bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
  Monitor CRT - czy taki się nada do czegoś?
Padła mi bańka. Zupełnie. Docelowo będzie panel, ale potrzebuję coś taniego na już. Nada się to to?:

http://www.allegro.pl/ite...iscan_g420.html
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Re: Monitor CRT - czy taki się nada do czegoś?
kupa kasy jak za starego, wyswieconego zloma...
szukalbym jednak LCD.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
http://www.allegro.pl/ite...a_stan_bdb.html


Ta firma była juz polecana na forum
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bossini, - nie znam tego monitora ale jezeli daje mozliwosc 1600x1200 przy 89Hz to jest calkiem niezle...
Jezeli tylko masz miejsce na stole i a monitor daje mozliwosc sterowania kazda skladowa RGB + temp. barwowa to kazdy LCD w cenei do 2000 zl odpadnie jesli chodzi o barwy i przejscia tonalne...
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Kurka, docelowo ma być Nec 1990SXi ale teraz kasy nie ma, bo wózek musiałem kupić....
A na najtańszym LCD to ja nic nie wyedytuję...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bossini napisał/a:
A na najtańszym LCD to ja nic nie wyedytuję...
- raczej kur.....y dostaniesz :evilsmile:
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
ku...y dostawałem jak monitor konał. W pewnych momentach zaczynał się ściemniać i tylko mocny kopniak przywracał obraz. Teraz niestety ściemnił sie na amen. Nawet mocny kopniak, szczypanie, czy nawet obnażanie się go nie rusza..... :-/
 

Bastech  Dołączył: 29 Kwi 2008
Stary, jak Ty się obnażasz przed monitorem, to się nie dziw, że odmówił współpracy :-)
Pewnie byłeś nie w jego typie. :evilsmile:
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Jak bicie nie pomagało to zdecydowałem sie o zastraszyć :mrgreen:
Zimny drań... :-P
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Sony robił świetne CRT. Przez jakiś czas też dla Apple'a.
Na pewno trzeba sprawdzić, jaką ma możliwość kalibracji kolorów i czy kineskop nie ma plam (rozjaśnień, przyciemnień) co się zdaża, jeśli jest spracowany biedaczek.
Kupować w ciemno to duże ryzyko chyba, że sprzedawca sprawdzony i przyjmie ewentualny zwrot.
 
locke  Dołączył: 02 Lis 2007
Miałem długie lata trinitrona i dopiero matryca MVA mnie przekonała do przesiadki. Polecam serdecznie jakąś 19kę albo nawet 20kę na kineskopie tej firmy. Są bardzo tanie na allegro. Wytrzymałość? Mój do dzisiaj świeci jak bajka u moich rodziców. Nie mam pojęcia jak wygląda sprawa poszczególnych producentów monitorów opartych na tej bańce. ja miałem CTX.
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Ok. Sprawa się wyjaśniła. Nieoczekiwany przypływ gotówki (złodzieje z zus :-x , oddali dopiero po 3 miesiącach...), i stoi u mnie.....
NEC 2090 UXi.
Chwilowo cieszę oczy 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach