wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Mam w nosie to, do czego się umywa, a do czego nie - inna sprawa, że kupiłem ten aparat z myślą o kolorze i nie planuję używać go do bw. Co jak co, ale do czerni i bieli film to wciąż roxx.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wybacz misiu, ale nie wierze w 100% pozytywne recenzje. Curb your enthusiasm i napisz ja jeszcze raz po miesiacu uzytkowania, albo przyznaj sie ile ci Ricoh zaplacil :-P :-P :-P
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
Wybacz misiu, ale nie wierze w 100% pozytywne recenzje. Curb your enthusiasm i napisz ja jeszcze raz po miesiacu uzytkowania, albo przyznaj sie ile ci Ricoh zaplacil :-P :-P :-P


Odwal sie :) Pewnie, że są rzeczy, które mnie denerwują. W końcu to malutki aparat cyfrowy i na cuda nie ma co liczyć. Ale balans jest po dobrej stronie :) Powoli przekonuję się, że może mi nie potrzeba wiele więcej...
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
wojtekk napisał/a:
Powoli przekonuję się, że może mi nie potrzeba wiele więcej...

Zobaczymy co bedziesz chcial kupic za pol roku :-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
radekone napisał/a:
Zobaczymy co bedziesz chcial kupic za pol roku :-)


Nie wiem, ale co bym nie kupił, to i tak zrobię tym dobre zdjęcia :p
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Pewnie, że są rzeczy, które mnie denerwują


No, no? Szybki apdejcik?

wojtekk napisał/a:
na cuda nie ma co liczyć. [...] przekonuję się, że może mi nie potrzeba wiele więcej...

Cytat
A nie, ma jedną wadę. Nie robi kawy. :D


To jak w koncu?

wojtekk napisał/a:
co bym nie kupił, to i tak zrobię tym dobre zdjęcia


Pfffffff :-P
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
No, no? Szybki apdejcik?


Twoja szklanka jest zawsze w połowie pusta, nie? :D

Tak na serio, to fajnie by było gdyby ktoś wymóżdżył cyfrę z zakresem tonalnym filmu. I nie byłaby to kobyła jak Fuji S5. Reszta mnie nie denerwuje.

Cytat
To jak w koncu?


No kawy nie robi. Lipa! Wyrzucam.

wojtekk napisał/a:
Pfffffff :-P


Nie pffff, tylko tak i ty dobrze o tym wiesz :p
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Twoja szklanka jest zawsze w połowie pusta, nie? :D


Hop hop hop, pol szklanki piwa! :-P
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
O właśnie. Ciechana sprawdziłem w Polsce będąc - dobry! :D
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Dobrze, że ktoś opisał ten aparat bo to na naszym rynku raczej mało popularna firma.
Ja go pewnie i tak nie kupię bo podchodze do tego tak aby jak najmniej zapłacić a dostać możliwie przyzwoitą jakość i satysfakcjonujące parametry.
W tym momencie i w tej klasie stawiałbym na Samsunga EX-1 więc ciekawe by było porównanie tych dwóch aparatów.
Na codzień wystarcza mi NX10 ze stałeczką 30 mm ale jasny zoomik z większą GO też by się czasem przydał. Taki EX-1 byłby świetnym uzupełnieniem.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
EX-1 nie mam, ale macałem w sklepie. Mogę wypowiedzieć się tylko o jakości wykonania, która - moim zdaniem - wypada na korzyść Ricoha. Ach, no i Ricoh jest mniejszy, co dla mnie ma znaczenie.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
wojtekk napisał/a:
EX-1 nie mam, ale macałem w sklepie. Mogę wypowiedzieć się tylko o jakości wykonania, która - moim zdaniem - wypada na korzyść Ricoha. Ach, no i Ricoh jest mniejszy, co dla mnie ma znaczenie.


Ja patrze na to globalnie czyli jakość wykonania ma być wystarczająco dobra jakość zdjęć też i cena do przyjęcia.
Aparat cyfrowy kupuje sie dziś jak komputer na 2 lata i zmiana.
Jakość obudowy IMO nie musi być w klasie high end.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
wojtekk napisał/a:
fajnie by było gdyby ktoś wymóżdżył cyfrę z zakresem tonalnym filmu

Którego filmu i jak wołanego? :-P
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
radekone napisał/a:
Zobaczymy co bedziesz chcial kupic za pol roku


Proponuję tylko spojrzeć wstecz i policzyć analogi, które się przerobiło, żeby wreszcie pracować z tym jedynym, upragnionym.
BTW - czemu nikt z was nie pisze o Contax'ie G3 lub G4?

wojtekk napisał/a:
Co jak co, ale do czerni i bieli film to wciąż roxx.


wojtekk napisał/a:
Tak na serio, to fajnie by było gdyby ktoś wymóżdżył cyfrę z zakresem tonalnym filmu. I nie byłaby to kobyła jak Fuji S5. Reszta mnie nie denerwuje.


romeoad napisał/a:
Którego filmu i jak wołanego?


Ufff, moi klienci też czasem narzekają, że kamera nie działa tak jak ich stary aparat kliszowy na mikroskopie. Nie, nie działa, bo to inne urządzenie jest. Całkowicie inne.

Dajcie już na luz z tym ciągłym - "a bo na kliszy...", "a bo na analogu...". Nie męczy was takie patrzenie na wszystkich z góry, niezależnie 100 czy 400 ISO?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
Nie męczy was takie patrzenie na wszystkich z góry, niezależnie 100 czy 400 ISO?


Z gory?
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Mertz napisał/a:

Dajcie już na luz z tym ciągłym - "a bo na kliszy...", "a bo na analogu...". Nie męczy was takie patrzenie na wszystkich z góry, niezależnie 100 czy 400 ISO?


Ze niby, ktos czuje sie lepszy bo robi na analogu? To przeciez nie o to chodzi. Po prostu wielu ludzi analog przyzwyczail do pewnej estetyki, wielu ludzi stworzylo sobie jakis tam styl i jego odpowiednika szukaja w cyfrze, stad te porownania.

[ Dodano: 2011-06-25, 11:30 ]
Mertz napisał/a:
Ufff, moi klienci też czasem narzekają, że kamera nie działa tak jak ich stary aparat kliszowy na mikroskopie. Nie, nie działa, bo to inne urządzenie jest. Całkowicie inne.


O ile w fotografii uzytkowej jest to jedynie zmiana przyzwyczajen operatora, to juz w fotografii autorskiej jest to ciut wiekszy problem.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
A pierdzielta se głupoty, ja se będę zdjęcia robił w międzyczasie... :)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
A ja dzisiaj będę miał (no, może nie dzisiaj ale szybko) gotowy hand-made, za-je-bi-sty wizjer 28mm. :D Pochwalę się jak wymodeluję do końca.


No i?...
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Kompakt o dyżej dynamice? Fuji F200EXR potrafi bez przepaleń takie coś:
http://www.swiatobrazu.pl...0w724pn3yqpk68q

Ale tutaj trzeba zapomnieć o ergonomii, rawach (w sumie niezbyt w tym przypadku potrzebnych) i sensownym sterowaniu.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Mertz napisał/a:
No i?...


No i, za przeproszeniem, chooy gdyż nie mogę na razie znaleźć starej gorącej stopki do zamocowania - ale jak wrócę z podróży służbowej to się temu przyjrzę. :)

Wizjer już się skleił, czeka na stopkę i pomalowanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach