kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Jaką książkę polecacie? Co ostatnio czytałeś
Było już chyba wszystko: jaki film, który sprzedawca, który Fotolab, jaki obiektyw, jaka kawa, jaka książka o fotografii, a nie było dotąd wątku o książkach z tzw. literatury pieknej. Zatem do dzieła "forumki" i forumowicze. Co polecicie do poczytania?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wczoraj skończyłem - "Muzyka Duszy" T.Pratchett
dzisiaj zaczęłem - "Ciekawe Czasy" T.Pratchett
:-P

(nie będę pisał tytułów tych kilkunastu książek które przeczytałem wcześniej i tych które zamierzam przeczytać) ;-)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Dla miłośników literatury dokumentalnej (to trochę jak fotografia dokumentalna, ale słowami), polecam "Nikt nie spodziewa się rzezi", czyli historia pracy dziennikarza spisana przez Wiktora Batera. Fajnie i szybko się czyta, a w porównaniu do takiego "Reportera wojennego" P. Chauvela, styl dużo lżejszy. Może nie jest to Kapuściński, ale daje radę.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
To raczej nie literatura piękna ale napewno kawał pięknego eposu kowbojskiego, mam na myśli Na południe od Brazos, tytuł oryginalny Lonesome Dove.

ps. powstał też film (serial) z paroma pięknymi kreacjami
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
a ja goraco polecam "Infiltratorzy" Davida Morrella. Nietuzinkowam, bardzo wciągająca opowieść o grupie ludzi eksplorujacych opuszczone budynki. Akcja rozkręca się powoli ale nie nalezy się zrażać. Z każdą stroną jest ciekawiej i ciekawiej.
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
ja polecam autora Anthony Aveni " Rozmowy Z Planetami" przeczytałem i jestem w trakcie "Poza kryształową kulą" polecam lubiącym astrologie ,astronomie, filozofie. 8-) :-B
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
kristofo, był już taki temat!

Może skorzystaj z mojego poradnika następnym razem:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=362797
:mrgreen:

Oki - skleję z tamtym.

Aha!!
O fantasy i SF są osobne wątki!!! Więc tutaj tylko literatura piękna - proszę...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mygosia napisał/a:
tutaj tylko literatura piękna
uściślij :?:

http://pl.wikipedia.org/w...ura_pi%C4%99kna
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
 
mygosia piękna czy brzydka :mrgreen: nie widzę w tym nic niestosownego by pisać to co zawarte w temacie wątku... :roll: 8-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
kristofo napisał/a:
książkach z tzw. literatury pieknej

To miałam na myśli...

SiekaSS napisał/a:
by pisać to co zawarte w temacie wątku...

Jeśli o mnie chodzi, to możecie pisać nawet o instrukcji do pralki Frania.

Ale ja o swoich typach pisałam już 2x i nie będę się powtarzac :-)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
mygosia napisał/a:
był już taki temat

:oops: Dziś zaliczyłem już drugi dubel.

A z książe to poleciłbym jeszcze cykl o kapitanie Hornblowerze C.S. Forestera, fantastyczna literatura marynistyczna i przygodowa. Czyta sie jednym tchem. Teraz już nie wznawiają ale widziałem prawie cały cykl na Allegro. Niedawno ukazało się tłumaczenie "Pan midszypman Hornblower" pod nowym tytułem "Aspirant Hornblower" ale słyszalem, że to słabe tłumaczenie.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
* Umberto Eco: Wahadło Foucaulta, Baudolino, Zapiski na pudełku od zapałek

- ta ostatnia pozycja powinna przypaść do gustu miłośnikom humoru Pratchetta lub innej ironii (taki owoc, dobry na kompocik)
* Giovanni Boccaccio: Dekameron (tylko pełny przekład !, jak ktoś może to oryginał :cry: )
- naprawdę polecam, po lekturze już nic nie będzie takie samo... :-P
----
opiszon napisał/a:
wczoraj skończyłem
opiszon napisał/a:
dzisiaj zaczęłem

Opiszon, obyś żył w ciekawych czasach. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
PK, tak starożytną klątwą we mnie

bezpośrednio :shock:

osz ty :evilsmile:
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
każda okazja jest dobra aby czynić ZŁO :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
"Nic nie zdarza się przypadkiem" - Tiziano Terzani
 

foxikos  Dołączył: 29 Gru 2008
Cała saga "Diuny" Herberta, ale stare wydanie przez zysk i s-ka, w nowym nie podoba mi sie tlumaczenie
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
"Drabina Dionizosa" - Luca DiFulvio

zaczyna się strasznie nudno, ale po 50-60 stronie jest świetna...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
"szelmostwa niegrzecznej dziewczynki" Mario Vargas Llosa - dobra książka obyczajowa.
Ale smutna dość - ostrzegam.
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
"męczę" (choć to przyjemne, ale ciężko mi idzie, bo ma ponad 1000 stron) "Lód" Jacka Dukaja, z jednej strony lekko kryminalna (wątek niczym Morderstwo w Orient Expressie), z drugiej strasznie dziwny klimat naukowy z pogranicza logiki (w sensie matematycznym) fizyki oraz filozofii. Obawiam się, że dla osób o umysłach "ścisłych inaczej" może być niestrawna. To już bodajże czwarta jego książka, którą czytam, więc jestem zaprawiony w bojach :)
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
ja czytalem ostanio ANALITYKa Katzenbacha. podobala mi sie intryga, trzyma w napieciu. Taki thiller swego rodzaju :]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach