ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
No i z testu wynika, ze wysokie iso z alfy to katastrofa, taki k-x bije pelnoklatkowego sony'ego na głowę. Tylko, ze patrzac na sample, nie powiedzialbym, ze jest tak źle...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
wysokie iso to nie wszystko :roll:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
wysokie iso to nie wszystko :roll:
Nie znasz się.
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
ulro: kiedyś zrobiłem taki test - podałem dwa sample tej samej scenki - z A900 i D700. Oba miały przypięte 24-70/2.8. Zdjęcie z A900 było rozmyte, zeskalowane w dół i wyostrzone. Scenka przedstawiała owoce - zarówno bokeh jak i szczegóły. Poprosiłem wszystkich o rozpoznanie z którego aparatu co, ocenę i wnioski.
Ogólnie liczba głosów była taka sama dla jednej jak i drugiej opcji. Kilka osób wychwalało zdjęcie z A900 przypinając je do nikona. Test był na w miarę wysokim iso i właściwie o to mi chodziło jak sobie poradzi skalowane 24Mpix z 12Mpix.
Jak podałem wyniki i pliki RAW to od razu rzuciło się kilka osób, że oszustwo i na dowód dawali przez siebie wywołane pliki z A900. Większość wywoływała bez odszumiania i skalowała w dół algorytmem wyostrzającym. Efekt był rzeczywiście tragiczny.

Jak ktoś chce to mogę mu z szumiącego 1000Mpix zrobić szumiące 1Mpix. To naprawdę nie jest problemem. Warto jednak zrozumieć, że dodatkowe Mpix trzeba potrafić wykorzystać. Obraz w 1:1 za sprawą bayera, szumów i filtra AA nie jest gładki i w pełni ostry nawet z D3 w najlepszych warunkach.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
No właśnie - jak to jest? Że klisz o czułości 1600 jest nie taka duża ilość, nie mówiąc już o 3200, a tym bardziej kolorowych. A teraz każdy potrzebuje gładkiego 6400 o-|

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen wiem, nic nie poradzę dalej marzę sobie o matrycy 50 & 800 albo jeszcze mniej czułej ;-)

[ Dodano: 2009-11-05, 22:12 ]
Generic bo światłą prawie zawsze brak..
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Dobre ISO nie jest złe :) ja tam się nie obrażę za iso zylion :)
nowe matryce back-illuminated naprawdę świetnie się sprawują. Jak doczekamy tego w pełnej klatce, to spokojnie owe iso3200 będzie gładziutkie przy 12Mpix. :)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Pentagram napisał/a:
andrusz napisał/a:
Wpadką 850-tki jest wąskie rozmieszczenie punktów AF
A czy uważasz, że w α900, D700 lub EOSach 5d punkty rozmieścili na większej powierzchni? To są układy AF przeniesione z APS-C.

Pentagram to mnie zaskoczyłeś. Aż sprawdziłem i rzeczywiście nawet taki 5D MkII ma te punkty prawie tak wąsko, jak A850 :roll:

http://www.dpreview.com/r...arkII/page6.asp

D700 i D3x mają trochę szerzej:
http://www.dpreview.com/r...nd700/page4.asp
http://www.dpreview.com/reviews/nikond3x/page4.asp

Ale porządnie, to ma dopiero 1Ds Mk III:
http://www.dpreview.com/r...rkiii/page4.asp
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
andrusz,
andrusz napisał/a:
Ale porządnie, to ma dopiero 1Ds Mk III:

na tych linkach co podałeś to ja nie widzę różnicy między Nikosiem a Canonem :roll:
 

blazejs  Dołączył: 24 Wrz 2008
andrusz napisał/a:
Filmów nie kręci ;-)


http://pitupitu.tivi.pl/o...aparat_ii_.html
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
dominik napisał/a:
Dobre ISO nie jest złe :) ja tam się nie obrażę za iso zylion :)
nowe matryce back-illuminated naprawdę świetnie się sprawują. Jak doczekamy tego w pełnej klatce, to spokojnie owe iso3200 będzie gładziutkie przy 12Mpix. :)

Nie bedzie. Wielkosc polaczen, ktore zaslaniaja normalnie elementy swiatloczule na matrycach, jest taka sama, niezaleznie czy to FF czy 1/2.5". W zwiazku z tym zysk na matrycy FF oswietlanej z tylu bylby minimalny, moze nawet 1%. Ponoc nawet przy matrycy APS-C jest na tyle maly, ze nie wiadomo, czy zrobia uklady z cropem 1.5x oswietalne od tylu...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
opiszon napisał/a:
andrusz,
na tych linkach co podałeś to ja nie widzę różnicy między Nikosiem a Canonem :roll:

opiszon rzeczywiście - chyba te obrazki poniżej (wycinki wizjera) w 1Ds Mk III mnie zmyliły :oops:

Czyli najlepiej (najszerzej) rozmieszczone punkty AF mają puszki APS-C :shock:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
andrusz napisał/a:
Czyli najlepiej (najszerzej) rozmieszczone punkty AF mają puszki APS-C :shock:

Zależy od punktu widzenia. Znam sporo osób, które cenią sobie układy AF z APS-C w 135 za większą precyzję - choć czujnik ma taką samą wielkość to przy tym samym kadrze zajmuję mniejszą powierzchnie.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
WuWu84, ale to nie była rozmowa o wielkości czujników, tylko o ich położeniu.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Pentagram napisał/a:
WuWu84, ale to nie była rozmowa o wielkości czujników, tylko o ich położeniu.

Zdaje sobie z tego sprawę i nie deprecjonując tejże wady transplantacji układów z APS-C, przytaczam dla odmiany zaletę - piątek w końcu...

"Always look on a bright side of life..." :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
aaaaa, chyba że tak. Faktycznie różowe okulary to dobra rzecz. :-D
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Pewnie nie będę odkrywczy ale "macałem" dziś a850. Oszczędności w wykonaniu widać wszędzie. Klapki baterii i karty jak w kompakcie, żadnych zabezpieczeń, nawet uszczelek poskąpili. Wyświetlacz malutki i niezbyt czytelny. Szkoda.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
MMM napisał/a:
Pewnie nie będę odkrywczy ale "macałem" dziś a850. Oszczędności w wykonaniu widać wszędzie. Klapki baterii i karty jak w kompakcie, żadnych zabezpieczeń, nawet uszczelek poskąpili. Wyświetlacz malutki i niezbyt czytelny. Szkoda.

Widać, że macałeś na szybkiego, obydwie klapki mają uszczelki tylko schowane w tych rynienkach, przynajmniej tak ma a900 a to jest ten sam korpus.
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Dokładnie ten sam wyświetlacz ma k7, D300(s), D700, D90, D3(s/x), 50D, 5dMkII, 7D i jeszcze kilka aparatów.
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Miałem na myśli górny wyświetlacz uściślając.

Seweryn1, być może ale całość sprawia naprawdę marne wrażenie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach