ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
perl napisał/a:
W każdym razie, czy to była dobra decyzja to dopiero sie okaże podczas pracy.

Pfff... Ale mi zmiana. To jak zamienić skarpetki z szarych na granatowe.
Jakbyś zmienił system na średnioformatową Mamiyę na przykład, to byłoby o czym pogadać. A tak... :-P
;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
ulro napisał/a:
Jakbyś zmienił system na średnioformatową Mamiyę na przykład, to byłoby o czym pogadać.
taki aparat byłby dla mnie bezużytecznym złomem.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Nie no... perl se canona sprawił, czyli z pewnych rzeczy zostały już tylko śmierć i podatki
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
perl, a Sony już miałeś? :-D
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
perl napisał/a:
D2h|D700|16/2.8 fisheye|17-35/2.8|50/1.4|70-200/2.8 GREY
(Wszystko na wylocie, bo za drogie w utrzymaniu)
W jakim sensie za drogie w utrzymaniu? Za często musiałeś tam smary zmieniać i baterie nowe kupować?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
romeoad napisał/a:
perl, a Sony już miałeś? :-D
niestety 300/2.8 jest za droga, czyli sens bycia w systemie tak jak w Pentaksie.
To poważnie. A jeszcze bardziej poważnie dodam, że pierwszym aparatem jaki zapragnąłem mieć, była Minolta. Miałem 15 lat, znajomy miał wtedy dynax 505i czy jakoś tak i to był dla mnie szczyt marzeń bo ja miałem Zenita z Heliosem...
W sklepach jednak kosztowała około 800 zł i to było za dużo.
Trafił się potem jakoś przypadkiem Pentax i tak zostało. Czyli nic nie straciłem, bo Pentax i Minolta to podobne systemy (każdy na swój sposób).
Gdyby była na rynku Minolta to bym rozważył zakup jeśli miała by coś sobą do zaoferowania. Ale zamiast Minolty jest Sony, a ja nie kupiłbym aparatu z napisem "SONY". Prędzej przerzuciłbym się na hodowlę rybek.

LDevil napisał/a:
W jakim sensie za drogie w utrzymaniu? Za często musiałeś tam smary zmieniać i baterie nowe kupować?

:-D
To hasło ma oznaczać "sprzęt kupiłem do zarabiania kasy, a on nie zarabia nawet na siebie"
;-)
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
perl napisał/a:
To hasło ma oznaczać "sprzęt kupiłem do zarabiania kasy, a on nie zarabia nawet na siebie"

A canon zarobi?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nooo sama marką :evilsmile:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
ulro napisał/a:
A canon zarobi?
Canon prędzej. Łatwiej dostępne dłuższe szkła.
Poszukaj teraz AF-S 300/2.8 na rynku wtórnym.
Kiedyś jak zmieniałem system z Pentaxa to było ich w cholere, planowałem zakup po jakims czasie. Odkąd w pewnym momencie znikły to do dziś nie ma ich wcale.
Teraz jest na allegro tylko jedna sztuka, w dodatku AF-I :-/
Z canonowskimi szkłami jest łatwiej. W dodatku pod monopolem dziś gadali, że canonowskie są szybsze.

[ Dodano: 2010-11-18, 00:06 ]
Fafniak napisał/a:
Nooo sama marką :evilsmile:

widzę że z Marcina się zrobił Nikotalib :evilsmile:
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
perl napisał/a:
A jeszcze bardziej poważnie dodam, że pierwszym aparatem jaki zapragnąłem mieć, była Minolta.

Ostatnim analogiem, którego szczerze pożądałem była limitowana Dynax 7. Szczególnie, że miałbym ją ździebko taniej jako ówczesny pracownik polskiej Minolty. Że nie wspomnę o 85/1.4G albo 200/2.8G albo 28-70/2.8G, tudzież moim osobistym bohaterze 135 STF.
Miałem w rękach alfę 700, ale to już nie to samo.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
perl napisał/a:
Miałem 15 lat, znajomy miał wtedy dynax 505i
Eeee, to Ty szczawik jesteś. :mrgreen:

Jak byłem wczesnym nastolatkiem, też marzyła mi się Minolta. Nie pamiętam już jaka, ale któraś z X-ów. Pamiętam, że srebrna była i oczywiście metalowa. :mrgreen:
Skończyło się na tym, że Minolta jest jedynym systemem, którego nie miałem. :cry:
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Ja miałem przez moment 505si. Na stałe nie miałem żadnego C ani N. Kiedyś też miałem dostęp do OM-10 z fajnymi szkłami, ale to w czasach jak jeszcze AF był takim s-f jak teraz zdjęcia 3D ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
perl napisał/a:
widzę że z Marcina się zrobił Nikotalib
noooo
nawet na klacie chciałem sobie wydziargać "nikoniarze" , ale żona mi zabrała widelec :evilsmile:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Pentagram napisał/a:
Eeee, to Ty szczawik jesteś. :mrgreen:
w profilu jest moj wiek ;-)

Ale zaznaczyłem że nie pamietam czy to była ta. Po prostu jakas srebrna, chyba trzycyfrowa z jakimis literkami. Przypominała nasze puszki z serii MZ, tylko odcień tego srebrnego był chyba chłodniejszy.

Pentagram napisał/a:
Jak byłem wczesnym nastolatkiem, też marzyła mi się Minolta. Nie pamiętam już jaka, ale któraś z X-ów. Pamiętam, że srebrna była i oczywiście metalowa. :mrgreen:
Skończyło się na tym, że Minolta jest jedynym systemem, którego nie miałem. :cry:
U mnie sie tez tak raczej skonczy :-(

Fafniak napisał/a:
nawet na klacie chciałem sobie wydziargać "nikoniarze" , ale żona mi zabrała widelec :evilsmile:
:-P
 

saracen  Dołączył: 20 Lut 2010
Ja tam w podstawowie szalalem smiena 8 i startem , potem zenit ( ful wypas ) i tak w 88 tata mnie wzial do niemiec do pracy ... Jako szczeniak pilnowalem wtedy owiec ... Ale przy wyjezdzie kolega taty ( ten niemiec ) wzial mnie do sklepu fotograficznego ... Ja tam zglupialem , szczerze to nie wiedzialem gdzie spojrzec ... W koncu dostalem w prezencie pentaxa p30 i jakiegos zooma vivitara :) Jak wrucilem na kolko fotograficzne to malo mnie nie zjedli :)
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
perl napisał/a:
w profilu jest moj wiek ;-)
A rodzice to wiedzą co robisz? :lol:
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
perl napisał/a:
Pentagram napisał/a:
Eeee, to Ty szczawik jesteś. :mrgreen:
w profilu jest moj wiek ;-)

Hmmm wg profilu to masz 11 latek :mrgreen:
Z aparatem jest jak z żoną - zawsze można zmienić.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
maser napisał/a:
Hmmm wg profilu to masz 11 latek :mrgreen:

maser, jak na mój gust to perl musiał grzebać przy PESEL-u :lol: albo zerował albo cofał jak licznik w aucie przed sprzedażą ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
andybond napisał/a:
musiał


Musiała. Perl to kobieta.
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
jorge.martinez napisał/a:
Perl to kobieta.
:shock: Poważenie? :shock:
jorge.martinez, zaglądałeś, czy jak? :roll: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach