milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Aukcja na allegro i dziwna sprawa.
Otoz sprzedałem na allegro body ME, w bardzo ladnym stanie, sprawne. Aukcja zakonczyla sie na 94zł, kupujacy posiadajacy 0 komentarzy wplacil pieniądze i kilkakrotnie do mnie dzwonił przed i po wysylce, bardzo sie niecierpliwic. ... A tu nagle po prawie miesiącu od zakończenia tranzakcji dzwoni do mnie ze sprzedalem mu uszkodzony aparat, na to ja mu mowie, ze nikogo nie zamierzam naciagac, tym bardziej na 90zl... No i pytam sie dlaczego dopiero teraz sie odzywa, a on na to ze czasu nie mial. ... Twierdzi ze uszkodzona jest elektronika, powiedzial tez ze odda go jakiemuś znajomemu do sprawdzenia! Aha... tek koles, przez ten miesiac kupil ok 10 aparatów...
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Może to jakiś serwis, wymienia u klienta część z twojego sprzętu, a twój zwraca jako uszkodzony?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dybon, wlasnie sobie tak pomyslalem.... Koles wogole do mnie dzwonil przed chwila ze proponuje mi zwrot z mojej strony 50zl, a on zostawi aparat, wiec ja mu podziekowalem i poprosilem zeby go odeslal.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Powiedzcie, jak to jest z gwarancją od osoby fizycznej na sprzedaż sprzętu używanego?
MOże należy pisać wprost "sprzęt jest, jaki jest" i "nie odpowiadam za wady ukryte" albo coś w tym guście?
A może obowiązują jakieś przepisy, podobne do gwarancji od firm? Ale w aukcji (licytacji) one chyba nie obowiązują?
To jak to jest?
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Podobno po wejściu do UE pojawiło się takie coś na aukcjach że klient może zwrócić towar chyba do 14 dni jeżeli jego stan nie będzie zgadzał się z opisem lub rozleci się w tym czasie bez pomocy użytkownika. Dotyczy to wszystkich aukcji włącznie z prywatnymi.

Tak czy inaczej w przypadku który opisał milo, gość ma już pozamiatane. Miał czas na wytestowanie sprzętu, jeżeli nawet faktycznie coś było z aparatem nie tak to należało zgłosić sprawę w ciągu 14 dni od daty zakupu.

milo, to jest ewidentna próba wyłudzenia... Przyzwyczaj się do tego jeżeli masz zamiar częściej coś sprzedawać ; )

PS: 15 batów za zeiss-a triotara się należy ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
milo, przede wszystkim zacznijmy od tego czy masz jeszcze zdjęcia aparatu na których widnieje numer seryjny (tudzież zapisałeś go gdzieś wcześniej).

Byc może chce wcisnąć Ci innego ME.

Miałem kiedys na Allegro podobną sytuacje.

pozdr.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
milo, a wystawił Ci komentarz ten człowieczek?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Pietras, no w sumie tak, aczkolwiek juz powiedzialem zeby odeslal... Czyli co robic?

lipalipski, nie, jeszcze nie.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
to o czym pisze Pietras jest praktyką zabronioną na Allegro (wspominanie o tym w aukcji), nawet w "Zgłoś naruszenie zasad" powstała opcja zeby to zgłaszać...

"Zglos naruszenie zasad dot. opisu -> Nieuzasadnione zapisy o gwarancji/rękojmi w prawie UE".
Swego czasu aukcje z takim zapisem nagminnie sie pojawialy i tak szybko tez były usuwane.

To nie jest dla Ciebie żadna podstawa żeby nie przyjąc reklamacji.

Mimo wszystko ja po takim czasie nie przyjąłbym aparatu.

Gdybym jeszcze sprzedawał przez forum - to być może tak, natomiast po moich doswiadczeniach na Allegro, nikomu tam nie ufam.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
perl, masz rację. Też bym nie przyjął. Miesiąc to wystarczająco dużo czasu, żeby zepsuć cokolwiek. Niestety, od takiego chłopka można się spodziewać negatywa.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
perl, no tak, dawno nie korzystałem z tej opcji, widać już kogoś to zdenerwowało. Tak samo jak pojawił się zapis o nadmiernym zawyżaniu kosztów przesyłki :shock:

milo, masz pewność że poznasz czy to ten aparat który wysłałeś czy nie ? Co prawda coś czuje że gość go nie odeśle.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Pietras napisał/a:
Co prawda coś czuje że gość go nie odeśle.


Ja mu powiedzialem ze oddam kase jak zobacze ze aparat wrocil w nienaruszonym stanie. Hmm, nie wiem co z tym zrobic... W sumie nie duzo kasy, ale z drugiej strony jak on cos zwalil i mam zostac ze zlomem.

Cytat
milo, masz pewność że poznasz czy to ten aparat który wysłałeś czy nie


 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
pomijając już to że coś zepsuł, istnieje też wspomniana możliwość że facet odeśle innego ME zakupionego gdzieś indziej już nawet jako uszkodzony.

To jeden z całkiem "normalnych" allegrowych wałków.


Pietras napisał/a:
Co prawda coś czuje że gość go nie odeśle.
A mi się wydaje że odeśle, nieistotne czy w koncu to ten sam ME czy tez nie.

Nawet jeśli faktycznie nie chce naciągnąć na kasę, to myśli że skoro kupił aparat niedawno i tak szybko mu się zepsuł, to nie jego wina. To na pewno musiała być wada ukryta przez sprzedającego.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
perl, ja wyslalem sprawnego... jest opcja ze uszkodzil sie w wysylce, ale z drugiej strony, nie mogl tych diod sprawdzic po otworzeniu paczki?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Po tak długim czasie to bym go olał, niech mnie sądzi i udowodni, że to nie on zepsuł a jeden negatyw szkody nie zrobi.
Co do zwrotów to z tego co pamiętam można zwrócić w ciągu 7 dni wszystko co zostało kupione wysyłkowo bez podawania przyczyny. Przepis wprowadzono aby ograniczyć ilość klientów naciągniętych prze te wszystkie telesklepy (na zdjęciu ręcznik a w paczce ściereczka :lol: )
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Miesiąc to wystarczająco dużo czasu na sprawdzenie aparatu. Ja bym z ciekawości skontaktował się z tymi sprzedajacymi, od których kupił inne aparaty i zapytał czy czasem nie mieli podobnej sytuacji. Może aparat po zwrocie będzie taki sam, ale wnętrzności mogą być już przełożone.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
heh, wystawil mi pozytywa... nawet przed zalozeniem watku... czyli co?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Skłaniam się do opcji, która podał michal5150 - dostaniesz swoją obudowę i obce wnętrzności. Straciłeś 50 zł. Szkoda, ale da się przeżyć. :-B
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
milo napisał/a:
czyli co?
Happy end :).
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
zorzyk, nie stracilem nic... Czytaj uwaznie! Napisalem mi ze on cos takiego zaproponowal. Ale teraz to niech sie cmoknie. ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach