tomklu  Dołączył: 06 Mar 2008
epson v700 i skanowanie 6x12, 6x17 i średniego ?????
witam. problem taki. posiadam ww skaner i skanowanie negatywu do wielkości 6x9 nie stwarza problemu ale więcej niż6x9 już tak. chodzi mi o zeskanowanie w ramce bo na szybie jak położę to wiadomo że poskanuje, ale jakość jest gorsza i niezadawalająca. teraz skaner tnie tak jak ma ustawione czyli 6x4.5, 6x6, 6x9 i dalej już nie ma 6x12np. może są jakieś myki i ktoś o nich wie? dziękuję za pomoc. tomasz kluczyk
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Vuescan?
 
tomklu  Dołączył: 06 Mar 2008
A można jaśniej? kapke zielony jestem. dopiero co z ciemni wyszedłem więc mam do nadrobienia z komputeryzacją. dziękuje serdecznie za wyrozumiałość. pozdrawiam
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jesli mozesz, to napisz dokladniej, czy chodzi o problem z za krotka ramka, czy z ograniczeniem oprogramowania.

Jesli to drugie, to Vuescan moze byc rozwiazaniem. To niezalezny program do skanowania, ktory ma zdecydowanie wieksze mozliwosci konfigurowania ustawien. Obsluguje bardzo wiele skanerow, w tym Epsony serii V. Byc moze pozwoli na skanowanie wiekszego obszaru niz 6x9.

Pod tym linkiem zdnajdziesz wersje testowa programu i wiecej informacji na jego temat:
http://www.hamrick.com/
 
tomklu  Dołączył: 06 Mar 2008
ramka jest wystarczająca 6x20cm. problem w tym że w oryginalnym oprogramowaniu epsona maxymalny format negatywu jaki w całości zeskanuje to 6x9 i tak właśnie mi przycina negatywy 6x12, a wolałbym jednak całe. dziękuje za pomoc. później popróbuje z nowym programem. pozdrawiam
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tomklu, a SilverFasta nie dostales razem ze skanerem? Moze z nim poprobuj najpierw?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomklu, - trzymaj sie z daleka od tego cholerstwa ktore polecaja czyli vuescana :-P (choc chyba tylko mi sie on nie podoba)
musisz miec w zestawie silverfasta.....- to doskonaly program - pozwli ci spokojnie na skan takich materialow.....
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
choc chyba tylko mi sie on nie podoba
Mi on sie kiedys podobal, ale przestal. Zbyt zabugowany jest. Ciagle cos w nim jest nie tak. Albo pamiec mu sie zapycha, sie zwiesza i trzeba mu proces zabijac - jedyny program jaki znam, ktory ma problemy z pamiecia pod linuksem, albo nie potrafi dobrze skanera skalibrowac i wylazi banding, albo przy skanowaniu wsadowym nagle przelacza sie na autocrop i nie trafia w klatki i tak w kolko. Niby drobnostki, ale przy masowym skanowaniu moga doprowadzic do bialej goraczki. Przez ostatni miesiac odpoczywam od niego i jedyne czego mi brakuje to systemu nazywania plikow przy skanowaniu wsadowym, no i co wazniejsze, brakuje mi prawdziwych rawow z vuescana.

dz.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ja tam nie wiem, ale w SF to zabawa z odwracaniem kolorów przy skanowaniu negatywów barwnych jest na całego. I wieszanie się przy multiskanie jest nagminne :-P A! Jak skanuję slajdy w trybie HDR 48bit to też mi jakiś dziwny zafarb daje. Szczęściem znika, jak przejdę w skanowanie 24bitowe, gdzie sobie można pokręcić krzywymi itp.
A na dodatek czasem kolory w oknie podglądu skanu mają się nijak do tego, co wychodzi w pliku po zeskanowaniu :evil:
Coraz mocniej myślę nad zainwestowaniem w Vueskana, bo przy obecnej cenie dolara to półdarmo wychodzi.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
I wieszanie się przy multiskanie jest nagminne :-P

Kurde o co tutaj chodzi? Moze po prostu te programy sa nieprzystosowane do wielkosci plikow i pamieci, ktora jest teraz dostepna. Naprawde nie rozumiem jak on moze sie zapchac 6 plikami po 50MB - nawet przy duzym obciazeniu pamieci, to powinno byc spokojnie kilkaset mega wolnego przy 1 giga. A jesli nawet, to od czego jest swap. Kurde, co za szajs.

Fafniak, skanowales kiedys na epsonie 24 klatki na multiscanie?

matb napisał/a:
Coraz mocniej myślę nad zainwestowaniem w Vueskana, bo przy obecnej cenie dolara to półdarmo wychodzi.
Sprawdz na wersji testowej, czy ci bandingu nie robi. Najlepiej na jakiejs mega niedoswietlonej klatce z kolorowego negatywu albo klatce z duza iloscia nieba.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
matb napisał/a:
Ja tam nie wiem, ale w SF to zabawa z odwracaniem kolorów przy skanowaniu negatywów barwnych jest na całego
- u mnie bylo bardzo ok....duzo duzo lepiej niz w innych softach....
matb napisał/a:
Jak skanuję slajdy w trybie HDR 48bit to też mi jakiś dziwny zafarb daje.
:shock: :shock:
matb napisał/a:
A na dodatek czasem kolory w oknie podglądu skanu mają się nijak do tego, co wychodzi w pliku po zeskanowaniu
:shock: :shock:
dzerry napisał/a:
Fafniak, skanowales kiedys na epsonie 24 klatki na multiscanie?
- 9 klatek i bylo ok ale o momentu gdzy zaczalem sie bawic w przestawianie kolejnosci.... wtedy wywalilo nawet szopa...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie mialem nigdy zadnego problemu z oryginalnym softem minolty.... nie uzywam tez na stale nic innego . Co najwyzej sobie poeksperymentuje - ale za kazdym razem jak ruszam vue, taka qrvica mnie bierze na sam interfejs, ze nawet pomijajac bugi nie odpalam go przez nastepne 2 m-ce...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
u mnie minolta czasem dostaje "pop...nia" a troszke boje sie instalowac uaktualnienie....
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Nie mialem nigdy zadnego problemu z oryginalnym softem minolty.... nie uzywam tez na stale nic innego
No wlasnie ja tez juz sie calkiem przesiadlem. Tez nie mam zadnych problemow. Tylko mam wyrzuty sumienia, bo przesiadlem sie tylko na chwile, zeby sprawdzic co z tym bandingiem i od tego czasu winzgroze pirace :-(

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
a troszke boje sie instalowac uaktualnienie.


To znaczy tak: miałem problem, ale z wersja 1.1 do 5400 II. Wywalała banding przy materiałach cz-b, ale tylko w światłach... zadzwoniłem do supportu UK, oni to wysłali do Japońców, zaś 2 m-ce później Minolta przestała istnieć.... no i nie wypuścili v.1.2... :-/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
zadzwoniłem do supportu UK, oni to wysłali do Japońców, zaś 2 m-ce później Minolta przestała istnieć....
No i wydało się, dlaczego.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
No i wydało się, dlaczego.
To moze zadzwonimy do alkosa, ze mamy banding w swiatlach w D3? :-P

dz.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
To moze zadzwonimy do alkosa, ze mamy banding w swiatlach w D3?
Może wystarczy na forum napisać.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
vuescana (choc chyba tylko mi sie on nie podoba)
Mnie też 8-) ale dan albo dzerry sugerowali sprawdzić aktualną wersję, ale nie miałem motywacji ;-)

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
No i wydało się, dlaczego.


:evilsmile: :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:

Cytat
To moze zadzwonimy do alkosa, ze mamy banding w swiatlach w D3?


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach