pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
[Pinus] pierwszy dzien z lustrzanka
Witam wszystkich forumowiczów, od wczoraj jestem szcześliwym posadaczem K200D
Oto to co udalo mi sie zrobic.

Zawsze pare dobrych rad sie przyda


 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Pierwsze mi się podoba. :-) Jak na pierwszy dzień, myślę, że nie jest źle. ;-)
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Ciemno, ciemno, strasznie ciemno... pierwsze mi się podoba, zwłaszcza kolory, ale na drugim prawie nic nie widzę

Pozdrawiam
Buczo
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
1. Jestem na Tak;)
2. Ale drugie zdecydowanie za ciemne.
Ale jak na pierwszy dzień to dobrze;)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Spróbuj pstryknąć jeszcze raz ale tym razem z uwzględnieniem poprawnego oświetlenia. Nie jestem znawcą w dziedzinie portretu ale tu wyraźnie największą bolączką jest nieprawidłowe oświetlenie by nie rzec jego brak.

Dodatkowo po pstryknięciu np w PS przynajmniej włącz funkcję auto levels (wyrównanie poziomów) albo pobaw się suwakiem w poziomy (levels) to bardzo pomoże w poprawieniu światła i korekcji balansu bieli.

Od strony tego co zdjęcia ukazuję to na pierwszym typowo foto rodzinno/albumowe, które jeśli dobrze wykonać może być bardzo dobre czyli dodatkowo przemyśl lepszy kadr następnym razem.

Na drugim zdjęciu właściwie nic nie widać.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
pinus, na pierwszym to skąd i po co ta dłoń (to dłoń jest?) na pierwszym planie? Poza tym jest chyba za dużo pustego na górze i za kobietą. No i coś ty jej zrobił, że ma taki czerwony nos??? Drugie jest bez sensu, bo ma kompletnie walniętą ekspozycję. Nawet jak na low key. I do tego dość egzotyczna część fotografowanej sceny jest oświetlona. Naprawdę światło miało być na czoło? Po co, bo nijak tego nie rozumiem :-/
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
Tak tylko próbowałem, uczyłem sie.
Światło było z żyrandola.
Dzieki za cierpliwość i rady.

[ Dodano: 2009-01-06, 21:11 ]
3


4


5


zdjecie 3 jest to crop, ale wydawał mi sie ciekawszy niz kadr 4

[ Dodano: 2009-01-07, 20:18 ]
6


7


8

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach