Szymanek1986  Dołączył: 18 Sty 2019
  Pentax MZ-S - opinie i wrażenia użytkowników
Cześć,
Dzień dobry,

Czy ktoś z Kolegów\Koleżanek używał lub nadal eksploatuje Pentaxa MZ-S? Przeczytałem sporo postów na zagranicznych forach po których mam teraz mętlik w głowie. I obawiam się zakupu ze względu na przypadłość padającej zębatki podnoszenia lustra. Miałem taką awarię w mojej MZ-7, którą naprawiłem w serwisie na Grzybowskiej w Warszawie.
Czy ktoś z użytkowników MZ-S miał taki problem, czy to raczej pojedyncze przypadki?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
MZ-S to świetna maszyna, zrobiłem znaczną ilość rolek i nic się nie działo
 
Szymanek1986  Dołączył: 18 Sty 2019
foto napisał/a:
MZ-S to świetna maszyna, zrobiłem znaczną ilość rolek i nic się nie działo


Uffff... w zasadzie już się zdecydowałem, ale uspokoiłeś mnie :-)
Zostało mi tylko znaleźć dom dla mojej MZ7-ki, ale jak widze bez Facebooka będzie ciężko ;-) nie masz Fejsa nie istniejesz...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Szymanek1986, MZ-S obiekt wzdychań jeszcze 10 lat wstecz. Teraz też, ale z sentymentu. Jeżeli planujesz przygodę z kliszą i masz dostęp do sprawnego body, to gratuluję i zazdroszczę. Ja zakończyłem już przygodę z kliszą formatu 135. Nie rozumiem tylko po co Ci twarzoksiążka ?
 
Szymanek1986  Dołączył: 18 Sty 2019
rychu napisał/a:
Szymanek1986, MZ-S obiekt wzdychań jeszcze 10 lat wstecz. Teraz też, ale z sentymentu. Jeżeli planujesz przygodę z kliszą i masz dostęp do sprawnego body, to gratuluję i zazdroszczę. Ja zakończyłem już przygodę z kliszą formatu 135. Nie rozumiem tylko po co Ci twarzoksiążka ?

Twarzoksiążka do Giełdy
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To najlepsze, co Pentax wypuścił pod kliszę. Do tego (choć tu zdania są podzielone) moim zdaniem wizualne cacuszko. Pewny, bezproblemowy korpus - jak masz możliwość i siłę i chęć do zabawy z filmami, nic lepszego nie znajdziesz (pamiętaj tylko o ograniczonej współpracy z obiektywami bez pierścienia przysłony).
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
To najlepsze, co Pentax wypuścił pod kliszę. Do tego (choć tu zdania są podzielone) moim zdaniem wizualne cacuszko. Pewny, bezproblemowy korpus - jak masz możliwość i siłę i chęć do zabawy z filmami, nic lepszego nie znajdziesz (pamiętaj tylko o ograniczonej współpracy z obiektywami bez pierścienia przysłony).


I dlatego właśnie bym polemizował. Estetycznie to zapewne najpiękniejszy korpus ale - moim zdaniem - krok wstecz w funkcjonalności w porównaniu do Z1p czy też Ż1.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Mam i sobie chwalę. Nigdy go nie oddam. Mały, lekki, nieszablonowy wygląd i mnogość funkcji.
Czy bezproblemowy? Nie - u mnie umarł spust migawki... jedna ze ścieżek w taśmie łączącej guzik z płytą główną przetarła się w korpusie.
Trzeba było rozebrać i dolutować nowy przewód.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Jeżeli wypuściłby Pentax taki korpus FF w cyfrze to byłoby to coś pięknego z Limitedami 21,31,43,77 :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
21? Dlaczego wymieniłeś tego kundelka?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Michu napisał/a:
21? Dlaczego wymieniłeś tego kundelka?


Chyba kolega nie jest na bieżąco
https://www.optyczne.pl/1...ited_DC_WR.html
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale że co? Ma jakoś magicznie ukryty pierścień przysłony?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Nie rozumiem czemu nazwałeś go kundelkiem, to najnowocześniejszy Limited FA
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miał na myśli zapewne DA 21 Limited.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Poniekąd jako rzecze Piotr.
Tym niemniej wracając do tematu, ów FA21Ltd jest kompatybilny z MZ-S w stopniu zbliżonym do upośledzonego. Dlatego nadal nie rozumiem, dlaczego znalazł się na owej liście.
Chyba, że popuszczając wodze fantazji, pojawia się przed nami cyfrowa wersja eski z drugim pokrętłem odpowiedzialnym za przysłonę i wówczas można podpinać doń wszystko (łącznie z obiektywami systemu Q*) ciesząc się z nieograniczonych możliwości.
_____________________
* Dla wielbicieli naprawdę artystycznej winiety.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
No właśnie ja o cyfrze napisałem ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
... której nie ma i nie będzie (w sensie odpowiednika MZ-S). Czyli takie trochę SajenszFikszyn. Hmmm... W sumie to się nawet wpisuje w charakter tego forum.
To teraz czekamy, aż ktoś napisze, że chciałby takiego cyfrowego LXa modułowego - chcesz, to masz z pryzmatem, nie chcesz, to masz bezlusterkowca. I oczywiście osobny moduł z drewnianą rączką.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Wiesz co? Ja to bym chciał. Pomysł przedni :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
teta, dopisuje się do listy.

Tak do 1000E :-P :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach