MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jorge.martinez, wiem, szkoda tylko, że sesja walnięta OM-D z Zuiko 45/1.8 (zobacz exif...). Na marginesie, OM-D to naprawdę kawał małego-dużego aparatu.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Bleee. Jak wygram w totka, to zamieszkam w Japonii i będę do końca życia fotografował te japońskie słodkie dziewczęta w wieku trudnym do oszacowania.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jorge.martinez, za to tutaj masz już sample z X-E1: http://roel.me/fujifilm-x-e1-first-impressions/
;-)

[ Dodano: 2012-10-03, 22:17 ]
jorge.martinez napisał/a:
będę do końca życia fotografował te japońskie słodkie dziewczęta w wieku trudnym do oszacowania.

Wiek nie ma znaczenia ;)
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
/mod edit: bez przesady/

A sampelki ciut przymałe.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Tak przy okazji - zaślepkę na sanki trzeba skombinować we własnym zakresie? A może będzie sprzedawana osobno?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Do X100 nie dali, ale pasowała od Canona :-P

BTW ciekawe ile kosztuje oryginalna, znając ceny ustalane przez tą firmę to pewnie z 400zł :evilsmile:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek napisał/a:
Tak przy okazji - zaślepkę na sanki trzeba skombinować we własnym zakresie? A może będzie sprzedawana osobno?

How, how...
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Benek napisał/a:
Tak przy okazji - zaślepkę na sanki trzeba skombinować we własnym zakresie? A może będzie sprzedawana osobno?
Trzeba cos wykombinowac, bo jak powszechnie wiadomo, Fuji bez zaslepki zdjecia nie zrobi :roll:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Po prostu dziwię się, że nie ma zaślepki i tyle. I nie rozumiem tego posunięcia, tym bardziej, że nawet w najtańszych aparatach ze stopką ta zaślepka jest dodawana. Równie bardzo zdziwiłby mnie brak dekielka na sprzedawany obiektyw, czy też paska w pudełku z korpusem. Nie ma po co wystawiać zębów neofity-fanatyka i ujadać.

Rozumiem, że brak zaślepki ma podkreślać oryginalność, stylowość i odlskulowość sprzętu? A może chodzi o to, żeby za miesiąc czasu – jak być może słusznie przypuszcza Eldred - wypuścić dedykowaną oldskulową i stylową zaślepkę za 99$ (metalowa, z grawerowanym napisem Fuji), bo wiadomo, że znajdą się tacy co kupią. Piszę to bez złośliwości – niedawno wyszedł przecież dedykowany do Fuji X10 tzw. Ergonomic Kit. Firma Fuji zdecydowała się pod tą nazwą uszczęśliwić nienaiwnych smakoszy fotografii kawałkiem wygiętej blaszki oraz żelazną śrubką zapakowanymi w elegancki czarny kartonik. Wszystko w jakże stylowej, wysmakowanej i oldskulowej cenie 190$.

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Benek napisał/a:
Rozumiem, że brak zaślepki ma podkreślać oryginalność, stylowość i odlskulowość sprzętu?
Nic nie pokazuje, to Ty przywiązujesz do tego taką wagę.
Benek napisał/a:
zdziwiłby mnie brak dekielka na sprzedawany obiektyw
Hi-Matiki nie miały.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Benek napisał/a:
Wszystko w jakże stylowej, wysmakowanej i oldskulowej cenie 190$

cyt. optyczne z linku który podałeś..
"Zestaw jest już dostępny w zachodnich sklepach, a jego cena wynosi 130 USD"
:roll:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Zakup Ergonomic Kit jest obowiazkowy? Nie? Tak wiec
Benek napisał/a:
Nie ma po co wystawiać zębów neofity-fanatyka i ujadać.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred, 130$ czy 190$ - co za różnica. W samsungu dają obiektywy bez pudełek, by użytkownik miał taniej (nawet o połowę), a tutaj kapitalistyczna firma uprawia wyzysk na spragnionej klasie robotniczej oferując kawałek metalu ze śrubką za 256 dniówek ludu pracującego miast i wsi. Nic nie pozostaje, jak zaśpiewać: "Wyklęty powstań ludu ziemi, powstancie, których dręczy głód!" ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
"Zestaw jest już dostępny w zachodnich sklepach, a jego cena wynosi 130 USD" :roll:


Moje przeoczenie. Faktycznie 130 dolarów.

Dodam tylko, że na ibeju nieoryginalne thumb-gripy do x10 chodzą w jakże niewysmakowanej i niestylowej cenie 39$. :mrgreen:

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek napisał/a:
Moje przeoczenie. Faktycznie 130 dolarów. Dodam tylko, że na ibeju nieoryginalne thumb-gripy do x10 chodzą po 39$.

W pudełku czy bez? OEM-y czy Bulki ? Proponuję napisać do Samsunga żarliwy list, by zaczęli produkować takie blaszki za 2 dolary i wykończą wtedy kapitalistycznego karła reakcji !
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
cube007 napisał/a:
Zakup Ergonomic Kit jest obowiazkowy? Nie? Tak wiec
Benek napisał/a:
Nie ma po co wystawiać zębów neofity-fanatyka i ujadać.


Ależ to nie ja ujadam, nie ja wydaję zwierzęce odgłosy, nie ja piszę bełkotliwe teksty w stanie wskazującym. Pomyliłeś adresata.

Wracając do sprawy - po prostu przykuł moją uwagę brak zaślepki, która jest powszechnie stosowana nawet w najtańszych aparatach. Jej brak na pewno nie jest przypadkowy, więc zaciekawiło mnie posunięcie koncernu Fuji. Gdybym miał dać odpowiedź, obstawiałbym, że brak tej zaślepki ma na celu (1) wyróżnienie aparatu z tłumu i podkreślenie jego oryginalności, oldskulowości albo (2) zakamuflowany sposób na zarobienie kilkudziesięciu dolców więcej. Bo to prawie pewne, że za jakiś czas pojawi się na rynku Ergomic Kit for X-E1 w gustownym pudełku (za 190$). A przecież taki thumb-grip fajnie zaślepkę zastąpi!

P.S. Przepraszam - za 130$

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
"Fanatyk to mówca jak pień głuchy. Gibran Khalil "
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Benek, MacRayers, nudni jesteście.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Tych blaszek kciukowych jest już od dawna pełno na ebayu do x100, także "zaślepka limited" raczej nie wyjdzie bo Fuji sobie pewnie zdaje sprawę że gadżeciarze już kupili kciukoblaszki więc im to niepotrzebne.

Sam się zastanawiałem nad zakupem takowej ale noszę aparat w skórzanym futerale, który sam poprawia uchwyt na tyle że mi to niepotrzebne.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jorge.martinez, rozleniwiam się, sensei.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach