masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
[masterblaster]
Witam.
Poniżej linki do moich fot z kasetki. Czekam na opinie.
Użyłem polara, niestety nie miałem połówki szarej bo pewnie przydałaby się.
Pozdrawiam.

1)
http://img515.imageshack....78resizezg1.jpg

2)
http://img501.imageshack....92resizeom3.jpg
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
masterblaster, bardzo fajnie, drugie IMO lepsze. Na pierwszym jakis brzydki szum wylazl.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moim zdaniem od strony technicznej jest poprawnie, nie widzę powodu, by użyć szarej połówki. Polar świetnie sobie poradził. Wiesz co ja bym dał, żeby mieć takie widoki na cyfrze? :mrgreen: Na szczęście już niedługo... Uważaj jednak na szerokie kadry ~ 28 mm z polarem - część nieba z jednej strony możesz mieć dużo ciemniejszą, co szkodzi zdjęciom. Możesz napisać, jaki obiektyw i filtr?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
szpajchel napisał/a:
nie widzę powodu, by użyć szarej połówki


Nie zgodzie sie. KAŻDA POŁÓWKA JEST DOBRA!
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
masterblaster można wiedzieć, gdzie sfocone? Te maczki szczególnie. Drugie ciekawsze.
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
Zdjęcia robione niedaleko Opola Lubelskiego. Obiektyw to kit 18-55, polar Marumi DHG Slim.
Dzięki za przyjemne recki. Za jakiś czas wrzucę coś jeszcze.
Zauważyłem jedną rzecz przy operowaniu polarem, zdjęcia ciemnieją, wiem że CPL zabiera ponoć aż dwie działki EV więc czy w tej sytuacji automatyka nie powinna nieco dorzucić czasu?? Może moim (być może wyimaginowanym) problemem, jest to że źle robię pomiar.
Ma ktoś dobre rady jak poprawnie doświetlać takie foty?
Swoją drogą zrobiłbym te zdjęcia z połówką szarą gdybym nie pomylił ringów do cokina...
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
KAŻDA POŁÓWKA JEST DOBRA

O, milo szuka żony :-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
Zauważyłem jedną rzecz przy operowaniu polarem, zdjęcia ciemnieją, wiem że CPL zabiera ponoć aż dwie działki EV więc czy w tej sytuacji automatyka nie powinna nieco dorzucić czasu?? Może moim (być może wyimaginowanym) problemem, jest to że źle robię pomiar.
Ma ktoś dobre rady jak poprawnie doświetlać takie foty?
Swoją drogą zrobiłbym te zdjęcia z połówką szarą gdybym nie pomylił ringów do cokina...


No bo sie wtedy swiatlo polaryzuje i dlatego zdjecia wydaja sie ciemniejsze. Zawsze mozesz dac +1EV.

szpajchel napisał/a:
O, milo szuka żony :-P


Nie nie, to jest cytat z forum i PPD. Tyczy sie trunkow :)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
Nie nie, to jest cytat z forum i PPD. Tyczy sie trunkow :)

Ja raczej niepijący. Stąd brak czujności.
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
milo napisał/a:

No bo sie wtedy swiatlo polaryzuje i dlatego zdjecia wydaja sie ciemniejsze. Zawsze mozesz dac +1EV.


Ha! Czyli coś w tym jest, następnym razem poeksperymentuję z korekcją.
I jeszcze coś o czym chyba napisał szpajchel -wyraźnie ciemniejsza jedna część nieba przy foceniu na szerokim kadrze...prorok jaki czy co?



http://img478.imageshack....90resizegg0.jpg
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Niebo akurat masz fajnie spolaryzowane, tylko nieładna ta plama w LG.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
masterblaster napisał/a:
Ha! Czyli coś w tym jest, następnym razem poeksperymentuję z korekcją.
I jeszcze coś o czym chyba napisał szpajchel -wyraźnie ciemniejsza jedna część nieba przy foceniu na szerokim kadrze...prorok jaki czy co?


Chodzi o to ze przy szerokim kacie polaryzuje sie tylko czesc swiatla, bo jakby nie patrzec to pada ono z roznych stron. W standardzie czy tele nie ma tego problemu, po swiatlo pada tylko na wprost.
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
vesper napisał/a:
Niebo akurat masz fajnie spolaryzowane, tylko nieładna ta plama w LG.


To syf na matrycy :oops: , dziś go wyczyściłem!

[ Dodano: 2007-06-18, 16:37 ]
milo napisał/a:

Chodzi o to ze przy szerokim kacie polaryzuje sie tylko czesc swiatla, bo jakby nie patrzec to pada ono z roznych stron. W standardzie czy tele nie ma tego problemu, po swiatlo pada tylko na wprost.


To brzmi bardzo logicznie.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
masterblaster napisał/a:
To brzmi bardzo logicznie.

Wręcz przeciwnie.
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
vesper napisał/a:
masterblaster napisał/a:
To brzmi bardzo logicznie.

Wręcz przeciwnie.


Jak to ?? :-/
Masz na myśli pewnie to, że w danej chwili słońce pada tylko z jednego kierunku..., czy tak?
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
masterblaster napisał/a:
Jak to ??
Masz na myśli pewnie to, że w danej chwili słońce pada tylko z jednego kierunku..., czy tak?

Nie. Mam na myśli, że jestem ślepa. Oczywiście, że milo ma rację......
:oops:

Wykasujcie te posty moje... Nic nie wnoszą do dyskusji :mrgreen: :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
vesper, jesteś nie do poznania :mrgreen:
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Czy coś robiłeś jeszcze przy nich w programie, czy prosto z aparatu? Co do szumu jak ktoś zauważył może zrobiłeś tak jak ja dzień wcześniej bawiłem sie ustawieniami ISO a następnego wybrałem się na fotografowanie pola maków. Owładnięty wymyślaniem kadrów , bo okolica kiepska była zapomniałem, że aparat mam na ISO 1600 i troszkę z szumem wyszło. :lol: :-P Ale bardziej mi się podobają niż te na iso 100, bo większą przysłonę mogłem dawać i przy zachodzącym, ale dość ostrym słońcu inne na mniejszym iso przepalały się.
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
nie wiem skąd się szum wziął szczerze powiedziawszy, może to poniekąd wynik byle-jakiej szybkiej kompresji do jpg...
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
zorzyk napisał/a:
vesper, jesteś nie do poznania :mrgreen:

do Lublina ;-) czytaj Wasc opis ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach