dan  Dołączył: 11 Sie 2006
webjay napisał/a:
dalej twierdze, ze nie warto wydawac wiecej niz 2k na LCD, bo nie ma na co

webjay, ale ja nie zamierzam Cie do tego przekonywac :-) Dostales namiar na zrodlo wiedzy, wg mnie calkiem przyzwoite. Nie twierdze jednak, ze zmienisz zdanie po zapoznaniu sie z nim.

webjay napisał/a:
ale na Twoje oko widac, ze s-ips jest lepszy od mva?

Nie :) Dwie szt. Necow lepiej swieca niz dwie sztuki HP. Lepsze kolory, bardziej rownomierne podswietlanie, reszta to moje subiektywne, aczkolwiek dosc mocne wraznie. Tyle :-)
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
argawen: juz go nie sprzedaja - wycofany z oferty.

dan: nie o to mi chodzilo ;) po prostu drazylem swego czasu temat i naprawde profi monitory to m.in. eizo, tylko w cenie m.in. 7-8k i na dzien dobry mialy dedykacje do DTP... reszta jest _porownywalna_. dlatego prowokowalem ta prosba o typowanie extra lcd.

nie to ze pasuje - ale koncze dyskusje (oczywiscie, jesli chcecie, mozemy jeszcze pogadac ;) ) swoja skromna opinia:

na moja wiedze i doswiadczenie, do amatorskich / pol-profesjonalnych zastosowan wzialbym sobie 20-sto calowego HP LP2065, w cenie (jak sprawdzilem) 1430PLN - na matrycy s-ips, z 3 letnia gwarancja, w rodzialce 1600x1200, z wejsciem na dwa komputery (jak ktos ma karte grafiki z powojnym wyjsciem, to ma prawie 2 monitory), z pivotem (obracany o 90^ ekran). kropeczka.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
webjay napisał/a:

jak lcd do zdjec, to tylko na s-ips. polecam tu szczegolnie HP LP 2065 - teraz za ok. 1500PLN brutto pewnie.

tylko ze od czerwca 2006 ten monitor ma montowana matryce MVA - nadal polecasz? bo cena faktycznie niezla :evilsmile:
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
l_uka: to byla plotka, powtorzona 100 razy po roznych forach... ja kupilem po czerwcu 2006 (data produkcji) i jest s-ips. i potem kilka razy polecilem ten monitor kilku osobom na przestrzeni kilku miesiecy i wszyscy mieli na s-ips.

i jesli Ciebie powyzszym nie przekonalem i dalej obawiasz sie ze moga tam inna matryce wcisnac, to i tak jestes bezpieczny z zakupem - jako klient indywidualny, kupujacy przez net, masz prawo zwrotu towaru bez podania przyczyny (dlatego zawsze lepiej kupic lcd przez neta - bedzie bad pixel, ktorego nie obejmuje gwarancja? to i tak zwracasz i przyjac musza)
 
miklo  Dołączył: 09 Lip 2007
Na forum MVA.PL piszą, że nie jest tak ważny rodzaj matrycy. Ważniejsze jest sterowanie nią. I podobno nie bardzo wypadają modele ze sterowaniem ośmiobitowym. Ja tam się nie znam, ale jestem w stanie w to uwierzyć. Nawet sam sobie to udowodniłem na szybko ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
webjay napisał/a:
argawen: juz go nie sprzedaja - wycofany z oferty.
No wiem, kupiłem go z rok temu.
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Ostra dyskusja trwa dalej i bardzo dobrze, bo wiele wniosków można wyciągnąć.
Już nie pamiętam gdzie, ale na jednym z forów chwlili: GATEWAY 2485W 24" SPVA HD.
Co myślicie? Miał ktoś kiedyś coś takiego?

b.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
Ja jakos mam pecha do tych monitorkow.
Zamowilem juz nec'a 1990sxi ale odpisali, ze juz nie produkuja i ze nie jest dostepny.
Dzis pojechalem do MM by sobie kupic Eizo1931 to mieli ostatnia sztuke z wystawki - wiec nie bralem (cena 1599).
Monitor argawena eizo1910 byl za 1499(chyba stoi tam od roku:))

No jesli mi ktos poleci jakis markowy monitorek na S-ISP-sie do 2000zł to moze sie skusze.
A tak to numero uno do kupienia to 1931.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ttb napisał/a:
Monitor argawena eizo1910 byl za 1499
Mój był trochę droższy ;-)

[ Dodano: 2008-02-09, 18:38 ]
ttb napisał/a:
No jesli mi ktos poleci jakis markowy monitorek na S-ISP-sie do 2000zł to moze sie skusze.
Może coś z Formac Gallery ? Nie jest na S-ISP, ale też dobra firma.

Formac .
 

mirr  Dołączył: 20 Kwi 2007
A co sadzicie o tym monitorze 19 Belinea 1980 S1 na matrycy MVA ? W testach wypada bdb a kosztuje raptem 1tys.
 

No Quarter  Dołączył: 12 Lut 2008
Posiadam od kilku miesięcy HP LP2065 na matrycy S-IPS LG/Philips. Kupiłem go nowego we wrześniu 2007. Kierowałem się dobrymi opiniami o nim między innymi na DPreview.com polecano go do amatorskiej obróbki zdjęć. Ma dobre odwzorowanie kolorów, wysokie kąty widzenia , b dużą przestrzeń roboczą . Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Poprzednio posiadałem CTX PR711FL na Trinitronie i nie odczuwam wielkiej różnicy w jakości obrazu miedzy LCD a CRT .
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Może coś z Formac Gallery ? Nie jest na S-ISP, ale też dobra firma.

Formac .


Historia zatoczyła koło :mrgreen: http://manufactura.home.p...opic.php?t=2077
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
NEC 1990SXi jest jeszcze do dostania w paru sklepach.

np tutaj albo tutaj.

bynajmniej stan magazynowy na to wskazuje.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
tomos - to sa 1990SX a to juz inna matryca
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
faktycznie, z rozpedu skopiowalem linki, a na skapcu 1990SX i 1990SXi sa pod ta sama nazwa :-?
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
No Quarter napisał/a:
Posiadam od kilku miesięcy HP LP2065 na matrycy S-IPS LG/Philips. Kupiłem go nowego we wrześniu 2007. Kierowałem się dobrymi opiniami o nim między innymi na DPreview.com polecano go do amatorskiej obróbki zdjęć. Ma dobre odwzorowanie kolorów, wysokie kąty widzenia , b dużą przestrzeń roboczą . Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Poprzednio posiadałem CTX PR711FL na Trinitronie i nie odczuwam wielkiej różnicy w jakości obrazu miedzy LCD a CRT .


tak trzymac :-B :-B :-B

ps. czytam, ze co niektorzy jeszcze chwala CRT - jakby ktos bardzo chcial (bo zastanawiam sie kogo z rodziny obdarowac), to moge opchac swoja iiyame 22", w 1600x1200 ponad 100Hz, max rozdzielczosc 2048x1536 przy 85Hz, 30kg zywej wagi... ;P
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
eee tam :) jakieś dziwne LCD wam w głowach. Ja mam Eizo FlexScan F77 i mi naprawdę wystarcza, kolorki że aż żyć się chce. Nic mi więcej nie potrzeba
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Chciałem tylko dodać do dyskusji, że od niespełna tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem GATEWAY 2485W 24" SPVA HD i nie mogę złego słowa powiedzieć. Czarny jest czarny a biały biały :mrgreen: Jak na moje amatorskie potrzeby (mam porównanie z innymi LCD) to jest świetny, a cena również nie najgorsza (w końcu to 24").

Pozdrawiam
b.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
Mam pytanie do uzytkownikow monitorow HP LP2065. Otoz czy ktorys z Was probowal podlaczyc te monitory do stacjonarnego DVD? Szukam monitora co bedzie lepszy od mojego obecnego(iiyama X486s) a zarazem bedzie mogl dorywczo robic jako ekran do ogladania filmow z dvd zamiast nieposiadanego telewizora:) Wszystko dlatego, ze wczoraj podlaczylem takie dvd do mojej poltorarocznej iiyamy 19 cali i niestety nie chca gadac.

Pozdro

PK
 

No Quarter  Dołączył: 12 Lut 2008
LP2065 ma dwa wejścia DVI-D ale trudno mi powiedzieć czy będzie działać z odtwarzaczem dvd , ten który posiadam nie ma wyjścia dvi/hdmi. Wiem że działa z konsolami typu PS3 i X BOX

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach