tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
l_uka napisał/a:
co do wersji kolorystycznych, to już i tak nie będą pierwsi :-(

czyli jednak ktoś inny wynalazł koło...
andrusz napisał/a:
Ale to analogi, więc się nie liczą ;-)

o właśnie, Mamiya może i wynalazła koło, ale Pentax wynajdzie oponę! :-D

poza tym Mamiya wypuściła edycję limitowaną, Pentax będzie miał w standardzie :evilsmile:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Pentagram napisał/a:
Wreszcie porządnie rozwiązane czyszczenie matrycy

Mnie się wydaje, że to raczej do sprzętowej kalibracji BF-FF, żeby użytkownicy nie musieli wysyłać puszek do Francji jak im AF łapie ostrość na metce z instrukcją prania :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piotrecius napisał/a:
na metce z instrukcją prania :evilsmile:

ale 100% bawełny oczywiście :?: :-P
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No i potwierdziło się, to co "zgadywał" Sylwiusz. Będzie podwójne gniazdo SD/SDHC:
http://www.camera-pentax.jp/new/news03/index.html
tłumaczenie google-a:
http://translate.google.c...tml&sl=ja&tl=en
Czyli karty będą zapisywane jednocześnie co zabezpieczy dane w przypadku awarii jednej z nich.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
opiszon napisał/a:
tyle że to nie jest ostatnia wersja prototypu
Na szczescie. Maja czas zatrudnic kogos od wzornictwa ...
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
http://www.camera-pentax.jp/new/news04/index.html

Z translatora Google'a:
Cytat
About 4000 adopted effective megapixel ultra-high-resolution sensors. The extra large area imaging sensor is a pixel pitch but there is room for ultra-high resolution, also expressed the feeling you get air as well as the solidity of the subject.

Nie wiem jak to rozumieć. Kupili 4000matryc i tyle będzie zrobionych na początek egzemplarzy 645d? Czy translator pogubił się na japońskich liczebnikach (np. przeliczając na stare złotówki to będzie 40mln pikseli?)?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
gebi, wydaje mi się, że chodzi o to, że to jest matryca Kodak KAF-4000 (ta sama co w Leice S2), tyle że "adoptowana" ;-)
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
gebi napisał/a:
http://www.camera-pentax.jp/new/news04/index.html

Z translatora Google'a:
Cytat
About 4000 adopted effective megapixel ultra-high-resolution sensors. The extra large area imaging sensor is a pixel pitch but there is room for ultra-high resolution, also expressed the feeling you get air as well as the solidity of the subject.

Nie wiem jak to rozumieć. Kupili 4000matryc i tyle będzie zrobionych na początek egzemplarzy 645d? Czy translator pogubił się na japońskich liczebnikach (np. przeliczając na stare złotówki to będzie 40mln pikseli?)?


Przecież to bełkot. Translator ewidentnie pobłądził.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
opiszon napisał/a:
gebi, wydaje mi się, że chodzi o to, że to jest matryca Kodak KAF-4000 (ta sama co w Leice S2), tyle że "adoptowana" ;-)

Znaczy co? Leica okazała się złą matką i porzuciła ją? :->
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
A w Japonii nie zawsze rozdzielczość podaje się w mpixaxh :-B
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
opiszon napisał/a:
ta sama co w Leice S2

jeśli by się to okazało prawdą, ciekawe, czy moglibyśmy mówić, że Pentax ma dzięki temu tak samo legendarną "plastykę" jak Leica :mrgreen: i jak miażdżąca byłaby krytyka ze strony internautów na wzmiankę o takiej możliwości :mrgreen: ...
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No i apteczni mieliby co porównywać bo w końcu "ta sama matryca" ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zawsze mogliby napisać, że nie mogą wykryć wyostrzania, ale zdjęcia są na pewno wyostrzane ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Babelfish tłumaczy to tak:
Cytat
Adopting the super high pixel sensor of the effective approximately 40,000,000 pixel. The large-sized sensor which has room in the image pickup area, the super high pixel because there is a room in pixel pitch, can express also the air impression not only the 3-D of subject.

Czyli chodzi o matryce 40MP.
 
huh  Dołączył: 03 Wrz 2009
dokładnie chodzi o matryce 40 MP .. z ktorej pef ma wazyc 100mb.. nie wiem tylko dlaczego tak się tym chwalą ;)
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
jak ktoś ma coś dużego to się zawsze chwali :D jak bym miał to też bym się cieszył hehehe jak i 90% forum
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
cena 27 tyś złotych (z jenów) więc trochę więcej
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
I pełna specyfikacja > http://www.dpreview.com/n...2pentax645d.asp


Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Jeśli to to będzie chociaż w 75% tak dobre jak mi się wydaje to... 8-) 8-) 8-)
 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
Czy ta cena spadnie, tak jak się to dzieje w przypadku amatorskich aparatów? Czy w średnim formacie nie maczegoś takiego i ceny się utrzymują? Bo to nie jest produkt masowy. Ile się sprzedaje takich aparató w polsce? 20, 30 sztuk w ciągu roku, czy raczej 2, 3 tysiące sztuk. Jaka jest skala sprzedaży takich systemów? Może ktoś wie jak to jest?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
W naszym zapyziałym kraju ten aparat nie zyska popularności. U nas sprzęt musi się "nazywać"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach