limes  Dołączył: 08 Mar 2007
Ken Rockwell is the Chuck Norris of photography
Witam wszystkich!
To moj pierwszy post, choc przegladam forum od pewnego czasu ;-)

Wyjasnienie tematu tutaj:
http://www.bahneman.com/l..._Rockwell_Facts

;-)

Pozdrawiam!
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Coś w tym jest.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witaj limes :mrgreen: :-B
Zaglądaj częściej.
Link, podany przez Ciebie, przypadnie chyba Bronkowi do gustu :mrgreen:

Pozdrówka
Marucha
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ken Rockwell woła rawy na kalkulatorze "Casio". Skalibrował mu display szczoteczką do zębów tak, że pokrywa 200% gamutu wszechświata.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
Ken Rockwell is the Chuck Norris of photography

Wolę Michaela Nicka Nicholsa. Na niego mówią Indiana Jones fotografii :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
# Before Nikon or Canon releases a camera they go to Ken and they ask him to test them, the best cameras get a Nikon sticker and the less good get a Canon sticker

# Once Ken tested a camera, he said I cant even put Canon on this one,thats how Pentax was born

;-)

dz.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dzerry napisał/a:
# Once Ken tested a camera, he said I cant even put Canon on this one,thats how Pentax was born


Ale chamskie ;P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
milo, ale to ma odzwierciedlać pogąly tego pana ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bEEf napisał/a:
milo, ale to ma odzwierciedlać pogąly tego pana ;-)


Ale nie zmienia to faktu ze to strasznie niemile bylo ;)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Eee milo nie bądź taki wrażliwy. Poczytaj sobie Kena Rockwell generalnie ten koleś to mother of all trolls ;-) Najfajniej jak testuje sprzęt w stylu 18-200 i porównuje go do profi szkieł. generalnie załamałem się dopiero jak zobaczyłem jego galerie zdjęć (na forum ktoś niedawno puścił link) koleś wali fotki jak człowiek który pierwszy raz w życiu trzymający aparat, zero pojęcia o zasadach kadrowania, nie wspominając o "obróbce" jakiej poddaje zdjęcia to rzeźnia full plastic fantastic, masakra. IMHO człowiek z ego jak góra niewiele za to pozostało miejsca na umiejętności.
Szkoda się nim przejmowac ale czasem można się z pajaca pośmiać. :-B
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Zdjęcia jak zdjęcia - kwestia gustu. Niektóre są ok, ale ja się nie znam. Chodzi głównie o to, że koleś strasznie pieprzy w swoich felietonach: powtarza po 10 razy to samo, wali frazy w stylu "żeby robić zdjęcia takie jak ja, potrzebne jest oko Artysty i cierpliwość Anioła", ma idee fixe pt "aparatem za 2$ można zrobić lepsze zdjęcie niż tym za 2000000$" (że niby sprzęt nieważny). Można by się zgodzić, gdyby sam sobie nie przeczył, wstawiając na głównej stronie siebie z lufą jak stąd do księżyca (po czym śmiesznie się z tego tłumacząc), zapodając linki "kliknij tu, żeby zobaczyć ustawienia mojego d200", itd...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ken Rockwell doesn't adjust his DOF, he changes space-time.
:mrgreen:
Ken Rockwell never starts, he continues
:shock: :mrgreen: :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Krytykować można wszystko i wszystkich, nawet Kena Rockwella, ale:
- nie trzeba brać dosłownie wszystkiego co (i jak) KR pisze na swojej stronie www, tylko to, co jest przydatne / interesujące / kształcące / itd.
- należy brać do siebie (znaczy: przetrawic / przespać / zrozumieć / itd.) te treści, które sa istotne. Jak dla mnie, istotne były artykuły "Why your camera does not matter" oraz "7 levels of photographers" (występuje również w polskiej wersji językowej).

A dowcipów o Chucku Norrisie nigdy nie rozumiałem.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
zorzyk, by on chociaż pisać umiał... Męczy mnie czytanie 12 raz tego samego zdania z inaczej rozmieszczonymi przecinkami i nic na to nie poradzę.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Męczy mnie czytanie 12 raz tego samego zdania z inaczej rozmieszczonymi przecinkami i nic na to nie poradzę.
Moją opinię o Rockwellu już gdzies tutaj wyrażałem, jedno co muszę mu przyznać, to że fajnie udokumentował urodziny syna. I tak w sumie spontanicznie, sympatycznie to wyraził na stronie. No i szacunek, że nie zaczął tak: "Mam syna, jeśli Ty też chciałbyś mieć syna, to radzę Ci zajrzeć tu <link do Amazona>, tu <link do Adoramy> lub tu <link do Ritz Camera>."

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Minął rok (bez dwóch dni).
Zobaczmy, co słychać u Kena:

19 marca 2008, środa

Ken Rockwell odkrył, że ludzie lepiej wychodzą na zdjęciach robionych w trybie "neutral" a nie "vivid". Nagle, ni z tego ni z owego, rodzina Kena straciła swoje pomarańczowo-żółtawe kolory.
"The next morning I still had the camera in NEUTRAL from the last night by mistake, and wow, people looked great."

Bonus:
Aparaty Nikona powinny miec dodatkowe kółko z tyłu, do przełączania się między trybami tematycznymi, bo Ken musi je zmieniać, kiedy raz fotografuje swoje dziecko, a nastęnym razem palmę. Lustrzanki Canona i małpka Casio już mają taką funkcję.

Źródło:
http://kenrockwell.com/tech/00-new-today.htm
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Tłumacz KR na polski też już podobno ma dość jego 'powtarzalności' :) W każdej książce te same (lub lekko przerobione) dowcipy, porównania... Gość chyba sobie generator książek w javie napisał :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach