Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Eldred IMHO strasznie marudzisz, jestem bardzo ciekawy czy mając w rękach odbitki lub tez bez powieszania oglądał zdjęcia na monitorze byłbyś w stanie z 80% poprawnością rozstrzygnąć, które zdjęcia były robione aparatem z matrycą APS-C, a które aparatem z matrycą 4/3 sądzę, że wątpię. GO w 4/3 wcale nie jest taka wielka.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Żaba, gdyby na 4/3 było szkiełko typu 20/1.4 (odpowiadające mniej więcej mojej 30/1.4 ale nadal z większą GO) to by miało jeszcze sens ale 20/1.7 to jest chyba najjaśniejsze co jest na tym systemie (oczywiście mogę się mylić)
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Eldred napisał/a:
20/1.7 to jest chyba najjaśniejsze co jest na tym systemie (oczywiście mogę się mylić)

Leica 25mm 1.4
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Juz bez przesady, bo zaraz dojdziemy do g.o. takiej, ze u modelki uzyskamy ostre tylko koncowki rzes, reszta bedzie bezksztaltna plama :-P Ale fakt, ze do tak super malej g.o. w 4/3 trzeba sobie kupic cos pewnie jak genialny 150/2 albo 35-100/2 - tylko te sa u nich "pro grade" i kosztuja duuuzo.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
sylwiusz napisał/a:
zaraz dojdziemy do g.o. takiej, ze u modelki uzyskamy ostre tylko koncowki rzes, reszta bedzie bezksztaltna plama

To ja już wolę odwrotnie.
A z rzęsami, jak z brwiami. Człowiek je zauważa, jak już ich nie ma.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
kierdel napisał/a:
Leica 25mm 1.4
cena?

sylwiusz napisał/a:
4/3 trzeba sobie kupic cos pewnie jak genialny 150/2 albo 35-100/2 - tylko te sa u nich "pro grade" i kosztuja duuuzo.
Trzeba przyznać że ciekawe te szkła.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Eldred, Jak myslisz, z czego te fotki ? Dla ułatwienia- EXIF obecny.



 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Dada napisał/a:
Eldred, Jak myslisz, z czego te fotki ? Dla ułatwienia- EXIF obecny.
Nie widze tego exifu, w każdym razie wiem że przy małych odległościach można uzyskać rozmycie tła, ale mała go widoczna na twarzy, czy np. rozmycie tła za całą postacią przy ogniskowej typu 30mm (np. gdy robię komuś zdjęcie w autobusie) to już trudniejsze zadanie przy tak małej matrycy.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ty faktycznie marudzisz 8-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Eldred napisał/a:
np. gdy robię komuś zdjęcie w autobusie
tylko po co kombinować w autobusie jak i tak chcesz żeby rzeczonego autobusu nie było widać? :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
denvi, ależ widać gdzie to jest :-P

eot ;-)
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Eldred napisał/a:
kierdel napisał/a:
Leica 25mm 1.4
cena?

A nie wiem, sprawdz sobie :mrgreen:
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Eldred, Właśnie mi się przypomniał, że po "stolycy" podobno posuwa parę osiemnastometrowców :!: , jest szansa uzyskać niezły efekt na 4/3 ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Eldred nie obraź się i nie chcę być złośliwy, ale ty już sam nie wiesz czego chcesz. A jak już myślisz, że wiesz to tylko ci się tak wydaje. Ciągle tylko ta GO i GO. Tego się już nie da czytać. Ostatnio wpadłeś nawet na pomysł zmiany sytemu jakby to miało w czymś pomóc. Jesteś zagubiony na między systemowej autostradzie i poszukujesz odpowiedniego zjazdu jadąc pod prąd. W ten sposób daleko nie zajedziesz...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Crow napisał/a:
Ciągle tylko ta GO i GO.
I to na dodatek w zegarkach.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jarek Dabrowski, a chciałem sobie dzisiaj puszkę ze śledziem w tomacie otworzyć (jeszcze z SPD mi została)

ale się boję, bo jak się w środku czai mała GO z maślano-budyniowym bokeh, to nie wiem, czy dam radę całej puszcze :oops:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Jarek Dabrowski, a chciałem sobie dzisiaj puszkę ze śledziem w tomacie otworzyć
Uważaj tylko w jakim tomacie - być może taki tomat był juz poruszany na forum - użyj szukajki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jarek Dabrowski, nie omieszkam sprawdzić

jeżeli tylko zauważę na fiszy nalot z małej GO, to chyba fisza (fisz :?: ) będzie do wyrzucenia :?:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A róbcie sobie wszyscy zdjęcia na f8 jak wam to pasuje :-P
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach