ov_Darkness  Dołączył: 08 Kwi 2008
Witam, witam :D

http://www.dpreview.com/r...k10d/page15.asp
to tak żeby nie było, ze wyssałem sobie z palca tą dynamikę. (ciekawe, jak się spisze nowy sensor)

Uszczelniony, masywny i stabilizowany korpus to konieczność. K200 odpada. Jest za mały i plastikowy.

 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Karipu napisał/a:
wiedziałbym co kupić, gdybym gdzieś tego Pentaxa widział i miał okazję się nim trochę "pobawić"

Karipu, jesli mieszkasz w Łodzi,to w czym problem? :shock: Umów sie z kims z forum,i bedziesz miał "macanie",przestrzelanie i wymiane doswiadczen w jednym. ;-) Na tym forum jest sporo życzliwych osób,więc pewnie uda Ci się spotkac z kimś.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
I've never wanted to be different.
Tu chyba lepszy będzie czas zwykły przeszły, niż Present Perfect.

Osluchales sie amerykanskiego ;-) Perfect jest jak najbardziej OK, a nawet preferowany w British Englsh, przy zalozeniu, ze ten ktos caly czas nie chce byc inny.

Jarek Dabrowski napisał/a:
I just wanted to be me.
A tu, zamiast "me", lepiej będzie z "myself". Dzerry?!! Jesteś?


Me, myself, bez roznicy. Oba mozna uzyc jako bezposrednie dopelnienie czasownika. Myself czesciej jest uzywane w tym kontekscie, bo takei zdanie ma charakter emocjonalny, a w takich zdaniach czesto sie uzywa 'emphatic structures', do ktorych nalezy 'myself'.

A wracajac do czasow. Mieszajac present perfect i simple past w ten sposob, to zdanie staje sie troche problematyczne i nieco "pompous". Jedyna sytuacja, w ktorej moge je sobie wyobrazic, to wyznanie na lozu smierci. A wystarczy usunac podmiot z drugiego zdania i juz sie robi lepiej "I've never wanted to be different, just wanted to be myself". A tak w ogole, to zupelnie naturalnie brzmialoby to zdanie w simple present w obu czlonach. "I don't want to be different, I just want to be myself/me".

dz.
 

TomekS  Dołączył: 05 Mar 2007
Dziękuję. 5.
Proszę indeks.

;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Osluchales sie amerykanskiego ;-) Perfect jest jak najbardziej OK
wanna tell ya ya wrong. gonna kik ya ass. it aint gonna be that way.

Swoją drogą, teraz oglądanie brytyjskiego filmu jest dla mnie mordęgą, jeśli akcent jest mocny.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
A ja właśnie lubię oglądać brytyjskie flimy, zwłaszcza za ten akcent :evilsmile:
 

ov_Darkness  Dołączył: 08 Kwi 2008
Jak już offtopujemy tak konkretnie, to ten Pan ma coś do powiedzenia nt. brytyjskiego akcentu:
http://pl.youtube.com/watch?v=WNRrodgBEhk
UWAGA!!! Humor wulgarny i obrzydliwy!

A w temacie: w teście Olka E-3 na optyczne.pl znalazłem porównanie m.in. z K20d i nie wygląda to najlepiej. 14MP to chyba jednak za dużo (mnie osobiście spokojnie wystarczy 6MP)
poczekam jeszcze na dobrą "techniczną" recenzję K20D, ale widzę, że chyba nie warto dopłacać kupy szmalu do trochę nowszego korpusu. Lepiej władować różnicę w optykę (czyli jak zwykle).
Jak się jeszcze okażę, że ten powiększony chwyt można będzie kupić i będzie pasował do K10D... :evilsmile:
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Chodzi Ci o gripa? Jeśli tak, to: jest, można kupić, pasuje i działa. Zdaje się taki sam do k20d i k10d jest. :mrgreen:
Masz zdublowany spust migawki, zielony przycisk, kółeczka oba, AE-L, ma osobny włącznik i mieści się do niego bateria dodatkowa (zasilanie wybierasz w menu aparatu - grip/body). No i jest miejsce na schowanie dodatkowej karty SD i pilota.

...o takich drobiazgach jak poprawa komfortu w trzymaniu aparatu nie będę wspominał. ;-)
 

ov_Darkness  Dołączył: 08 Kwi 2008
Chodzi mi o nakładkę na chwyt inną, taką o wyższym profilu. Gdzieś widziałem na forum na zdjęciach i nie mogę sobie przypomnieć gdzie....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pokazywał ją Pentagram w wątku http://manufactura.home.p...pic.php?t=10847
 

ov_Darkness  Dołączył: 08 Kwi 2008
Ciekawe czy bedzie ten grip pasował do kadyszki...

Przeczytałem test k20d na optyczne.pl i już wiem ,że nie warto dopłacać 2k pln.
Fajnie. teraz tylko uzbierać kaskę na kadyszkę :)
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
A czytałeś ten wątek:
http://manufactura.home.p...t=11432&start=0
Jeżeli nie to zapraszam do lektury...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ov_Darkness napisał/a:
Fajnie. teraz tylko uzbierać kaskę na kadyszkę :)
Spiesz się, bo ich(K10D) coraz mniej w sklepach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach