Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nie zrozumieliśmy się, ;-) chodziło mi o to, że przy LCD TRZEBA używać cały czas tej dużej rozdzielczości, co jest, przynajmniej dla mnie, niewygodne, dla mnie to plus CRT, że mam do dyspozycji rozdzielczości od 800x600 do 1920x1440, bez utraty jakości tak jak to ma miejsce po zmniejszeniu rozdzielczości w LCD'ku.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Robert N napisał/a:
jeśli chcesz wydać 1000-2000 PLN to kup
19" LCD na S-IPS i kalibrator.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Eldred napisał/a:


Moje odczucie jest takie, że monitory Lcd mają w większości przypadków tak dziwaczne kontrasty


IMHO LCD leży bo brak wystarczającej ilości światła, by oddać biel (jak kto nie wieRZy, to niech sobie do laptopa podepnie CRT i porówna... Ja doznałem szoku kiedy "białe" fragmenty obrazu na LCD okazały się sepio-brunatno-szare w porównaniu z tym samym obrazem na CRT wyświetlanym z tego samego laptopa jednocześnie.

Słabsze LCD robią jeszcze lepsze jaja - brak wystarczającej ilości odcieni szarości - oglądam sobie któregoś dnia zdjęcia na plfoto na jakimś tanim lcd hyundai czy inne badziewie i mam wrażenie na którymś z kolei zdjęciu że a) autor przesadził z kompresją jpeg b) zdjęcia nie są w odcieniach szarości. Okazało się że zdjęcia były ok - to lcd robił sobie jaja z sygnałem ;)


Tak więc mamy przekłamane kolory / kontrasty. Do normalnej pracy wykorzystuję więc LCD, ale w kluczowych momentach podpinam LCD i poprawiam sobie przed zabraniem zdjęć do labu balans bieli, czy kolorki.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Grendel napisał/a:
Do normalnej pracy wykorzystuję więc LCD, ale w kluczowych momentach podpinam LCD

Chyba w kluczowych momentach CRT, jak mniemam ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a ja coraz czesciej uzywam LCD ....
mam NEC-a 20wgx pro....sa problemy ale jakosc tego monitora jest naprawde niezla....
Po prostu nie chce mi sie patrzec juz na CRT - tym bardziej ze ze wzgledu na ustawienie ktorego nie mam jak zmienic CRT jest zbyt blisko mnie....
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Ja mam Elsa Ecomo 530 na trinitronie 19". Jeżeli miałbym go zmienić to na 22".
LCD to przyszłość, ale na razie przegrywają z CRT jeżeli chodzi o oddanie kolorów i kontrasty.
Jeżeli ktoś nie ma ograniczeń finansowych to też kupi dobry LCD.
Oczywiście cały czas trzymamy się zastosowań fotograficznych, a nie CADowych np.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jpserwis napisał/a:
Oczywiście cały czas trzymamy się zastosowań fotograficznych, a nie CADowych np.

no właśnie - w pracy mam 19stke samsunga LCD ii do CADa - cacy, do zdjęć - be .. tyle, że to jakiś tańszy raczej model jest, więc oczywiste
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Robert N napisał/a:
Grendel napisał/a:
Do normalnej pracy wykorzystuję więc LCD, ale w kluczowych momentach podpinam LCD

Chyba w kluczowych momentach CRT, jak mniemam ?


tak ;) przejęzyczenie :)
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Czyli z CRT kontra LCD jest tak samo jak z systemem ;-) kazdy chwali to co lubi, a zalety i wady mozna wymieniaaaaaaac do .... jak dlugo sie chce.

Jak dla mnie monitory CRT jednak odpadaja, poniewaz po 1: miejsce, po 2: foty nie sa moim zrodlem utrzymania, dlatego wolalbym wrzucic wiecej kasy w samego kompa (bo tez zmieniam) niz pakowac pieniadze w profi monitor, ktorego nie bede mial do czego podpiac. Czyli trzeba bedzie wybrac zloty srodek, co jak wiadomo jest najtrudniejsze.

Dzieki wszystkim za pomoc i rady.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jak już wcześniej pisałem dobry profi monitor można kupić niezużyty używany w sklepie poleasingowym za 300zł, a jeśli chodzi o miejsce, to jak można robić zdjęcia (nie małpką turystyczno okolicznościowe tylko bardziej ambitnie) a potem olewać ich wygląd dla 30-40cm więcej miejsca na biurku?
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Masz racje Eldred, ze monitor to podstawa, ale to nie zawsze jest kwestia tylko 30 cm na biurku. Po pierwsze chcialbym miec dwa monitory, drugi najtanszy na paski narzedzi, a po drugie warunki lokalowe. Mam dosyc specyficzna sytuacje teraz i tachanie sie z 30sto kg telewizorem raczej nie wchodzi w gre. Ale jeszcze zycie pokaze, jak zwykle ;-)
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
oka, po raz n-ty powtorze ;)

jak lcd do zdjec, to tylko na s-ips. polecam tu szczegolnie HP LP 2065 - teraz za ok. 1500PLN brutto pewnie. mam takie dwie sztuki - kolory z tym co widze na ekranie i na moim epsonie to 99-100% (Dla porownania TN z laptopa to tak z 20% roznicy - o ile mozna jakos subiektywnie wyrazic to w procentach). Wybor w moim wypadku na HPka padl tez za sprawa informacji, ze znajomy majacy w australii studio renderingu uzywa wylacznie HPkow tej serii (choc mnie bardziej interesowal pivot - ze wzgledu na glowne zastosowanie: programowanie).

Jak ktos bardzo lubi dell'e, to takze warto - maja rowniez bardzo dobre opinie.

Jesli ktos mialby wydac wiecej niz 2k na monitor do zdjec, to musialby miec lekko nie tak pod sufitem ;) A CRT? Ta... Mialem dosc dlugo iiayme 22" dedykowana do CAD'a, ale nie wrocilbym do niej z posiadanych teraz LCDkow.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
webjay napisał/a:
jak lcd do zdjec, to tylko na s-ips
A tam, mam MVA i dobrze mi z tym.
webjay napisał/a:
Jesli ktos mialby wydac wiecej niz 2k na monitor do zdjec, to musialby miec lekko nie tak pod sufitem ;)
Dlaczego ?
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
argawen: nie twierdze, ze zle Tobie z mva :) a dlaczego 2k to zbedny wydatek? to chyba oczywiste, ze do amatorskich, czy pol-profesjonalnych nawet zastosowan nie warto, chyba, ze ktos bardzo chce sie uszczesliwic, tak jak jakies 90% z nas tu obecnych ;P ale przeciez my na irracjonalne zachowania mowimy pasja ;)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Na moje oko HP LP1965 (2szt.) swieci gorzej niz NEC 1970NX (2szt.) :-P

webjay napisał/a:
czy pol-profesjonalnych nawet zastosowan nie warto

Bardzo warto. Chocby dla mozliwosci pelnej sprzetowej konfiguracji.
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
ok, zeby dyskusja nie byla jalowa: dan & argawen & kazdy, kto uwaza, ze warto wydac wiecej niz 2k na LCD, prosze o typy cenowe + link do specyfikacji i kilka zdan, co w tym modelu takiego extra. (ograniczmy sie tylko do 22" - bo wieksza przekatna bedzie wplywac na cene).

chetnie poczytam :-B

ps. dan, tylko potwierdzasz regule, bo z tego co kukam, to LP1965 jest na mva, a ten nec na s-ips ;P sprawdz, ktory patrzac z rogow (czyli z gory + z boku) wpada w fiolet.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
webjay napisał/a:
ok, zeby dyskusja nie byla jalowa: dan & argawen & kazdy, kto uwaza, ze warto wydac wiecej niz 2k na LCD, prosze o typy cenowe + link do specyfikacji i kilka zdan, co w tym modelu takiego extra. (ograniczmy sie tylko do 22" - bo wieksza przekatna bedzie wplywac na cene).

Forum MVA.pl. Powinienes znalezc wszystko, lacznie z dokladnymi objasnieniami. Ja w te klocki nie jestem mocny - mi to wszystko tlumaczy znajomy grafik-projektant.

webjay napisał/a:
ps. dan, tylko potwierdzasz regule, bo z tego co kukam, to LP1965 jest na mva, a ten nec na s-ips ;P sprawdz, ktory patrzac z rogow (czyli z gory + z boku) wpada w fiolet.

Matryca to nie wszystko. MVA tez jest niezle. Wazna jest selekcja matryc, elektronika, lampy...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan napisał/a:
Wazna jest selekcja matryc, elektronika, lampy..
Właśnie. Selekcja podzespołów. Czasami to tworzy cenę.
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
dan napisał/a:
webjay napisał/a:
ok, zeby dyskusja nie byla jalowa: dan & argawen & kazdy, kto uwaza, ze warto wydac wiecej niz 2k na LCD, prosze o typy cenowe + link do specyfikacji i kilka zdan, co w tym modelu takiego extra. (ograniczmy sie tylko do 22" - bo wieksza przekatna bedzie wplywac na cene).

Forum MVA.pl. Powinienes znalezc wszystko, lacznie z dokladnymi objasnieniami. Ja w te klocki nie jestem mocny - mi to wszystko tlumaczy znajomy grafik-projektant.


dalej twierdze, ze nie warto wydawac wiecej niz 2k na LCD, bo nie ma na co :-P

dan napisał/a:

webjay napisał/a:
ps. dan, tylko potwierdzasz regule, bo z tego co kukam, to LP1965 jest na mva, a ten nec na s-ips ;P sprawdz, ktory patrzac z rogow (czyli z gory + z boku) wpada w fiolet.

Matryca to nie wszystko. MVA tez jest niezle. Wazna jest selekcja matryc, elektronika, lampy...


+
dan napisał/a:
Na moje oko HP LP1965 (2szt.) swieci gorzej niz NEC 1970NX (2szt.) :-P


ale na Twoje oko widac, ze s-ips jest lepszy od mva? :-P

Panowie! konkrety prosze! :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
webjay napisał/a:
Panowie! konkrety prosze! :)
Mam ten monitor.

Eizo

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach