bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
[bEEf] Leśny blues o czwartej nad ranem
Postanowiłem sobie na urlopie zapolować na wschód słońca :-)
Świat o czwartej nad ranem w okolicy, gdzie sobie mieszkałem wygląda tak:


A oto i słońce, jakoś tak po szóstej:



I jeszcze kilka widoczków, już po wschodzie:





Fotki, jak fotki, ale najfajniejsze jest w nich to, że sprowokowały mnie do wybrania się na ten spacer. Dla samego spaceru ni cholery by mi się nie chciało zrywać z łóżka o tak kosmicznej porze. A tak - patrzyłem na te wszystkie cudowności natury i micha jarzyła mi się o tak: :mrgreen: Uh, uwielbiam to! Mimo, że z natury ja raczej miejski kot jestem...

[ Dodano: 2007-07-28, 20:35 ]
Aha, a druga część fotek jutro idzie do wołania w Rossmanie :-) Nie mogłem sobie odmówić i zrobiłem 2, 3 takie same kadry cyfrą i na Velvii - porównanie może być ciekawe...
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
4,5 i pierwsza pajęczynka... Miodzio :D Pajęczynka zwłaszcza. Wschód słońca daje jednak bardzo ciekawą kolorystykę. Tak trochę jesiennie :D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
tak, pajęczynka super...
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
Ta pajęczynka była tak grubo upleciona przez jakiegoś ogromniastego pająka, czy to rosa ?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
outi, to rosa :-) Poza tym - niestety - zdjęcie jest trochę poruszone, ale grubość pajęczynki wynika głównie z kuleczek rosy.

[ Dodano: 2007-07-29, 00:20 ]
Aha, i zdjęcie pod słońca, dlatego ta rosa tak "świeci".
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
bEEf, podziwiam.

Siłę woli podziwiam! :mrgreen: Już chyba czwarty raz na tych wakacjach będę próbował wybrać się o zmierzchu w pola ;-)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
podobają mi się (pajęczyny najbardziej). który z twoich obiektywów?
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
ciągle sobie obiecuję poranne wstawanie... chcę na żywo taką pajęczynkę zobaczyć :-)
pięknie!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
podobają mi się (pajęczyny najbardziej). który z twoich obiektywów?

kristofo, wszystko Soligor 28/2.8. Tak jakoś przyrosło mi do korpusu :-) Druga część (jeszcze niewywołana) to mesuper z SMC 50/1.4.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
hehe znaczy, ze miedzy "przed 4ta" a "zaraz po 6tej" co robiles? :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
hehe znaczy, ze miedzy "przed 4ta" a "zaraz po 6tej" co robiles?

Ano łaziłem przez różne krzaczyska :-) Zdjęcia też robiłem, ale większa część jest w pleśniaku.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Heh.. Ja jakos na taki sam pomysl wpadlem w ostatni weekend.
Jakby ktos chcial to http://picasaweb.google.p...ekWTyCu29072007

BTW. Fajna masz okolice, nie wyglada na Lodz :-P
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Adam Sławomir
Cytat
Fajna masz okolice, nie wyglada na Lodz


Czy sadzisz że w okolicach miasta Łodzi nie ma fajnych miejsc :evil:

Musiałem to napisać no po prostu musiałem :lol:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
to ja trochę dziegciu podrzucę. Lubię cię bEEf - tak między słowami na forum czuć, że jesteś fajnym gościem - i mam nadzieję, że się nie obrazisz: jak na tak piękny temat/moment te foty są, dla mnie, średnie. Pewnie mają wartość pamiątkową - nie mam nic przeciwko "pamiątkówom", sam cykam takich masę - ale, motyla noga ;-) , chyba tak cię pochłonął cudowny skądinąd klimat letniego świtu, że trochę odpuściłeś walkę o oddanie tego na zdjęciach. Mam wrażenie, że cykałeś to, co widziałeś zachwyconym okiem, nie do końca przejmując się ograniczeniami jakie narzuca fotografia (choćby proporcje zdjęć, wymuszające jako takie komponowanie). Kilka ujęć wkręciło mnie przyjemnie - ścieżki na skraju lasu, zarośnięte bajoro - jednak na większości widać, że mogło być dużo ciekawiej. Szkoda, że nie wykorzystałeś jakiegoś tele i choćby kitowego szerokiego kąta. perspektywa dwudziestki ośemki jest w tym przypadku trochę nijaka - nie pozwala ująć szerokiego zamglonego krajobrazu, a jednocześnie nie pozwala "ukraść" świtowi detali, tych leśnych zawilgoconych ornamentów czy nawet smug światła... Czekam na efekty z pleśniaka (pięćdziesiątka może wymusiła inne kadry). I na następne bohaterskie boje o czwartej rano... Sam niestety bardzo dawno nie zdobyłem się na spacer o tej porze (a sprzed lat pamiętam niezwykły klimat tej pory dnia - mieliśmy nawet z kumplem kiedyś taki cykl nocy bez snu, z flaszką wina i oczekiwaniem na świt właśnie). Ale zainspirowałeś mnie. Niebawem jadę w Polskę - może się uda, wtedy będziesz miał szansę odwdzięczyć mi się za to kręcenie nosem ;-) . Pozdrawiam :-B
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cypis, no wreszcie ktoś mnie objechał, o to chodzi ;-) Sam czekam na fotki z pleśniaka. Nie wiem, czy lepsze, ale tak mi się wydaje, że "fajniejsze" fotki zrobiłem właśnie nim, bo to miał być pleśniak plener, a cyfra z ciekawości - dla porównania.

O kompozycji jednak myślałem, to nie były spazmatyczne drgania palca wskazującego - co oczywiście nie znaczy, że myślałem dobrze :-) Wszelkie uwagi przyjmuję z uwagą ;-) i ani w głowie obrażanie się. Ba! "Marudzenie" jest podwójnie mile widziane, bo można się czegoś z niego dowiedzieć o swoich fotkach - jakbym się nie starał, nie nabiorę do nich dystansu, mając w pamięci wrażenia z pleneru.

Tak myślę o Twoich uwagach i wydaje mi się, że po prostu nie znam specyfiki fotografii krajobrazowej - wziąłem to, co noszę na codzień i tyle. Inne ogniskowe - pomyślę, chociaż raczej w kierunku szerzej, niż dłużej, jakoś nie potrafię "patrzeć" tele. Ogólnie temat znajduję jako trudny pod względem foto - wszędzie chaszcze, plątanina gałęzi, cudowny chaos - to samo, co jest piękne w naturze, nie sprawdza się za bardzo na fotkach.

A ja i tak jestem hepi, bo, że zacytuję samego siebie:
Cytat
Fotki, jak fotki, ale najfajniejsze jest w nich to, że sprowokowały mnie do wybrania się na ten spacer
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
A ja i tak jestem hepi, bo, że zacytuję samego siebie:
Cytat:
Fotki, jak fotki, ale najfajniejsze jest w nich to, że sprowokowały mnie do wybrania się na ten spacer
Najlepsza puenta. Sam chciałem ruszyć tyłek z domu, ale pogoda troche mnie uziemiła.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Polar napisał/a:
Czy sadzisz że w okolicach miasta Łodzi nie ma fajnych miejsc :evil:


Wiesz.. Jak sie dostatecznie daleko za dowolne miasto wyjedzie to sie takie miejsca znajdzie. Jednak
bEEf napisał/a:
w okolicy, gdzie sobie mieszkałem
sugeruje, ze to dosc blisko bylo.. Stad wnioskuje, ze to centrum Lodzi raczej nie jest :)
A czas przeszly sugeruje dodatkowo, ze bEEf juz tam nie mieszka, wiec moze to byc wogole nie w okolicach Lodzi nawet..

[ Dodano: 2007-07-31, 13:44 ]
bEEf napisał/a:
Ogólnie temat znajduję jako trudny pod względem foto - wszędzie chaszcze, plątanina gałęzi, cudowny chaos - to samo, co jest piękne w naturze, nie sprawdza się za bardzo na fotkach.


Ja widze to dokladnie tak samo. Bardzo ciezko wybrac kadr, ktory ominie te wszystkie chaszcze i krzaczory i jednoczesnie pokaze cos ciekawego.. A na zywo wszystko wyglada ciekawie. Zwlaszcza miliony pajeczyn pokrytych rosa, ktorych za dnia nie widac.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
sugeruje, ze to dosc blisko bylo.. Stad wnioskuje, ze to centrum Lodzi raczej nie jest :)
A czas przeszly sugeruje dodatkowo, ze bEEf juz tam nie mieszka, wiec moze to byc wogole nie w okolicach Lodzi nawet..

To może wyjaśnię - mieszkałem, w sensie pomieszkiwałem w czasie urlopu. A jest to totalne zapupie, wiocha w środku lasu (dosłownie), brak nawet sensownego dojazdu - tylko leśne "dukty", które widać na zdjęciach. Moi rodzice mają tam działkę - starą chałupę odkupioną za grosze po spadkobiercach pewnej babci, która tam mieszkała. Jest to ok. 100km od Łodzi w kierunku północnym :-)

A w bezpośrednich okolicach Łodzi też można znaleźć oczywiście fajne miejsca, również pod względem krajobrazowym - taki Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich np, zaledwie parę kilometrów na wschód. Planowaliśmy tam plener nawet - właśnie, chłopaki Łodziaki - i co?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Jest to ok. 100km od Łodzi w kierunku północnym :-)

To gdzieś koło mnie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach