Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
fajne miniaturki :)

a mostek już chyba jakby gdzieś widziałem :P Bardzo podobne do siebie. Gdzie ten drugi?
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
W sierpniu zrobiłem zdjęcie mojemu tacie z moją córką, teraz znalazłem stare zdjęcie mojego dziadka ze mną. Jak dla mnie ciekawe zestawienie, cztery pokolenia.

30. Z lewej zdjęcie z 1982 r. a z prawej rok 2008.



31. Agata
smc 50 1.7
 
Mi1980  Dołączył: 13 Maj 2008
30 genialne.
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
masz 2 razy 30 zdjęcie... Ale to drugie, zestawienie, wymiata!
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Po przerwie.

31.


32.

 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Przeglądnąłem Twoje zdjęcia i moim zdaniem te dwa najnowsze są słabsze od poprzednich. Nie ma w nich tak mocnych akcentów jak na wcześniejszych. Na zdjęciu 31 idealnie dla mnie byłoby gdyby u góry, w promieniach słońca widać było jakąś sylwetkę albo jakiś zarys jakiegoś przedmiotu. Wydaje mi się, że właśnie tam podąża wzrok i to coś byłoby gwoździem programu :) Na 32 nie widzę niczego, oprócz światła, co zwracałoby uwagę.
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Jeszcze nie oceniałem Twoich zdjęć, więc najogólniej powiem, że spora część z nich podoba mi się (a część to nie moja bajka - np. zdjęcia ślubne). Fajne są te "skansenowe" foty o numerach 12-15 a także mostek ze zdjęcia 17. Nie lubię natomiast takich zabiegów z blurowaniem jak na zdjęciach 28 i 28 (numer powtórzony) . Fotka 31 - potencjał miejsca spory, może warto tam wrócić i i jeszcze pokombinować...
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
31 i 32 brakuje im troche do perfekcji, od stony ogólnie przygotowania się do tych zdjęć. Ja bym spróbował jeszcze raz z nimi ale tak by zminimalizować ilośc tego światła które wpada lub by je jakoś uatrakcyjnić. Kadr winien moim zdaniem być bardziej symetryczny i prosty, krawędzie by dorównał do linii pionu i poziomu. Ogólnie źle nie jest ale mogłoby być lepiej.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Z poprzednich, to podoba mi się 30ty mostek (inne zdjęcie od pierwszego, choć oba ciekawe - takie industrialne trochę :) ) za symetrię i estetykę. Podoba mi się w nim minimalizm, brak niepotrzebnych żeczy. Udeża w oczy ostrość, pozytywnie udeża.

Skansen 14 ma świetne światło z okna. Szkoda że matryca ma za małą rozpiętość żeby wszytko uchwycić, ale dobrze że przepaliłeś okno, zamiast niedoświetlać wnętrza.

31 może trochę pochyla się w lewo, ale to drobiazg. Sam mam z tym cholerne problemy żeby utrzymać linie. Dobre miejsce, bo z innego nie widać by było okna.
Natomiast tu wyPSował bym te prześwity w schodach.
Niepotrzebnie rozpraszają uwagę.
Ostatnio czytam książkę, gdzie koleś na swoim zdjęciu domalował okna w chatce.
Gdybym nie wiedział, to bym nie zauważył :-)

32 - ma swój klimat. Dzięki śmietnikowi :D. Taka staara, zapuszczona brudna kamienica, z równie biednym podwórkiem (kadr Ci się chyli znowu lekko w lewo chyba ;) ).

27 - "bokeh" PSowy? Niestety niedokładny, po lewej przy samochodzie rozmyłeś kawałek chodnika, którą instynktownie oczekuje się, że będzie ostra.
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
31. ma swój urok, szczególnie jak dłużej popatrzeć- tak cieplutko się robi :) ale jednak czegoś brakuje do pełni szczęścia.

32. wrzuciłeś przez pomyłkę? :mrgreen: ;-)
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
volender napisał/a:

27 - "bokeh" PSowy? Niestety niedokładny, po lewej przy samochodzie rozmyłeś kawałek chodnika, którą instynktownie oczekuje się, że będzie ostra.


Taka zabawa w PSie na szybko.

Co do 31 i 32 wrzuciłem ot tak. Wiem zdjęcia nie szczególne ale to dobrze. Wiem co poprawiać.

Wzbraniałem się przed wrzucaniem zdjęć córki ale cóż. To Jej robię najwięcej zdjęć. Wrzucam.

33. Revuenon 35mm


No i dalej zdjęcia różne będą.

34.


35.


36.


37.
 

delphie  Dołączyła: 28 Kwi 2009
33. byłoby naprawdę fajne, gdyby nie to, że córeczka ma pół twarzyczki zacienionej. zachęcam do zabawy z doświetleniem ;-)
35. byłoby ok gdyby było jeszcze jakieś ładne bokeh... choć i tak do mnie "kamlot" nie przemawia :-)
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
delphie, no widzisz, nawet na tą niedoświetloną część twarzy w 33 nie zwróciłem wcześniej uwagi, dlatego tak cenne są Wasze komentarze ale nikt nie komentuje, szkoda.
Następne zdjęcia.

Noc świętojańska, ogień. Tamrony w akcji.

38.


39.


40.


41.


42.


43.


44.
 

delphie  Dołączyła: 28 Kwi 2009
A no widzisz, mi też coś mało komentują :-(

A co do nowych fotek to 38. ma ostrość chyba nie w tym miejscu co trzeba no i jakość też nie powala....
40. całkiem ciekawie wyszło, taka abstrakcja :-D
41. też niczego sobie, bardzo fajnie wyszedł ten ogień na dłuższym czasie.
42. i 43. to chyba jedno i to samo...?
44. dla mnie troszeczkę za dużo góry, wykadrowałabym. Poza tym dziewczyny wyglądają wspaniale z tymi pochodniami w dłoniach :D
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
45.


46.


[ Dodano: 2009-08-15, 10:39 ]
47.
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
45. jak dla mnie dość nienaturalne kolorki, pobaw sie obróbką
46. nieciekawe
47. super, tylko trochę ciemniej bo straciły sie rysy twarzy (na wywołanym wyglądało lepiej)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Gavreel napisał/a:
47. super, tylko trochę ciemniej bo straciły sie rysy twarzy
Od siebie dodam,że oczy superowe.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Gavreel napisał/a:
45. jak dla mnie dość nienaturalne kolorki, pobaw sie obróbką

No właśnie to była zabawa obróbką

Gavreel napisał/a:
47. super, tylko trochę ciemniej bo straciły sie rysy twarzy

Szedłem delikatnie w stronę high-key, zamierzone

48. ISO 2500 w akcji


49. Oklepany temat ale...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach