komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
fa50/1.4 na apsc i analogu
Witam, mam szybkie pytanie. Kwestia może nie jest strasznie istotna i paląca, ale paląc (nomen omen) na balkoniku zastanowiłem się nad jedną kwestią.
Tytułowy fa50 mm/1,4, jak wiadomo na cyfrze mydli od 1,4 do 1,8, jakoby jest to związane z tym, że był projektowany pod FF.
Jako, że chcę pożyczyć od kolegi mz-5n zastanawiam się (zwazywszy, ża na kliszy każda klatka jest cenna) czy na analogu na pelnej dziurze rzeczony obiektyw też mydli?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
komisarz, Twoje założenie jest błędne. Mój FA nie mydli.
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Z jednej strony gratuluję, z drugiej "miliony much nie mogą się mylić" (choć chyba to nie jest dobry cytat) - kwestia mydlenia tego obiektywu powszechnie występuje na tym forum, na optycznych i w paru innych miejscach.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Myślę tedy, że szkoda kliszy na to mydło.
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Dzięki, jak to miło poznać człowieka.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
komisarz napisał/a:
kwestia mydlenia tego obiektywu powszechnie występuje na tym forum, na optycznych i w paru innych miejscach.

Ja swojego nie mydliłem. I sprzedałem takiego brudasa :mrgreen:
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
jorge.martinez, nie wiem czy tu jeszcze zajrzysz, ale: zwracam honor. Czytając między wierszami pomyślałem sobie - kolejny fachowiec lekceważy amatora. No i wczoraj (nawiasem mówiąc jestem z tych, którzy zawsze zdają sobie sprawę, że mogą się mylić) porobiłem parę zdjęć na pełnej dziurze. Wynik - bardzo uważając na wszystkie ograniczenia wynikające z maleńkiej głębi ostrości udało mi się ograniczyć rzeczone mydełko o ca 80%.
Zatem przyznaję - MUSZĘ SIĘ JESZCZE DUŻO NAUCZYĆ.

P.S. A jednak się kręci, ups. tzn. chyba jednak do końca mydełka na 1,4 - 1,6 nie da się zlikwidować :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję.

Na analogu nikt żadnego mydła nie zobaczy.

Bo albo MZ-5n nie trafi do końca, albo (i to bardziej prawdopodobne) nie zeskanuje ani nie odbija zdjęcia tak, by dało się to stwierdzić.
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Dzięki, nawiasem mówiąc o taką odpowiedź mi 20 marca chodziło :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach