argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ttb napisał/a:
argawen - masz dar przekonywania:
Gratulacje. Świetne szkło, tylko pioruńsko drogie.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Mam pytanko, czego nie ma taki D300 co ma K20D :?:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
siwyyy77 to proste bagnet K
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
siwyyy77 napisał/a:
Mam pytanko, czego nie ma taki D300 co ma K20D :?:


Prawdopodobnie lepszą jakość plastiku, gum i wykończenia.

Mój Samsung GX-1S po latach delikatnego użytkowania śmiało może uchodzić za nowy. Mój Nikon D300 po roku niezbyt intensywnego użytkowania nie może już się tym poszczycić. W związku z tym, że podejrzewam jakość plastików i gum w K20 podobną do tej samej produkcji co Pentax ist DS2 - więc mogę zaryzykować twierdzenie, że K20 ma lepsze plastiki i gumy :-) Ale tu długotrwali użytkownicy K20 powinni się wypowiedzieć, czy jakość produkcji została przez Pentax zachowana.

Drugą cechą której nie ma D300 a ma K20 to mała waga. Jeśli ktoś ma taką chęć, to niech poszuka klasyczną czerwoną cegłówkę na jakiejś budowie, zawiąże na szyi i tak ubrany pochodzi ;-) .
D300 to ogromny aparat w relacji do współczesnej produkcji.

Mimo tych strasznych wad, gdybym miał ponownie szukać dla siebie korpusu - dalej byłby to D300, bo ogromne chłopisko jestem i daję radę go dźwigać. Za to małżowinka "w spadku" po mężu woli nosić GX-1S i ma awersję do Nikona, właśnie przez sporą wagę ;-)

[ Dodano: 2009-09-06, 18:22 ]
Żaba napisał/a:
siwyyy77 to proste bagnet K


O przepraszam :-) Mój D300 ma już bagnet K.
Z uwagi na kilka pleśniaczków, postanowiłem kilka z nich wykorzystać do makro. Nabyłem więc komplety pierścieni pośrednich do różnych systemów tego samego chińskiego producenta.

Z uwagi na to, że Chińczycy wykonali je w sposób uniemożliwiający omyłkową zamianę gniazdo-bagnet ale zachowali średnicę, zamówiłem u rzemieślnika przejściówkę, która omija to ograniczenie.

I tym sposobem, nawet z takiego Pentax MF 50/1.7 fajne makro wychodzi. Z Jupitera na M42 również. I z Sigmy 90mm z bagnetem Minolty też ;-)
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Pentax Nie ma gównianych odklejających się gum i odpadających klapek od baterii. (3 rożnych userów) - poza tym wszyscy których znam narzekają na ta puszkę szczególne na odlatujące gumy.

W nikonie możesz spróbować się nie zgubić w menu aparatu. :) Oraz włączyć równocześnie MLU i samowyzwalacz.

Poza tym idz robić zdjęcia zamiast szukać dziury w całym i bawić sie w onanistę sprzętowego :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach