu.

K-M też deko jest dziwny. Z EOS-em 1000D nie ma szans niestety (brak LV i większe szymy w tej kategorii są dużym minusem). Jak dla mnie to wygląda bardzo źle...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Coz, winic mozna tylko Hoye - projekt 645D wydal im sie chyba niedochodowy :-/ Pentax powolutku ale parl do przodu, ostatni raz jak pokazali 645D na jakichs targach w Japonii z rok temu to mieli juz funkcjonujace prototypy 645D...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
sylwiusz, 645D wprowadzą do sprzedaży jak już wszystkie pozostałe firmy będą wypuszczać n-ty model średnioformatowca. Pentax ma taki jakiś jedynie słuszny refleks.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
http://www.optyczne.pl/13..._ploteczki.html Następne plotki. :-) M9 FF i R10 też FF.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
wrzucili już na swój serwer profesjonalnie bajerancką stronę informacyjną o systemie S http://www.s.leica-camera.com/
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
pikolo napisał/a:
profesjonalnie bajerancką stronę informacyjną o systemie S

zerknijcie prosze na menu tego aparatu - ja rozumiem, ze to jest sprzet do pracy, a nie do ogladania, ale chyba mozna lepiej :roll: Lightroom tez jest do pracy, a wyglada przyjemnie - zwlaszcza ze estetyka jest fotografom bliska (tak sadze).
 
luckyluk  Dołączył: 27 Kwi 2007
to prototyp więc menu mogą sobie na końcu zrobić jak wszystkie alg. obróbki obrazu będą cacy. Wkurza mnie cholernie to że Pentax mówi że wycofuje się bądź nie pakuje się w to w co wszyscy na świecie akurat wchodzą. Nawet Leica wypuszcza FF, a oni raczej dużo bogatsi chyba nie są od Pentaxa. Ciekawe skąd będą mieli matrycę.
Marketingowcy z Pentaxa to jełopy, doją tylko co mogą wypuszczając np. k-m i likwidując to co dobre (np. limitedy FA już skasowane z produkcji).
Duża część ludzi przy wyborze systemu patrzy na możliwości danego producenta.
Ja tak robiłem, ale to było jak jeszcze nie było wpadek ze szkłami jak z pierwszymi *, tylko zaraz po wypuszczeniu k10, która była najbardziej innowacyjnym aparatem w swoim segmencie, a to dawało nadzieję, że firma ma duży potencjał rozwoju.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
RiddlerPL napisał/a:
Dodam, że średni Pentaxa był naprawde popularny, teraz zas ci ludzie zmieniają system bo nie mają innego wyboru. Po prostu.


Bzdura zupełna. co ma piernik do wiatraka? myślisz że ktoś się pozbywa swoich 6x7 pentaxów bo nie można podpiąć do nich cyfrowego tyłka ? ;-) Nadal to jest jeden z najpopularniejszych aparatów 6x7cm, moze nie w polsce bo u nas ceny złodziejskie, ale w usa etc.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Chyba średni format Pentax-a to 645 (i o tym piszę)... 6x7 to już coś deko innego. Ale mogę się nie znać (podobnie jak tamten gość).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
myślisz że ktoś się pozbywa swoich 6x7 pentaxów bo nie można podpiąć do nich cyfrowego tyłka ?


90% pro którzy przeszli na cyfre.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
luckyluk napisał/a:
(np. limitedy FA już skasowane z produkcji)
i po co wypisujesz takie brednie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach