guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Rossman i wołanie slajdów
ale dziś niespodzianke mi rossman zrobił!!

stoję w kolejce i trzymam 5 rolki wywołanego slajdu w kopercie i 50 dych w ręce drugiej.. idę do kasy..
pani kasuje i mówi nieco zdziwiona " grosz poproszę" ja robię dużę oczy no ale grzebię w kieszeni daję grosza i wychodzę.

coś im się pomyliło z drukowaniem kodu kreskowego, po przyjrzeniu się nalepce odkryłem napis należność 0.001 .

:)
ale super.
mam małe podejrzenie- wypełniałem te kwadraciki z tym co chcę ołówkiem.może to jest taki śmieszny myk, że jak ołówek to im się maszyna myli czy co.. ?
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Ale farciarz!

A tak BTW, to słyszałem, że slajdy oddawane do Rossmana, wywoływane są w Niemczech.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
niezla promocja :mrgreen:

[ Dodano: 2007-06-26, 18:59 ]
Maciej napisał/a:
A tak BTW, to słyszałem, że slajdy oddawane do Rossmana, wywoływane są w Niemczech.

Zamierzchle czasy.

Aktualnie tutaj:
http://www.cewecolor.pl/default.htm
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Skanują slajdy, a w Rossmanie tej usługi nie oferują.....
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Marek napisał/a:
Skanują slajdy, a w Rossmanie tej usługi nie oferują.....


oferują:

http://www.rossmann.com.p...cennik_cyfrowa/
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
weź mnie nie denerwuj z tym rossmanem. oddałem tam ostatnio rolkę do wołania, ale przy tych zaznaczaniach na kopercie to takiego krecka dostalem, ze nie wiem, co oni mi z tym zrobią. chyba zeskanują na papier matowy:)
tak to bywa przy pierwszych razach, jak ktoś ma za dużo źle pojętej dumy i za cholerę nie przyzna sie, ze nie wie, jak coś zrobić :mrgreen:

ps. FARCIAż*

pisownia zamierzona.

[ Dodano: 2007-06-26, 19:18 ]
i masz 666 postow. to dlatego. jestes jak damien.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
MvA napisał/a:
wołania, ale przy tych zaznaczaniach na kopercie to takiego krecka dostalem,


jak byłem pierwszy raz to tak samo. ale nie bałem się pytac. więc zaczepilem człeka najpierw o co chodzi z tymi kopertami. potem zaczepilem innego żeby mi pożyczył długopis. a potem jeszcze jednego żeby mi powiedział gdzie mam tą kopertę wrzucić :D

(zresztą za każdym razem muszę kogoś pytac o długopis.. bo jakoś w mojej głowie zaniesienie slajdu do wywolania nie wiąże się z zabraniem czegokolwiek do pisania. zazwyczaj jak już coś mam to tylko ołówki )

ale po pierwszych problemach już idzie gładko , tylko 6 dni czekania irytuje..
zakochałem się w slajdzie. wygląda jak cacuszko jak trzymasz sobie pod światło te kolory i w ogóle.. dzięki Bogu mam 50 rolek:)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Odebrałem właśnie wczoraj slajdzik pierwszy raz robiony w rossmanie. Jak na moje oko to zdeka porysowany. Dziś albo jutro wieczorem zapakuję go w rzutnik, to będę wiedział, ile z tego wychodzi.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
Odebrałem właśnie wczoraj slajdzik pierwszy raz robiony w rossmanie. Jak na moje oko to zdeka porysowany. Dziś albo jutro wieczorem zapakuję go w rzutnik, to będę wiedział, ile z tego wychodzi.


5 rolek póki co zrobilem łącznie u nich i na jednej tylko klatce mala ryska, 3 ruchy w PS i nie ma. ogółem wcale nie chcę sprawdzać o ile lepsi są ci co wołają za 15-30 pln za rolkę..
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla, daj jakis przyklad ze slajdu :-)
 
danpe_
[Usunięty]
Ja w rossmanie wołam od roku slajdy od flooda, ani razu nie miałem spitolonych tzn porysowanych, albo z zaciekami (w przeciwności do lokalnego fotografa speca - ten mi oddał totalnie poplamione slajdy, było widać na pokazie na PPD ) - ale nie każę ramkować, bo ponoć wpadki się zdarzają.

Z tym ołowkiem to spróbuję :mrgreen:
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
guerilla napisał/a:
nie chcę sprawdzać o ile lepsi są ci co wołają za 15-30 pln za rolkę..


no tak skoro wywolales 5 rolek za 1 grosz.

a u konkurencji 5 rolek x 30PLN = 150pln.

czyli majac do wyboru wolanie 15 000 razy taniej, tez bym sie nie zastanawial :)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
guerilla, daj jakis przyklad ze slajdu :-)


nic na tyle ciekawego ,żeby się chwalić ..
ładniej wygląda nie zeskanowany niż na komputerze:))
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Wrzuciłem je w rzutnik i rzeczywiście, ryski widoczne tylko na jednym zdjęciu, reszta OK. Co do reszty wołania nie mam zastrzeżeń. Astia od flooda bardzo cacy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dobra, a średni w ross robią? Zanim sam tam pujdę sie dopytać, to może mi ktoś powie?

[ Dodano: 2007-06-27, 01:29 ]
znalazłem w cenniku:
Cytat
Wywołanie bez ramek (135 i 120) -6,49
Wywołanie z ramkami (typ 135) -16,95
1 ramka (typ 135) -0,48
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
natomiast chyba wołanie negatywów...

Cytat
Obróbka negatywu barwnego
Wywołanie filmu (C-41, typ 135) + Fotoindex (przy jednoczesnym zamówieniu komplety zdjęć) 7,99
Tylko wywołanie filmu (C-41, typ 135) + Fotoindex 9,95
Tylko Fotoindex z negatywu wywołanego (typ 135) 6,90
Wywołanie filmu Pocket (typ 110) 4,50


wychodzi nieco drożej niż slajdów? ;-)
dodam, że obecnie namierzyłam punkt foto w Realu na Jubilerskiej, płacę za wołanie 4 PLN... dodam, że ze zeskanowaniem wychodzi koło 15? 11? skanują na jakimś gretagu, całkiem znośnie, nie było żadnych śmieciuchów, zapisują do TIFF jeśli się o to poprosi (ale 8 bitów) bez dodatkowej opłaty.
Nie skanują pozytywów - bo w ogóle ich nie robią, choć laboludek był chętny do współpracy i powiedział, że jeśli przyniosę mu slajdy, może spróbować skanowania (nie ryzykowałam jeszcze).
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
sory za OT.

A Polećcie coś taniego i dobrego w Krakowie, albo na Podhalu...
Wołanie i skan negatywów, no 300 dpi tak do minimum czteromegapikselowego tiffa, fajnie jakby robili 3000x2000... bez odbitek.
Zadzwoniłem w kilka miejsc no i słysze: 29 za film, 30 za film... znajde taniej?
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
H.M., też w Rossmannie?
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
H.M., moze saturn?
19zl skan
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
guerilla napisał/a:


ale po pierwszych problemach już idzie gładko , tylko 6 dni czekania irytuje..


Ja w tym temacie... W tekstach wszelakich pisze, że zadania specjalne (w tym wołanie slajdów) zajmuje do 2 tygodni. Stąd pytanie - czy rzeczywiście czekać te 2 tygodnie (bite, robocze?) czy zaqkać do rossmana już wcześniej? Ile realnie się czeka?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach