piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
Czołem Panie i Panowie :-)

Odkurzę nieco swój kącik i wrzucę coś tegorocznego :-)

13.


14.


15.


16.


17
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
No nieźle odkurzyłeś - można powiedzieć, że ... pozamiatałeś...
Super ... wszystkie ...
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
13.i 14.genialne
15.mniej podoba mi się niebo w porównaniu z pozostałymi
16.jak dla mnie za bardzo rozmyta woda
17.przesadziłeś z kolorami.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!
Podobają się wszystkie i długo można oglądać.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Wszystkie są dobre i kolorki piękne, możesz podpowiedzieć jakiego rzędu czasy były np na 13 i 16 fotce?
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
tomecki, na 13-tce były 2 sekundy, na 16-tce zaś 6 sekund, obydwa na ISO100 i przysłonach f/22 a ogniskowe w granicach 10-12mm ;-)
 
sushe  Dołączył: 27 Mar 2008
świetne zdjęcia
 
MichalR
[Usunięty]
rewelka! nie moge sie doczekac wizyty nad morzem ze statywem i aparatem dajacym mozliwosc zastosowania ISO100:)

obrabiales te zdjecia tak bardzo jak Kulten obrabia swoje?;)

Pozdrawiam,
Michal
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
MichalR, ja swoje foty robie w RAW, wywoluje je w RAWTherapee gdzie robie wszelkie potrzebne wedlug mnie korekty, a wiec nasycenie, kontrast, balans bieli, kadrowanie, prostowanie horyzontow, wydobywanie szczegolow z cieni i swiatel itp. Zmniejszam i wyostrzam po zmniejszeniu w IrfanView. Tak wyglada od poczatku do konca proces obrobki moich zdjec. Czasem uruchamiam GIMPa jak dostrzege gdzies syfa z matrycy :-)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Cały zestaw bardzo dobry. Gratuluje. Zastanawiałem się czy wszystkie robione Sigmą 10-20 (ach te wykastrowane EXIF-y :mrgreen: )
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
kristofo, niestety RAWTherapee w wersji 2.3 bezwzględnie kastruje wszystkie EXIFy :-( ale każde z tych zdjęć było robione Sigmą 10-20 EX DC, to moje podstawowe szkło odkąd je mam :-)
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
To są HDR'y (DRI)? - jeżeli tak to czym je kleisz?
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
seele, To nie są HDRy, stosuję filtry w systemie Cokin, połówkowe szare firmy Hitech o różnej intensywności, ND1,2 ND0,6 oraz ND0,3 oraz mam też jeden połówkowy tabaczkowy.
A HDR`a nie umiem, nie mam narzędzi i jakoś tak nigdy nie miałem zapału do tego, żeby się bawić w jakieś sklejanki :-) Chyba zbyt leniwy jestem :-)
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
No tak to ... widać :mrgreen:
Jednak co optyka to nie soft ...
Dzięki za odpowiedź.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Fantastyczne fotki i jakże skuteczna technika umiejętnego połączenia filtrów z obróbką. Też myślałem że to HDR-y......Piotrze - czy jak w wakacje zawiozę dzieciaki z małżonką do Dąbek (jeździmy tam regularnie od kilku lat) to będę mógł wpaść na korepetycje ?? :-D
No i ten obiektyw....ehhhhhh
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
BartekKw, będzie mi bardzo miło się spotkać :-) Dąbki rzut beretem, a w Dąbkowicach jest bardzo ciekawy przekop :-)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
:-B :-B :-B ;-)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Świetne fotki. Przyłączam się do chóru pochwał :) Wszystkie zdjęcia z nowej serii bardzo mi się podobają, ale najbardziej 15. Urzekająca obróbka. Patrząc na dokonania Twoje i kultena nabieram coraz większej ochoty na filtry Cokin i połówkowe :)
 
zhism  Dołączył: 07 Lis 2008
fotki poprostu prześwietne !

napisałeś, że używazs filtrów systemu cokin. Chodzi o Cokin P ? I jak się pracuje z takimi filtrami, bo chciałem takich poszukać.. ale miałem obawy z powodu ich kształtu i specjalnego uchwytu.
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
Nie no, po przeczytaniu wątku mam po prostu "wygięte nadgarstki", foty rewelacyjne, gratulacje piter_76 !

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach