JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Cytat

Udanych - takich do wystawienia - wyszlo moze 25... :-)

(standardzik - czlowiek się meczy, kadruje, ryzykuje, pstryka, a tu znosne okazuje się jedno na rolke ;-)


Bo Ty jesteś za wybredny;p
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
patrzyles caly czas przez wizjer?


no, prawie :D

(zdjecia na ulicy to kilka sekund... praktycznie caly czas te same ustawienia ekspozycji, wiec szybkie wyostrzenie, strzal i trzeba uciekac ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
no, prawie :D

hehe, ale jak sa efekty, to jednak daje duza satysfakcje :-)
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
" a czyszczenie - cos wymyślą niedługo jakąs automatyczną zasłonkę w body jak się będzie wykręcało obiektyw, kwestia czasu"
Taaaak a paproszki oczywiście będą grzecznie czekały i podpiszą zobowiązanie, że nie będą wpadały na matrycę.
Ludzie ! Na razie nie ma pomysłu na skuteczne wyeliminowanie paprochów wpadających z bagnetu obiektywu do komory z matrycą. Paprochy na matrycy były, są i będą! Można nie zmieniać obiektywów i nie będzie się sypało, i z tego co widzę to i tak zdecydowana większość cyfrówkarzy foci tylko kitem. No ale po co w takim razie lustrzanka?
Pozdrawiam. Sławek
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zobaczymy co w tej materii zaprezentuje kadyszka. Moze ten anty dust coating zrobi taka sama furore jak smc coating :-P
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
fotopentax napisał/a:
Na razie nie ma pomysłu na skuteczne wyeliminowanie paprochów wpadających z bagnetu obiektywu do komory z matrycą.


Można zrobić jakieś zamknięcie samej matrycy.
Powiedzmy włączasz aparat i jakaś szmata odsłania matrycę.
Wyłączasz i ta szmata ją zakrywa.
Do tego na jej końcach jakieś mopy i jest czyszczenie z zabezpieczeniem.
Oczywiście takie coś wymagałoby przeglądów.

Albo:
36 matryc na rolce. Wkładasz rolkę, pstrykasz i każda jest czysta ;)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
na pewno coś wymyślą, może jakieś niewpływające na jakość zdjęcia szkiełka zakładane na matrycę, które będzie można zmieniać i czyścić zwykłą ścierką do obiektywów? pomysłów jest wiele, kwestia czasu
nikt z analogowców nie wspomniał o kosztach - ile kosztuje kupno i wywołanie filmu, nie mówiąc o skanowaniu
prawie jednocześnie z dl-em kupiłem analogowego pentaxa za grosze - zrobiłem jeden film przez pół roku, efekt jest marny - kilka naprawdę udanych zdjęć, choć i tak przy powiększeniach wychodzi brzydkie ziarno. na razie odkładam go na bok.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
FraZa napisał/a:

nikt z analogowców nie wspomniał o kosztach - ile kosztuje kupno i wywołanie filmu, nie mówiąc o skanowaniu


Nie mowiac o zrobieniu powiekszen na papierze
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Cytat
nikt z analogowców nie wspomniał o kosztach - ile kosztuje kupno i wywołanie filmu, nie mówiąc o skanowaniu


Koszt filmu: 1,8zł Polypan 50
Wywołanie: 0,25zł Rodinal (ładny kontraścik)
Folia na pocietą klisze: 0,55zł
Skan: kupiłem właśnie skaner.... skaner od 500-5000zł przelicz sobie to na filmy (a skaner mozna zawsze sprzedac, albo zarabiac na znajomych)... narazie swoich mam z 40 do skanu... potem slajdy rodzinne....
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
JN, a polcz tak: film 13-20 zł (a jak slajd to od 20 zł do góry), wywołanie 5-7 zł (a jak slajd to 15-20 zł), jesli skan profi to i złotówka od klatki (bo te skany za 10 groszy to se mozna w buty wsadzić), plus wyjazd do miasta żeby film do wołania oddać, a potem drugi raz żeby z labu odebrac... Plus koszty wysyłki (w obie strony do skanerzysty z prawdziwego zdarzenia...) A wszystko to przy założeniu, że Ci wywołania nie spaprali, ale o tym to się akurat dowiesz, jak dostaniesz skany :-(

Sumujesz ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cos jak ekonomia socjalistyczna i zgnilokapitalistycznozachodnia wam z tego wychodzi, chlopaki ;-)
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nawet to Twoje liczenie to jakieś drogie... bo Superia to 6zł, a slajd to 14zł (chyba, że musisz mieć taki z datą ważności po swojej śmierci)... wywołanie to 3zł (slajd rzeczywiscie sporo)... a skan... profesjonalny to 25zł... wiec po kilkunastu takich skanach... można policzyć.. i kupić jakiś skaner do tysiaka... ( u mnie przynajmniej pro skany, nie są aż takie "aaaaa")

Zorzyk, czyżbyś robił na cyfrzę... hehe... widzisz, zalezy jak kto liczy... ja robie b&w (wszystko przez Alkosa;p) i wychodzi nie drogo... pytali to odpowiadam... jak bym miał więcej kasy... to był robił na średniaku tylko :D
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
JN napisał/a:
Koszt filmu: 1,8zł Polypan 50


Gdzie to sie kupuje??

Pozdrawiam,
J.
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Cytat
Gdzie to się kupuje??

Spytałem pół roku temu o to samo Alkos.... w niemczech... sklep Lumiere... szpulka 90-metrowa lub 152-metrowa... mysle, że w ciagu miesiące bede sprowadzal.

http://www.lumiere-shop.d..._Polypan-F.html
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Uwaga - juz wiem w czym slynny problem "czarnych kropek" na polipanie - trzeba pilnowac, zeby utrwalac za bardzo sie nie zuzyl. Tyle filmow ile zalecane przez producenta i do zlewu, bo inaczej bedzie sie mialo paskudnie upstrzone klatki....
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
JN, używam DS-a, a podane przeze mnie ceny to realne opłaty jakie ponosiłem w jedynym sensownym labie w mojej wsi (Kodak Express). Negatywy skanowałem sam na dedykowanym Umax Powerlook 270 (zresztą działa do tej pory). W ciągu dwócha lat zrobiłem mniej więcej 100 filmów.

Rozmowa o cenach filmów to tak trochę jak o piwie ;-) jeden woli brunetki a drugi blondynki.... Mi wyszło z badań, że jakieś wyniki osiągam na konkretnym materiale (używałem Reali, Kodak Royal Supra 400, Fuji Press 400, Fuji NPH, Kodak Portra). Zwykła Superia to była dla mnie (a raczej dla tego skanerka) masakra pod względem kontrastu, więc jej nie używałem.....

No, to tak się mają sprawy 8-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Uwaga - juz wiem w czym slynny problem "czarnych kropek" na polipanie


alkos, coś Ci się pochrzaniło, wątek był o kropkach na matrycy... :-D
...ale dryf...
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
JN napisał/a:
Cytat
Gdzie to się kupuje??

Spytałem pół roku temu o to samo Alkos.... w niemczech... sklep Lumiere... szpulka 90-metrowa lub 152-metrowa... mysle, że w ciagu miesiące bede sprowadzal.

http://www.lumiere-shop.d..._Polypan-F.html


Dzieki!

Jutro chyba zamowie :)) Ostatnio po wydaniu fortuny na Ilfordy troche mi przeszla ochota na ciemnie. I jeszcze jedno pytanie - o ladowanie tego do kasetek, czy te kasetki sa tez w tym sklepie do kupienia, bo w akcesoriach tam dostepnych nie widze? W domu mam chyba jedna, ale to troche malo...

Pozdrowienia,
J.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
alkos napisał/a:
Uwaga - juz wiem w czym slynny problem "czarnych kropek" na polipanie


alkos, coś Ci się pochrzaniło, wątek był o kropkach na matrycy... :-D
...ale dryf...


:-D :lol: :mrgreen:
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
labie w mojej wsi
rzeczywiście ceny są rózne, w duzym miescie jest jeszcze wybor
zorzyk napisał/a:
jeden woli brunetki a drugi blondynki
ostatnio dochodze do wniosku, ze jak kolor to slajd... ale co kto lubi... bądźmy toleracyjni:)

jerz napisał/a:
Jutro chyba zamowie
możesz poczekac, po co płacic kilka razy za przesylke z niemczech... moze jakas zrzuta?
jerz napisał/a:
te kasetki sa tez w tym sklepie do kupienia
plastikowa kasetka hama kosztuje 5zł w sklepie fot.; na Allegro moze tez cos bedzie, metalowych nie polecam; ewentualnie zrob jak ja, kup stare przeterminowane filmy w kasetkach plastikowych, kupilem takie po 1,8zł, film poszedl do smiecia (tak fajnie sie rozwijał na światlo dzienne; a kasetek uzywam do dzis:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach