arild  Dołączył: 28 Sty 2009
"Konkwista" Łysiaka, trzyma w napięciu do samego końca
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
mygosia napisał/a:
Za uczuciem porwania i zanurzenia się w świat przedstawiony...

"Kroniki zapowiedzianej śmierci" Marqueza
---
Zbigniew Nienacki: Raz w roku w Skiroławkach - naprawdę polecam.
- Powieść z serii tych dla większych dzieci (takich, co już dawno wyrosły z pana samochodzika). Ciekawie nakreślone tło powieści (i nie mówię o tym, że wszyscy mieszkańcy wioski raz w roku w jednej stodole...), niezwykła galeria postaci i specyficzny, nacieczony gorzką ironią styl.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
co warto przeczytać
Chciałbym usłyszeć Wasze propozycje książek które, kiedyś przeszły przez Wasze ręce i które wgryzły sie w Wasze głowy na zawsze.
Książki do, których czasem wracacie.

Ja ostatnio przeczytałem książkę Wiesława Myśliwskiego pt. "Widnokrąg"
wcześniej czytałem "Traktat o łuskaniu fasoli" tego samego autora. Obie pozycje jak najbardziej POLECAM :!:

 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
fotostopowicz, może tutaj coś ciekawego znajdziesz: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=10469
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
1. Cykl o Enderze, czyli: Gra Endera, Mówca Umarłych, Ksenocyd i Dzieciu umysłu. (aktualnie znowu czytam całość ;-) )

2. Mały Książę

3. Wszystkie książki o Mikołajku, czyli świat widziany oczami dziecka - bomba :-)


To jest taka moja święta trójca, do której bardzo często wracam.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Cytat
fotostopowicz, może tutaj coś ciekawego znajdziesz: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=10469


dzięki deckard włączyłem wygaszenie posta ;-)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Ja ostatnio przeczytałem książkę Wiesława Myśliwskiego pt. "Widnokrąg"
wcześniej czytałem "Traktat o łuskaniu fasoli" tego samego autora. Obie pozycje jak najbardziej POLECAM :!:
 

marlonka  Dołączyła: 26 Kwi 2009
macioh napisał/a:
1. Cykl o Enderze, czyli: Gra Endera, Mówca Umarłych, Ksenocyd i Dzieciu umysłu. (aktualnie znowu czytam całość ;-) )

2. Mały Książę

3. Wszystkie książki o Mikołajku, czyli świat widziany oczami dziecka - bomba :-)


Chyba będziesz musiał coś z tego pożyczyć do przeczytania :-D

[ Dodano: 2009-05-17, 11:55 ]
Ja ze swojej strony polecam książkę Terakowskiej Doroty pt "Poczwarka"...Książka wbiła mi się do głowy na zawsze...To książka o tym jak może zmienić się życie małżeństwa po urodzeniu dziecka które urodziło się z zespołem Downa...Pięknie opisany świat widziany oczami tego dziecka...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
marlonka napisał/a:
To książka o tym jak może zmienić się życie małżeństwa po urodzeniu dziecka które urodziło się z zespołem Downa...

Ooo nie, nie mogę czytać takich książek - źle się po nich czuję :!:

Za to dla interesujących się trochę dalekim wschodem polecam dwie książki Tiziano Terzani'ego (to włoski dziennikarz). Po polsku ukazały się:

"Powiedział mi wróżbita" - pewnego dnia wróżbita z Hong-kongu powiedział mu, że przez rok nie wolno mu latać samolotami, bo może zginąć w wypadku. Facet nie wierzy w przepowiednie (racjonalny umysł zachodni), bo jak to: dziennikarz ma nie latać? Bardzo trudne, zwłaszcza że to dziennikarz międzynarodowy. Ale "na wszelki wypadek" postanawia nie kusić losu i podróżować drogą lądową i morską. I opisuje swoją niesamowitą podróż po dalekim wschodzie, gdzie widzi rzeczy które nie miałby szans zobaczyć podróżując samolotem. W więc widzi prowincję, przejścia graniczne, peryferie miast i państw... Ma do czynienia z prostym ludem, szajkami, mafią, lokalnymi władcami, szamanami, wróżbitami... Bardzo ciekawa książka :)

"Nic nie zdaża się przypadkiem" - to taka opowieść o procesie leczenia się z raka. Ale Tiziano nie do końca wierzy zachodniej nauce i podóżuje także na "wschód" i szuka różnych innych metod leczenia. A tak na prawdę, ta "podróż na wschód" zamienia się w podróż duchową, a lecznie z raka - leczeniem zachodniej duszy. Bardzo mądra książka :-)
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
Świat Dysku T. Pratchetta... polecam szczegolnie czesci w ktorych Rincewind jest glowna postacia :-)

andrusz, "Powiedział mi wróżbita" - to bede musial przeczytac, fajnie sie zapowiada.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
No to ja dorzucę parę moich ulubionych pozycji:

"Zderzenie Cywilizacji" S. Huntington - książka dość głośna w pewnych kręgach; jak wyszła wywołała sporo poruszenia; wg mnie troszkę ciężko trzymająca się kupy (np. cywilizacja afrykańska) ale w niektórych aspektach trafna analiza sytuacji na Świecie (dlaczego dochodzi do wojen, co to są wojny lokalne, jakie jest ich podłoże etc.); lekka i przyjemna
"Dżihad vs McŚwiat" oraz "Imperium Strachu... " B. Barber - bardzo ciekawe analizy dotyczące tego co dzieje się (i dlaczego się dzieje) na Świecie (konsumeryzm, KTN-y, media, manipulowanie strachem - tzw. terroryzm, etc.)
"Wolny Świat" G. Ash - znakomita (jedna z moich ulubionych) pozycji na temat zmian na Świecie;
coś z globalizmu:
"Świat jest płaski" Friedmana - hurraoptymistyczne podejście do globalizmu (niektóre analizy są dość ciekawe i trafne); warto przeczytać razem z innym punktem widzenia - "Globalizacją" Stiglitza; te 2 pozycja pozwalają w miarę wyrobić sobie zdanie na temat globalizmu... Warto tutaj dodać też "Bogactwo i nędza narodów" - dość ciekawą analizę przyczyn i sposobów wyjścia z dużego rozwarstwienia pomiędzy narodami, regionami czy też wreszcie półkulami.
Wszelkie pozycje D. Normana (szczególnie te starsze np. "Boże Igrzysko", "Europa").
Do lekkiego czytania polecam również pozycję L. Pastusiaka o Prezydentach USA (II tomowa pozycja, "Anegdoty prezydenckie").
By nie zanudzać na koniec polecam "Zimną wojnę" Gaddisa - świetnie i lekko napisaną pozycję o przebiegu tego zjawiska z licznymi i ciekawymi anegdotami.
Jak ktoś lubuje się w tematyce stosunków międzynarodowych i chciałby coś z różnych totalitaryzmów, terroryzmu to służę również pomocą....
Mam nadzieję, że nikt nie usnął. ;-)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
MacRayers napisał/a:
Mam nadzieję, że nikt nie usnął. ;-)


spoko ;-)
wiele pozycji wrzuciłeś, trzeba będzie coś z tego przeczytac :-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
MacRayers napisał/a:
No to ja dorzucę parę moich ulubionych pozycji

Dzięki! Spóbuję coś z tego zdobyć i poczytać, bo też interesuje mnie ta tematyka - i raczej nie z punktu widzenia "wielkiego imprerium" ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kapuściński - Heban, Wojna Futbolowa... w zasadzie wszystko.

Powtarzam pozycje z Afryki i w perspektywie wyjazdu czytam to z wypiekami i zapartym tchem.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
alkos napisał/a:
Kapuściński - Heban, Wojna Futbolowa... w zasadzie wszystko.

Powtarzam pozycje z Afryki i w perspektywie wyjazdu czytam to z wypiekami i zapartym tchem.


wybrałeś najlepszego autora :-)
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
C.R Zafon - Cień wiatru.
Przeczytalem ja ponad rok temu, a myslami nadal do niej wracam. Naprawde magiczna ksiazka.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
studentmibm napisał/a:
C.R Zafon - Cień wiatru.


Odczucia niesamowicie ambiwalentne. Czytadło nie lepsze od kodu da vinci, a wciagnelo mnie na dwa dni czytania non-stop. Konkretnie nie moglem sie oderwac :mrgreen:
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
alkos napisał/a:
Czytadło nie lepsze od kodu da vinci

Moim zdaniem jednak lepsze, a napewno pod wzgledem jezyka jakim zostalo napisane.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
studentmibm napisał/a:
Moim zdaniem jednak lepsze


Wybacz, ale moim zdaniem idealny przykład lektury pociągowej :-P
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
Kapuściński - Heban, Wojna Futbolowa... w zasadzie wszystko.


Zacząłem dość wcześnie, bo już w 7 klasie, zanim poszedłem do liceum byłbym się o włos zdecydował na wyjazd (czyt.ucieczkę) najbliższym statkiem do ameryki południowej lub afryki. Nigdy później nic nie wywarło na mnie takiego wrażenia, może poza "Idiotą" Dostojewskiego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach