Gemini7  Dołączył: 16 Gru 2007
[Gemini7] Moje focenia

Fotka zrobiona przy powiększeniu 35x w projekcji okularowej z teleskopem 76/700

To samo tylko że użyte powiększenie to 180x
Oby dwie foty robiione były na materiale 400ISO przy ekspozycji 1/60sek.

Wenus. W roli teleobiektywu lornetka 10x50. Zdjęcie do tego powiększone analogowo.
Idealnie widoczna faza Wenus.
Ekspozycja:1/16 Materiał 400ISO

"Spacer Lwa po nocnym niebie"
Fotka robiona z nieruchomym aparatem i obiektywem 1.8/50 przy naświetlaniu 13minut (Stąd te łuki gwiazd) Jest to gwiazdozbiór Lwa z Saturnem na czele umieszczony na kliszy Fuji Film 400ISO.

Gwiazda podwójna epsilon lyra w gwiazdozbiorze Lutni. (Te dwie gwiazdki blisko siebie nad tą najjaśniejszą {Wegą})
Ekspozycja: 2x5sek. (dwie klatki zestackowane plus darki w celu odszumienia)
Obiektyw:Pentacon 4/200
Klisza:Kodak Ultra 400ISO

Chmurki w obiektywie Chinon 3.5/200 z filtrem polaryzującym

"Pękacz bębenków usznych" nad Poznaniem

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ooo! Wenus mi sie podoba - jaka wtedy pora nocy/dnia była?
 

Gemini7  Dołączył: 16 Gru 2007
To była godzina 15:00 jeśli dobrze pamiętam. Robiłem ją w kwietniu tego już starego roku.

[ Dodano: 2007-12-22, 22:13 ]
Foka (link) <<i jeszcze fotka foczki nad Bałtykiem w Międzyzdrojach.
Warto dodać, że spotkałem tą foke na plaży o 8:00 rano i próbowałem walnąć jej fote z cyfrówy lecz bateria sie rozładowała i musiałem wracać do domku gdzie wynająłem pokój
po lustrzaną analogówkę i po dwóch godzinach wróciłem do foki po dwóch godzinach a ona nadal tam była jakby czekała na swoją sesję fotograficzną.

 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
jaki korpus?
Gdybyś miał czas opisałbyś jakim sprzetem dokładnie to robisz.?

Ładnie wyszły. :-B
 

Gemini7  Dołączył: 16 Gru 2007
F 16 i chmury były robione Prakticą MTL3 a reszta SuperTl-ką 500. Obecnie body tych aparatów jest na sprzedaż ponieważ wymieniam je na Pentaxy.
Kolejna moja fotografia:

Czas ekspozycji:5,5sek.
Materiał:Kodak ultra 400ISO
Obiektyw:4/200
Jest to fotka Gromady otwartej w Byku, M45-Plejady.

 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Gemini7 napisał/a:
Jest to fotka Gromady otwartej w Byku M45-Plejady.


Oj, jeszcze sporo nauki przed Tobą, jeśli idzie o astro-foto.
Na zachętę dodam, że moje początki w tej dziedzinie wyglądały identycznie...
 

Gemini7  Dołączył: 16 Gru 2007
Nie rozumiem. Moge ci nawet podać rektascensję deklinację tej gromady ale wszystko dobrze powiedziałem, że jest to gromada otwarta O nazwie Plejady (oprócz tego ma jeszcze kilka innych imion) zajmująca numer 45 w katalogu Messiera znajdująca się w Byku.
Oczywiście mam jeszcze sporo nauki w astrofoto ale zauważ na czym ja je musiałem robić.
Nie mam montażu paralaktycznego EQ5 by robić super fotki. Tą fote zrobiłem na kiepskim statywie fotograficznym bez mikroruchów przez co musiałem zastosować przy ogniskowej 200mm max czas 5sek. Trochę o pół sekundy ten limit przekroczyłem.
Ja również uważam że te fotki są kiepskie ale jak na warunki w jakich je robiłem to...
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Gemini7 napisał/a:
Nie rozumiem. Moge ci nawet podać rektascensję deklinację tej gromady ale wszystko dobrze powiedziałem, że jest to gromada otwarta...


Nie, nie chodziło mi o nazwę gromady, tylko o prowadzenie.
Z tego co piszesz to nieźle! :-B
Skombinuj statyw paralaktyczny, choćby z ręcznym prowadzeniem, i działaj dalej!
 

Gemini7  Dołączył: 16 Gru 2007
Zamierzam sobie kupić paralaktyk EQ3 bo na lepszy mnie nie stać ze względu na mój wiek, no ale widziałem dobre fotki na EQ3-2 a nawet na EQ1
Tu podaje linka do fotki zrobionej przez jakiegoś kolesia na EQ1
http://astro-forum.org/Fo...e=post&id=21187
To galaktyka M101 i jest trochę szumu gdyż jest to surowa klatka.
Dodam że Plejadki które zrobiłem to dwie zestackowane klatki plus jeden dark.

Kolejne foty:

Jest to fota Księżyca i Wenus (taka jasna gwiazda na dole zdjęcia). Ledwo tą parę obiąłem ale wykorzystałem obiektyw szerokokątny 2.8/35, ekspozycję 30sek. i czułość filmu 200ISO.
W tej focie podoba mi się najbardziej Księżyc w cirrusach.
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Gemini7 napisał/a:
Zamierzam sobie kupić paralaktyk EQ3 bo na lepszy mnie nie stać ze względu na mój wiek, no ale widziałem dobre fotki na EQ3-2 a nawet na EQ1


Spoko, ja wszystkie nocne foty zrobiłem Zenitem na statywie Uniwersała z "szukacza komet", także w jego ognisku głównym - to była jazda !
Ciągle nie mam czasu by podpiąć kasetkę i pociągnąć tak w sumie z kilka h ekspozycji ...
Dlatego Ciebie będę do tego dopingował :evilsmile:
 

Gemini7  Dołączył: 16 Gru 2007
Dzięki za dobre słowa
Kolejne moje fotki.
-Powrót do domu z zimnego dworu.
Seria przedstawiająca zachód Słońca:



Tą serię nazwałem "Droga Słońca do łóżka"
Kolejne fotki:

"Chmura o smaku zachodu Słońca" niestety zepsuta przez smugi kondensacyjne samolotu.

Tutaj zastosowałem panoramizowanie, dlatego kot jest w miare ostry a tło rozmyte na skutek ruchu kota względem przyjętego układu odniesienia.
"Płynąc w daleki świat"
Narazie to wszystko.

 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Gemini7, z ostatniej serii zostaw co najwyżej 3 które uważasz za najlepsze i te pozwól ludziom ocenić. Teraz ich jest za dużo.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Gemini7 napisał/a:
amierzam sobie kupić paralaktyk EQ3 bo na lepszy mnie nie stać ze względu na mój wiek, no ale widziałem dobre fotki na EQ3-2 a nawet na EQ1

EQ 3-2 jest ok, chociaż mówią, że to jeszcze nie to do astrofoto. W każdym razie z mechanizmem zegarowym i ustawieniem na gwiazdę Polarną udaje mi się uzyskać w miarę nieporuszone zdjęcia przy 300mm i 30s. Ale to nie grupa do dyskusji o astro.
Co do zdjęć, to podobają mi się:
- Księżyc z Wenus
- zachód Słońca - ten środkowy, kiedy tarcza dotyka horyzontu
- rzeczka
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
zachód słońca nic specjalnego
Droga Słońca do łóżka - znowu niebo kazdy je ma ; )
te ostatnie nie ostre jakieś
jedynie ten kotek sie mi podoba
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Żeby nie być gołosłownym - link do cropu zdjęcia z tego montażu z czasem 30s, 300mm, F/6.3, ISO 800, odjęcie Dark Frame na komputerze.
http://www.fafik.republika.pl/astro/m42.jpg
 

Gemini7  Dołączył: 16 Gru 2007
Po zakupie EQ3-2 zamierzam fotografować gwiazdy z gwintowym obiektywem Chinona 3.5/200
z przejściówką na bagnet maksymalnie 3min. ekspozycje, lecz niektórzy z forum astronomicznego mówią że da się nawet prowadzić godzinne naświetlanie lecz to jest hardcore.
A co do fotek dopiero się uczę i chciałbym byście wymienili błędy w moich pracach.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Gemini7 napisał/a:
ecz niektórzy z forum astronomicznego mówią że da się nawet prowadzić godzinne naświetlanie lecz to jest hardcore

Da się, pewnie, ale potrzebujesz prowadzenia teleskopem i najlepiej okular z podświetlanym krzyżem. Wtedy można bawić się w godzinne naświetlania takim obiektywem, jaki masz. Ja jeszcze nie próbowałem. Nie mam na razie warunków terenowych, żeby się pisać na dłuższe obserwacje.
 

Gemini7  Dołączył: 16 Gru 2007
1.
Widok z okna podczas zimowego wieczoru
2.
Moja piwnica
3.
Zmiana zoomu podczas naświetlania orchidei
 

bombadilla  Dołączył: 16 Gru 2007
Ladnie wyszła tobie ta pajęczyna. Ciekawy efekt w tych gałęziach. No, no coraz lepiej. Oby tak dalej!
 

Gemini7  Dołączył: 16 Gru 2007
Zachód Słońca [gemini7]
Co wy na to:
http://manufactura.home.p...p?image_id=1077
Mile widziane szczere komentarze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach