kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
Nowy firmware do K20d
link

The following content have been improved in Version 1.01
Minimize the noise when taking picture with 2 seconds self-timer mode.

Czyli nowy firmware redukuje brokat ;-)

ksz
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
uhh, w koncu nie bedzie trzeba modelek czyscic ;P

 

frisky  Dołączył: 04 Gru 2007
Tylko że nie wzięliby brokatu za hoty, gdyby wcześniej na scence testowej nie wyskoczył 1000 prawdziwych hotów.

Problem ewidentnie był. Dobrze, że wywołał międzynarodowe zamieszanie, bo skończyło się firmwarem a nie tylko kolejną urban legend opowiadaną wśród maniaków sprzętu :-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Ciekawi mnie tylko, czy nowy soft nie będzie oprócz hotów usuwał brokatu :)
A tak na serio mówiąc, to ciekawi mnie co by wyszło, gdyby za pomocą K20D (albo też innego DSLR) sfotografować scenę zawierającą coś co na zdjęciu wygląda jak hotpixel.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
LDevil napisał/a:
Ciekawi mnie tylko, czy nowy soft nie będzie oprócz hotów usuwał brokatu :)

Musiałbyś mieć dłuuugą lufę by dmuchać spocone modelki z kropelkami potu na twarzy. ;)

LDevil napisał/a:
A tak na serio mówiąc, to ciekawi mnie co by wyszło, gdyby za pomocą K20D (albo też innego DSLR) sfotografować scenę zawierającą coś co na zdjęciu wygląda jak hotpixel.

Aparat robi dwa zdjęcia - pierwsze z brokatami, drugie tylko z hotpixelami.
Hotpixele z tego drugiego zdjęcia są namierzane i usuwane są w tych samych miejscach ze zdjęcia pierwszego.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
No i wgrałem nowy firmware... Zniknął tez jeden mały problem błędu w polskim menu...:):)
Niby niewiele to znaczy..ale zawsze cieszy he he: Ciekawe jakim cudem Panowie z Apollo (jesli im wierzyć;) dysponowali nowym softem 2 miesiące temu ;) Może Pentax dał im do testowania...;)
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
armar napisał/a:
LDevil napisał/a:
A tak na serio mówiąc, to ciekawi mnie co by wyszło, gdyby za pomocą K20D (albo też innego DSLR) sfotografować scenę zawierającą coś co na zdjęciu wygląda jak hotpixel.

Aparat robi dwa zdjęcia - pierwsze z brokatami, drugie tylko z hotpixelami.
Hotpixele z tego drugiego zdjęcia są namierzane i usuwane są w tych samych miejscach ze zdjęcia pierwszego.
Nie mam pewnosci co do tego ale nie wydaje mi się, żeby po każdym zdjęciu było robione 'ciemne' zdjecie. Raczej po wybraniu 'odwzorowania pikseli' robi się raz 'zdjęcie dekielka' (albo jak sie pojawią nowe brokaty, tfu! hotpixele to użyszkodnik może zrobić to ponownie) i puszka zapamiętuje gdzie swięcą jej się gwiazdki. A potem robi cos podobnego jak mózg w miejscu 'ślepej plamki' w oku. LINK

ksz
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Aha... I jeszcze jedno: ponieważ Pentax nic o tym nie wspomina więc może to moje subiektywne odczucie (nie wspomina też o poprawce w polkim menu ;)
Ale tak na szybko testując ,,łapanie ostrości" na ,,kicie2" wydaje mi się że troszkę szybciej to teraz ,,chodzi"...;) Ale może to moje subiektywne odczucie-chociaż porównanie mam (na gorąco) i specjalnie na to zwracałem uwagę (na ostrość) Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-06-16, 22:33 ]
Taaak... Stracony czas...Polska-Chorwacja ;(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach