martino  Dołączył: 06 Paź 2009
F SMC 35-70 warto ?
Mam możliwość przyjęcia ww obiektywu w rozliczeniu,wychodzi +_ 100 pln,warto brać ?
Stan ponoć dobry,jutro będę go oglądał.
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
Ja polecam. Bardzo często używam.
Wg mnie bardzo niedoceniane szkło (jak większość F-ek ;-) ).
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Mam wersje A, a z tego co pisze Bojidar - konstrukcja optyczna ta sama. Demonem ostrości nie jest, ale bardzo przyjemny obrazek daje. Zakres na APS-C średnio użyteczny, ale na 135 już całkiem, całkiem, a do tego szkiełko dość kompaktowe. Mam go przeważnie do P30 zapiętego - pozycja A i taka małpka point-(focus)-and-shot się z niego robi. 100 zł a na kliszy dla mnie dużo sympatyczniejszy do takiego rodzinnego pstrykania niż wynoszony tu na ołtarze tamron 17-50/F2.8 jako uniwersalny zoom (GO podobna na 135, a znacznie przyjemniejsze rozmycie) ;-)

Spakowany już do plecaka, zaklinam pogodę i po południu ruszam do zakopanego :mrgreen:

Na cyfrze poza kilkoma fotkami testowymi, praktycznie nie używam.
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
No to dziękuję panowie,stówka to nie majątek,potestujemy ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Bardzo fajny kiciak do analoga typu MZ. Całkiem ostry i z szybkim AF wtedy.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
martino napisał/a:
stówka to nie majątek,potestujemy
bedziesz Pan zadowolony ;-) aczkolwiek najlepiej kupić to szkiełko w jakims zestawie - wychodzi prawie darmo (10 PLN??)... w ten sposób nabyłem ich chyba ze 3 szt
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Dada,będzie do cyfry,ale przekonały mnie ogniskowe.
Na jakieś szybkie wypady w krótkim kicie brakuje mi góry a w długim dołu ,nie zawsze chce się wymieniać obiektyw,35-70 bardzo by mi pasował.
Niestety nie sprawdziłem go dziś praca :-?
Biorę go na 100 % ,co mi tam,ale gdyby ktoś przypadkiem miał jakieś sample,niech wrzuca.
Nawet na pentaxphotogalleryjest z nimi bieda,tylko 11 sztuk,byłbym zobowiązany........ :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
A ja go oddałem za głowicę powiększalnikową do koloru...

Do Dady serii MZ dodam, że z PZ też jest szybki :-)

[ Dodano: 2010-08-05, 19:05 ]
aha, jak na klasyka kitowych ogniskowych ma całkiem przyjemne światło - 3.5 - 4.5
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Ja się podepnę z zapytaniem:
Wpadł mi w ręce obiektyw SMC PENTAX-A ZOOM 35-70 i podobno ma on funkcje macro tylko, że za żadne skarby świata nie wiem jak ją włączyć! Czy ktoś pomoże? :cry:
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Kręć zoomem na zielone pole makro,poczujesz opór ,przekręć.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Cytat
Kręć zoomem na zielone pole makro,poczujesz opór ,przekręć.

hmmm, tak mam na przykład w SMC Pentax-A 70-210 ale tutaj nie ma żadnego zielonego pola... :-(
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Acha,teraz widzę,że chodzi o wersją A.
Skąd wiesz ,że ma tryb makro ?
Zerkam na ten obiektyw (strona Bojidara) i nie widzę nic co by na makro wskazywało.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Makro to chyba tylko ze względu na niewielką odległość ogniskowania 0.25 m.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
To niby makro ma w pozycji złożonej tj. na 70 mm - mniejsza jest wtedy minimalna odległość ostrzenia :-)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Sprawdziłem u źródła i wiem już wszystko...
Niestety opcja macro jest tylko w wersji SMC Pentax-A 35-70/3.5-4.5 (z zielonym polem)...
W wersji SMC Pentax-A 35-70/4 jako takowej nie ma (ma tylko)...

Cytat
To niby makro ma w pozycji złożonej tj. na 70 mm - mniejsza jest wtedy minimalna odległość ostrzenia

Cytat
Makro to chyba tylko ze względu na niewielką odległość ogniskowania 0.25 m.


Dzięki za pomoc. :-B
 

jacoff  Dołączył: 08 Paź 2009
Ja jakiś czas temu nabyłem Tokinę 35-70/3.5 Close Focus.
Możliwe że to jakaś siostra Pentaxowego szkła.
Leżała i kurzyła się jakiś czas, pewnego dnia z nudów zapiąłem ją do k10d...
Super szkło.... Stałe światło fajny kontrast no i świetna opcja close focus.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Tak się złożyło, że miałem wczoraj możliwość szybkiego (kilkanaście zdjęć) przetestowania obiektywu SMC Pentax-A 35-70/4. Jeśli kogoś z forumowiczów zainteresuje to podzielę się kilkoma uwagami na „gorąco”. :mrgreen:
Aby nie przedłużać to w maksymalnym skrócie - przede wszystkim co daje się od razu odczuć to dość fajna i w miarę uniwersalna ogniskowa 35-70, stałe światło i pancerna budowa. Szkiełko co prawda ma już swoje lata, ale może jeszcze niejednego foto maniaka bardzo pozytywnie zaskoczyć. Na kolana raczej nie rzuca, lecz kolory oddaje bardzo naturalnie i wiernie. Zdjęcia (w mojej opinii) są „mięsiste” i nasycone z dobrym kontrastem. Pod słońce raczej nie polecam...
Mimo, że ( w przeciwieństwie do swojego brata SMC Pentax-A 35-70/3.5-4.5) nie posiada opcji macro to minimalna odległość ostrzenia 0,25 m powoduje, że „badylki” można śmiało fajne obfotografować. Obiektyw naprawdę warty polecenia tym bardziej, że można go kupić za symboliczne pieniądze (za 90 -150zł)... :mrgreen:
W egzemplarzu który posiadam pierścień ostrości „chodzi” jednak jak dla mnie zbyt lekko i nie wiem czy tak być powinno czy jest to jakiś defekt... :-/
„Grzebiąc” w necie znalazłem dwa podobne spostrzeżenia. A może ktoś wie coś na ten temat?

Dwa zdjęcia poglądowo...



 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
ADestroyer napisał/a:
nie posiada opcji macro to minimalna odległość ostrzenia 0,25 m

Nic nie straciłeś: 3,5-4,5 w "macro" też od mniej więcej tylu ostrzy i tylko przy 70 mm. Do tego czytałem kilka opinii, że F4, jest lepszy optycznie - nie wybrałem go tylko dlatego, że jednak jest wyraźnie większy. Przy okazji 3,5-4,5 to pompka i wygodniejszy jak dla mnie przy ręcznym ostrzeniu :-)

ADestroyer napisał/a:
W egzemplarzu który posiadam pierścień ostrości „chodzi” jednak jak dla mnie zbyt lekko i nie wiem czy tak być powinno czy jest to jakiś defekt...

Niestety A tak często mają - to nie M-ki :-(
 

solarsky  Dołączył: 08 Wrz 2011
Witam.
Piszę tu, aby nie zakładać nowego tematu.
Jest okazja tanio kupić obiektyw Pentax smc-a 35-70 f/3.5-4.5 macro.
Posiadam KITA, Pentacona 50/1.8, zakupię obiektyw 70-210mm
i w związku z tym mam pytanie-
czy ten powyższy zoom pentaxa nadaje się do portretów?
Albo jakie jest inne zastosowanie jego ogniskowej (dla cyfry 52,5-105)?
Chodzi mi o to czy dobrze kombinuję, aby pokryć zakres ogniskowych?
Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach