sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
odświerzając nieco wątek, bo baaardzo prawdopodobne, że po WszystkichŚwiętych nowy motek wreszcie zagości ii w związku z tym mam pytanie - dlaczego większość 22'' na allegro jest taka tania? tzn. w podobnych cenach jak 19-21 na ten przykład?? Czy jest w tym jakiś hahahaczyk or something? Chciałbym również spytać, bo zdecydowanie bardziej popularne i częściej spotykane są monitory 19 i 21 cali, a mniej 18, 20 i 22 - czy ktoś może mi wyjasnić dlaczego? Czy oprócz 1'' są jeszcze jakieś różnice pomiędzy 21 a 22? Ogólnie przymierzam się raczej do 19 ii narazie poszukam czegos nie z allegro, ale poki co rozwazam wszelkie mozliwosci.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
21" mają kineskopy Trynitron Sonego, zaś 22" Diamondtrony Mitsubishi.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
z racji, że nadal mój ulubiony i wspaniały monitor nie został zmieniony chciałem spytać czy jeśli co chwile o kilka milimetrów zmienia się wielkość wyświatlanego obrazu poczym znów sie rozszerza do polozenia wyjsciowego to dobrze? :-( :-| :-/ :-? :-x :shock:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To test na refleks. Jeżeli uda Ci się przybliżać i oddalać od monitora z szybkością niwelującą ową przypadłość, to oznacza, że możesz uczestniczyćw wyprzedaży MM.
Cóż. Nie chcę Cię martwić. Masz przed sobą kolejny, niezaplanowany wydatek.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
to dobrze?

to znaczy ze musisz go pierdyknac otwarta dlonia najpierw z lewej, pozniej z prawej. Jak nie przejdzie, czynnosc powtarzac do skutku - sprawdzone wiele razy na zlomach ;-) :-P 8-)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
sołtys napisał/a:
z racji, że nadal mój ulubiony i wspaniały monitor nie został zmieniony chciałem spytać czy jeśli co chwile o kilka milimetrów zmienia się wielkość wyświatlanego obrazu poczym znów się rozszerza do polozenia wyjsciowego to dobrze? :-( :-| :-/ :-? :-x :shock:

mam podobnie ;-) tzn od czasu do czasu siada odchylanie poziome i obraz zwęża się o kilka cm i tak już zostaje. jedynym lekarstwem jest lewy lub prawy sierpowy (z dyńki jeszcze nie waliłem). po tym zabiegu obraz zawsze wraca do normy :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
l_uka napisał/a:
czynnosc powtarzac do skutku

Aż zgaśnie.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Cóż. Nie chcę Cię martwić. Masz przed sobą kolejny, niezaplanowany wydatek.

No właśnie - to jak już kiedyś wspominałem powinienem zrobić dawno temu i z tej perspektywy patrząc to jest dobra ta koncepcja .... ale z perspektywy "kolejny, niezaplanowany wydatek" to już tak niekoniecznie :-|

l_uka napisał/a:
to znaczy ze musisz go pierdyknac otwarta dlonia najpierw z lewej, pozniej z prawej.

ooo na YouTube widziałem taki filmik, że jak ktoś tak walił dłonią w MacBookaPro to sie zmieniał system na np. XP albo Ubuntu.




Sprawdziłem - u mnie sie nie zmienia :-(
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
Sprawdziłem - u mnie się nie zmienia

jako niewprawiony w bojach, zrobiles to pewnei zbyt delikatnie - uzyj mocy! no i nie ma sie co patyczkowac - bardziej juz mu nie zaszkodzisz. Moze jakis lot paraboliczny z 7. pietra?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
calkowicie serio :
1 - wez i stuknij w sam srodek ekranu - dosc mocno plastikiem twardym sile musisz wyprobowac - na czesc naszych firmowych zdezelowanych monitorow dziala to wrecz magicznie - ale to sa sony
2 - wyjmij wtyczke z kontaktu.....wyjmij kabel VGA...... delikatnie podnies monitor i postaw blisko sciany......(musisz miec otwarte okno) i wez delikatnie za kable i wypier..l go przez okno bo nie ma co sie meczyc tylko za te 200-300zl kupic jakiegos CRT.....chyba jednak nie bedzie innej rady
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
jako niewprawiony w bojach, zrobiles to pewnei zbyt delikatnie - uzyj mocy! no i nie ma się co patyczkowac - bardziej juz mu nie zaszkodzisz. Moze jakis lot paraboliczny z 7. pietra?

aaa nie, to miałem na myśli, że sie system nie zmienia tak jak w MacBoockachPro :mrgreen: (faktycznie, można sobie coś takiego ustawić, bo MacBookPro mają czujnik ruchu i ktoś dopisał oprogramowanie - fajnie to wygląda - można znaleźć na YouTube)

w kazdym razie mam nadzieje, ze sam padnie, wtedy nie bedzie innego wyjscia jak wymienic ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
faktycznie, można sobie coś takiego ustawić, bo MacBookPro mają czujnik ruchu i ktoś dopisał oprogramowanie - fajnie to wygląda - można znaleźć na YouTube

widzialem to - naprawde ekstra bajer :mrgreen:
 

nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
Re: monitory do (amatorskiej) obróbki zdjęć
sołtys napisał/a:
Jaki model/typ/wielkość monitora używasz droga/drogi koleżanko/kolego? Czy jesteś z niego w pełni zadowolona/zadowolony?


LCD Formac Gallery 19".
Nie mam większych zastrzeżeń - wiadomo, nie jest to NEC na LED'ach za dobre 20 tysięcy złotych - ale do amatorskiej obróbki jest całkiem ok.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Sołtys, jak będziesz w Krakowie, to zajrzyj na Bukszpanową (200 m za pętlą na Wzgórzach Krzesławickich w stronę Proszowic, malutka uliczka w prawo - biały budynek). Nie wiem tylko, czy aktualnie mają tam monitory, ponieważ związane jest to z wymianą sprzętu w Europie - chyba dopiero na wiosnę będzie jakiś wybór. Można tam za niewielką kasę coś upolować - np. SG 20'.
Jest jeszcze parę innych miejsc w Krakowie i okolicach.

Pozdrawiam
Marucha
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
sołtys napisał/a:
z racji, że nadal mój ulubiony i wspaniały monitor nie został zmieniony chciałem spytać czy jeśli co chwile o kilka milimetrów zmienia się wielkość wyświatlanego obrazu poczym znów się rozszerza do polozenia wyjsciowego to dobrze? :-( :-| :-/ :-? :-x :shock:


Jesli palisz papierochy - czas zastanowic sie nad swoim zyciem :mrgreen:

W zaleznosci od typu monitorka - masz problem z odchylaniem pionowym. Jesli regulacja ta jest na wewnetrznym potencjometrze - a on zakopcony - to przerywa - pomoze wymiana na nowy.

Jesli regulacja odbywa sie elektronicznie-to gorzej. W kazdej elektronice sa obecne kondensatory elektrolityczne - zarowno w zasilaczu monitora jak i w ukladzie odchylania.
Jesli jeden z nich traci swoja pojemnosc w trakcie pracy - masz taki efekt - do czasu totalnego padu.

Teraz - taki efekt moze byc skutkiem usterki kondensatora w zasilaczu albo w ukladzie odchylania - w sumie temat dla serwisu. Czasami to widac - zamiast plaskiego daszka kondensator jest wybrzuszony do gory- wtedy widac od razu co do wymiany.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Uszkodzony kondensator wpływa raczej na geometrię. W miarę wysychania elektrolitu zaczyna tracić geometrię.
Szarpie obraz w każdym kierunki (ok. 1cm), lekkie opukiwanie powoduje szarpanie obrazu - to może być gdzieś zimny lut na cewce przy gnieżdzie cewek odchylających i na rezystorze.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha, dzięki - byłem tam w październiku jak funfel kupował monitor dla siebie i jest z zakupu zadowolony.

Tok'Ra, nie paliłem, nie pale i palić nie mam zamiaru :mrgreen: również nikt w pokoju komputerowym nie palił. Poza tym i tak zdecydowanie nie opłaca się serwisować tego monitora, bo by mnie to wyniosło więcej niż on warty. Wole uzbierać wreszcie i kupić coś lepciejszego, nowsiejszcego i większejszego ;-)

aa tak poza tym - Michu, czy TEN monitor byłby dobrym wyborem ?? nie taki stary ii z pudełkiem :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ten monitor byłby najlepszy. Chyba go sobie kupię w ramach kompletowania systemu.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
AALLEEEEELUUUUUUJAAAAA!!!!!

Zmieniłem NARESZCIE! monitor ... w kilku zdaniach: po prostu brak słów! Mój stary był na tyle zły, że porównanie niebo a ziemia jest baardzo delikatne :mrgreen: No ii wreszcie widze szczegóły tam gdzie wcześniej widziałem jeno ciemność! ... itd.itd.itd. ... no ii okazuje się, że wcale takich baaardzo tragicznych zdjęć nie robie :mrgreen: To tak na szybko .. z czasem opisze dalsze spostrzeżenia

Aha - monitor - nówka (z 2005roku hihi), nieśmigana od przedstawiciela IIYAMY a model Vision Master PRO 456 (troche dziwne bo jedyne informacje jakie znalazlem w sieci o tym modelu sa po rosyjsku i japońsku :shock: .. nawet nie ma informacji o tym modelu na stronach producenta :shock: .. ale co tam - cokolwiek innego od mojego starego monitora jest REWELACJĄ!) :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
sołtys, OBS?
:mrgreen:

[ Dodano: 2008-01-08, 19:49 ]
sołtys napisał/a:
Zmieniłem NARESZCIE! monitor

Pierwszy post z tego wątku pochodzi sprzed półtora roku - to tak dla podkreślenia szczęścia Sołtysa 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach