piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Statyw mam - bardziej miałem na myśli takie coś, że postać się lekko poruszy i wtedy błysk wprawdzie zamrozi ostry obraz ale jednocześnie w ciągu tej 1/30s światło zastane też zostawi swój ślad w rodzaju duszka postaci. Ale może zbytnio przesadzam.

[ Dodano: 2009-06-07, 20:32 ]
Takie coś byłoby dobre? Czy musi być coś co przenosi informację o ustawionej w obiektywie przysłonie do korpusu jak w małoobrazkowych Pentaxach? A może pracuje się już ciągle na roboczej? Sorki jeśli to są oczywistości (ale dla mnie jeszcze nie ;-) )
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
hej, jeśli chcesz dużo robić z błyskowym, to kup od razu 90 LS, wtedy masz synchro dowolne..

ale też z tego co oglądałem- zdjęcia studyjne na 1/30 były git, żadnych duszków ;-)

ja jeszcze nie użyłem swojego z błyskowym..
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
piotrecius napisał/a:
Czy minimalna odległość ostrzenia 1m dla 105mm nie przeszkadza Wam zbytnio? Da się bez pierścieni pośrednich skadrować tym szkłem i wyostrzyć popiersie postaci?

Nie przeszkadza. Da się.
Cytat

Podobne wątpliwości mam dla drugiego interesującego mnie szkła - 165mm 2.8 ostrzy od 1.6m - czy to nie jest trochę dużo jak dla odpowiednika ~80mm w małym obrazku - uda się zrobić ostre zdjęcie samej twarzy bez dodatkowego pierścienia?

Mam co prawda 150/2.8 (ostrzy od 1,5m). Zdjęcia samej twarzy się nie uda zrobić. Albo nakładasz pierścień albo kupujesz 135/4. Albo robisz zdjęcia "popiersia" i kadrujesz...
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Aparat już mam ale nie wiem w co zapakować tego grzmota ;-) - wybebeszyłem stary plecak foto ze zbędnych przekładek ale jakbym nie próbował umieścić tam 67II to z założonym obiektywem nie wlezie (zbyt płyki plecak). W dodatku pod ciężarem odklejają się rzepy przegródek (ale to może wina taniości tego plecaka). Doszedłem do wniosku, że potrzebna mi jest sprytna, mocna torba z niewielką ilością przegródek, do której zmieściłby się korpus z założonym obiektywem (18x18x15cm) i zostało jeszcze miejsce na drugi obiektyw (fi9x13cm) lub ME-Supera z niedużą stałką lub lampę błyskową. Dobrze by było gdyby torba dawała możliwośc przypięcia do niej zewnętrznego pokrowca na obiektyw. Macie jakieś sprawdzone patenty na transport 67?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ja nosze w duzych torbach z minimalna iloscia przegrodek - stara, sztywna torba "no name" jak nie musze z nim duzo łazić i S&F Reporter 500 LowePro...

Pzdr
Spinner
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ja noszę mojego w podróbce Domke F3x - wchodzi 6x7 ze 105, bessa R i dwa szkła do niej, filmy i światłomierz. Kompaktowe i wygodne, o tyle o ile może być 5kg sprzętu na ramieniu wygodne.

(a teraz już nie noszę tylko wożę w bagażniku)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
W Naneu Pro Alpha mieści mi się P67 z podpiętym obiektywem (zazwyczaj Takumar 67 55mm), ale odpiętym gripem. DO tego do komory foto wchodzi jeszcze drugi obiektyw (Takumar 67 105mm), ale z odkręconą osłoną przeciwsłoneczną. I powpychane jeszcze kominek i jakieś takie p*****.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
matb napisał/a:
ale odpiętym gripem
matb napisał/a:
ale z odkręconą osłoną przeciwsłoneczną

Dżizas, to ten 67 to jakiś czołg chyba..
muszę kiedyś wziąć to do ręki z ciekawości czystej.. :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kosmo, no, niedługo mój ma wrócić z gościnnych występów - to mogę CI pożyczyć, żebyś się pobawił ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Kosmo napisał/a:
matb napisał/a:
ale odpiętym gripem
matb napisał/a:
ale z odkręconą osłoną przeciwsłoneczną

Dżizas, to ten 67 to jakiś czołg chyba..
muszę kiedyś wziąć to do ręki z ciekawości czystej.. :-)


w sumie poza wagą to nieprawda, jest podobnych gabarytów ze 105tką do K10D z gripem i 16-45 z tulipanem. Tylko dwa razy cięższy i z metalu, i dlatego się wydaje taki ho ho. A tak naprawdę to jest tylko trochę większy, prawie taki sam jak Psix i na tym polega jego zaleta!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach