KilliChilli  Dołączył: 06 Maj 2008
  [przejsciowka] Adapter-problem
Wczoraj będąc na giełdzie foto w stodole kupiłem od sympatycznego starszego Pana adapter m42>K. Chciałem go sprawdzić na miejscu ale Pan zapewnił mnie, że wszystko będzie ok i lepiej, żebym spokojnie sprawdził go w domu. Tak też zrobiłem. Niestety w domu okazało się, że nijak nie mogę go wkręcić. Niestety nie mam klucza ale próbowałem to zrobić wszystkimi możliwymi sposobami i nie dało rady. Wkręcałem adapter na obiektyw i tak próbowałem i nic. A może po prostu dostałem nie taki adapter?? Zobaczcie zdjęcie i powiedzcie czy jest taki jak wasz czy może czymś się różni.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
KilliChilli, najpierw wloz do bagnetu a pozniej wkrec szklo.
 
KilliChilli  Dołączył: 06 Maj 2008
Tak robiłem. Nie rusza się w żadną stronę. Może jednak konieczny jest ten klucz, albo jakaś inna tajna metoda..
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Klucz sluzy tylko do wyjmowania przejsciowki z bagnetu. Widocznie jakis niedorobiony egzemplarz masz.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Adapter powinien mieć czerwoną kropkę do spasowania z body.
Czy zwróciłeś na to uwagę?
Ja najpierw nakręcam przejściówkę na obiektyw a póżniej wkładam do body.
 
KilliChilli  Dołączył: 06 Maj 2008
Tak na kropkę też zwróciłem uwagę. Jedyne co mi pozostało to w następną niedzielę wymienić ten adapter na inny. Jedyne czego żałuje to to, że mam obiektywik fajny, a przez ten kłopot z adapterem nie mogę go podpiąć :( No nic następnym razem będę sprawdzał wszystko od razu. Mam nauczkę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach