hrobass  Dołączył: 05 Mar 2008
  Pozwolenie na wwiezienie aparatu do Etiopii?
Na pierwszy rzut oka może to nieodpowiednie miejsce na takie pytanie ale... już się tłumaczę. Jedziemy z żoną we wrześniu do Etiopii, i wyczytaliśmy że potrzebne jest pozwolenie na wwiezienie profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Może k10d nie jest mega profesjonalny, tymniemniej nie wiem jak celnik na lotnisku a Addis Abebie zaklasyfikuje... Nie chciałbym się pozbyć aparatu jeszcze przed samą wyprawą :-( Więc jeśli ktoś z Was był już lub wie coś na ten temat bardzo bym prosił o info.

 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
k10d bez gripa amatorka
k10d z gripem semi pro
k10d z sloikiem po ogorach i gripem - pelen pro - zaraz ci go zabiora :D
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: Pytanie za 100 pkt.
hrobass napisał/a:
Jedziemy z żoną we wrześniu do Etiopii, i wyczytaliśmy (...)


Gdzie wyczytaliście? :shock:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
z tego co wiem - nie ma żadnych problemów, prawodpodobnie ten przepis jest analogiczny do tego na Kubie i chodzi o możliwość zatrzymania i wydalenia dziennikarza który chciałby źle napisać o Etiopii :)

w praktyce - nie słyszałem żeby ktokolwiek załatwiał jakieś pozwolenia ,3 moich znajomych była w Etiopii, z czego jeden z całym zestawem nikona d80+szkła a reszta małpkowa.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Chyba na szybko ten sam tekst przeczytałem na http://etiopia.geozeta.pl/wizy

To jeszcze dodam: "Należy bezwzględnie przestrzegać zakazu fotografowania niektórych obiektów, a zwłaszcza budynków, w których znajdują się instytucje państwowe i mostów." ;-)

A poważnie, to możesz poszukać telefonu do ambasady Etiopii w Berlinie i się dowiedzieć.
 
hrobass  Dołączył: 05 Mar 2008
Jarku dzięki za sugestie ;-) Samp... łap linke http://www.odyssei.com/pl/travel/etiopia.php#1 jest napisane że>>> Wwóz sprzętu profesjonalnego (kamery wideo, aparaty fotograficzne, urządzenia nagrywające oraz broń strzelecka) wymaga zgody Ministerstwa Kultury i Informacji lub Urzędu ds. Ochrony Środowiska<<<<
Nie będę raczej posiadaczem ani gripa, ani dodatkowych szkieł :cry: Aż taki nadziany nie jestem :-P No może jakiś uniwersalny zoom dokupię by nie musieć zmieniać cały czas. Ale w tej chwili zbieram każdy grosz na wyprawę. W tym roku niestety straciłem pracę i teraz tylko dorywczo...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pytalem sie kumpla i potwierdzil, ze to prawo haczyk, jak mowil guerilla. Nawet mu przez mysl nie przeszlo, zeby cos zalatwiac a mial ze soba D70 i torbe szkiel. Jesli pogrzebiesz, to w co drugim kraju jest taki wymog.

dz.
 
hrobass  Dołączył: 05 Mar 2008
Bardzo bym chciał zmienić temat na bardziej czytelny, ale po 1 nie wiem jak bo nie widzę edit, a po 2 wylogowuje mnie co ok minutę... i trudno cokolwiek z tym zrobić. Ale będę próbował... Dobra Panowie... już jest lepiej ;-)
Jest jakaś generalna klasyfikacja aparatów na pro i amatorskie? Na stronie pentaxa k10d opisano jako SEMIPROFESJONALNY... czyli ni taki ni taki :shock:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
hrobass napisał/a:
Jest jakaś generalna klasyfikacja aparatów na pro i amatorskie?
hrobass, wyluzuj juz i poswiec ten czas na bardziej pozyteczne zajecia ;-) Nikt przy wjezdzie do Etiopii nie porownuje twojego aparatu z lista zastrzezonych aparatow profesjonalnych. Przeciez to jest popularny turystycznie kraj - co drugi turysta wjezdza z lustrzanka.

dz.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Zgadzam się z przedmówcą, hrobass lepiej się skup na szczepieniach, żebyś wrócił z tej wyprawy i mógł nam pokazać fotki (^_^)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
No to, skoro faktycznie jest taki przepis, to go trzeba złamać. :-P
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Nikt przy wjezdzie do Etiopii nie porownuje twojego aparatu z lista zastrzezonych aparatow profesjonalnych.

a nawet jesli, to Pentax jest przeciez tylko dla amatorow 8-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Przeciez to jest popularny turystycznie kraj - co drugi turysta wjezdza z lustrzanka.


jest bardzo fajny, bo nie ma ani jednego amerykanina!!
boją się tam jeździć.. a amerykańscy turyści, niestety, to najgorsza plaga jaka może spotkać podróżnika z europy.
 
hrobass  Dołączył: 05 Mar 2008
Dzięki
Już wiem że jadę więc biorę maszynę... przywiozę napewno kilka zdięć. I z pewnością się pochwalę. Dziękuję za słowa. PIO

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach